Fekalijos į Miniją plūdo… teisėtai

Žvejai nufilmavo, koks „vandenėlis“ teka į Mažąją Sruoją iš valymo įrenginių

Žvejai nufilmavo, koks „vandenėlis“ teka į Mažąją Sruoją iš valymo įrenginių

Praėjusią savaitę „Žemaitis“ rašė apie vietos žvejus be žado palikusį vaizdelį, kai iš Plungės miesto nuotekų valymo įrenginių išleistuvo į Mažąją Sruoją, o iš jos – į Minijos upę dideliu srautu tekėjo nevalytos nuotekos. Pradėję domėtis, kas vyksta, išgirdome, kad „Plungės vandenys“ tuo metu remontavo vieną iš nuotekų rezervuarų – keitė membranas, tad antrasis rezervuaras dirbo dvigubu pajėgumu. Dėl to esą nevisiškai išvalytos nuotekos galėjo patekti į aplinką, kas yra leidžiama.

Įdomu, kad tai yra visiškai teisėta ir legalu – įmonei remonto laikotarpiu, bet ne daugiau kaip 30 dienų per metus, yra leidžiama į aplinką išleisti didesnį teršalų kiekį. Kitaip sakant, leidžiama pasroviui Minija nuplukdyti tai, ko nespėjo išvalyti.
Vis dėlto dėl šventos žvejų ir šiaip visokių gamtos mylėtojų ramybės, gavę pranešimą apie teršiamą Mažąją Sruoją ir Miniją, aplinkosaugininkai atvykę į vietą paėmė nuotekų mėginius iš minėtojo išleistuvo. Praėjusį ketvirtadienį paskelbti tyrimo rezultatai.
Aplinkos apsaugos departamentas pranešė, kad BDS7 (biocheminis deguonies suvartojimas per 7 dienas) ir ChDS (cheminis deguonies suvartojimas) leidžiamos momentinės koncentracijos (įmonės Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidime remonto laikotarpiui leidžiamų išleisti teršalų kiekio) neviršijo.
Kitaip sakant, nustatyta tarša neviršija tokiu atveju (vykstant remontui) leistinų padidintų limitų. Paskelbta ir tai, kad prieš pradėdami remonto darbus nuotekų valymo įrenginiuose, „Plungės vandenys“ apie tai raštu informavo Aplinkos apsaugos departamentą.
Vis dėlto kyla įtarimas, kad gal ne viskas yra taip gražu, mat Telšių aplinkos apsaugos inspekcija po šio įvykio pradėjo neplaninį „Plungės vandenų“ patikrinimą.
Buvo skelbta ir apie pakartotiniai paimtus nuotekų mėginius, kurių tyrimo rezultatų tebelaukiama. Apie tai, kad šioje vietoje paėmė nuotekų mėginius ir svarsto apie galimybę pateikti juos ištirti nepriklausomiems tyrėjams, „Žemaičiui“ sakė ir plungiškis žvejys Aldevinas Petrikas, vienas pirmųjų pastebėjęs, kad Minija yra teršiama fekalijomis.
Praėjusį penktadienį „Žemaičio“ kalbintas plungiškis sakė jau skaitęs, kad aplinkosaugininkų atlikti mėginių tyrimai neleistinos taršos neparodė. Ir nė kiek dėl to nenustebęs. „Nieko kito ir nebuvo galima tikėtis. Ten visi yra susitarę ir vienas kitą dangsto“, – sakė pašnekovas.
Ir socialiniuose tinkluose šį įvykį aptarinėję komentatoriai negailėjo aštrių žodžių. „Tokiems darbams reikia ruoštis, numatyti atsarginius rezervuarus ir t. t. Bet kam sukti galvą ir aukoti papildomas išlaidas, jei galima nuleisti į upę“, – rašė Vytautas.
„Galėtų daryti nuotekų tinklų remontus vasarą arba rudenį, bet jau kelinti metai puola remontuoti per patį žuvų nerštą ir ikrų ritimąsi. Idiotai, trūksta žodžių“,  – komentavo kitas.
„Paprastas žmogelis, pagautas su ne tuo laiku sužvejota lydeka ar karšiu, gaus 300 eurų baudą, net mašiną gali konfiskuoti ir dar žalą gamtai apskaičiuos. O čia leidimą gavo, visa upė užteršta, žuvys dvesia, ir nieko“, – stebėjosi trečias.

Vienas komentaras

  • Stanislovas:

    Lietuvoje kuremi istatimai tik paprastiems zmogeliams nubausti o magnatams turintems savo uznugari tai leistina reikia imtis savo veiksmus ir tokiu imoniu vadovus pakabinti ant sakos uz geros vietos tada bus tvarka kaip baznicio.Ir tam vadovui gerai nesibais, kitaip nebus tvarkos kol patis nepadarisime.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...