Nušurmuliavo Bibliotekų savaitei skirti renginiai

Rašytojas L. Katkus plungiškius sudomino provokuojančiu pranešimu „Su kuo valgomas hipsteris“

Rašytojas L. Katkus plungiškius sudomino provokuojančiu pranešimu „Su kuo valgomas hipsteris“

Praėjusią savaitę – balandžio 23–29 dienomis – per visą šalį nuvilnijo Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei skirtų renginių banga. 19-ąjį kartą vykusi Bibliotekų savaitė visuomenę kvietė į knygų namais dažnai tituluojamas bibliotekas, kuriose laukė naujų leidinių pristatymai, diskusijos, konferencijos, filmų peržiūros, susitikimai su knygų autoriais bei kitokie renginiai. Šiųmetinės bibliotekų savaitės tema – „Ateik – sužinok ir išmok“. Perteikti ją stengėsi ir mūsų krašto bibliotekininkai.

Bibliotekininkų apdovanojimai
Bibliotekų savaitė šalyje prasidėjo balandžio 23-ąją Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusiomis iškilmėmis, kurių metu apdovanoti geriausi praėjusių metų bibliotekininkai.
Per gražia tradicija tapusią šventę buvo suteikti geriausių metų bibliotekininkų vardai ir įteiktos premijos bibliotekų specialistams už reikšmingiausius darbus bei išskirtinius profesinius laimėjimus per 2018-uosius. Padėkas bei premijas laureatams įteikė kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.
Kreipdamasis į gausiai susirinkusią bibliotekininkų bendruomenę bei kitus renginio dalyvius, jis priminė, jog kaip tik tą dieną minima pasaulinė knygos diena. Akcentuodamas svarbų kasdienį bibliotekų darbą, ministras sakė, kad šiandien jos yra tapusios pagrindiniais regionų kultūros ir meno židiniais. Negailėdamas gerų žodžių visai bibliotekininkų bendruomenei, M. Kvietkauskas nepamiršo ir šventės kaltininkų – įvertinimo sulaukusių bibliotekos darbuotojų.
Padėką iš paties kultūros ministro gavo ir Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė. Jos plungiškė nusipelnė už profesionalų ir kūrybingą vadybinį darbą, aktyvią veiklą diegiant technologines ir socialines naujoves, formuojant šiuolaikišką bibliotekos identitetą, modernizuojant ir įveiklinant Vaikų biblioteką.
Dar vieną padėką, tik jau ne ministro, o Seimo Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio, į Plungę parvežė tos pačios bibliotekos darbuotoja – direktoriaus pavaduotoja Zita Paulauskaitė. Jai dėkojama už bibliotekinių tradicijų puoselėjimą, istorinės atminties išsaugojimą, kūrybiškumą ir iniciatyvas.

Bibliotekininkai liko sužavėti ekslibrisų progine knyga-albumu, kuriame –  beveik 400 originalių ekslibrisų – knygos ženklų

Bibliotekininkai liko sužavėti ekslibrisų progine knyga-albumu, kuriame – beveik 400 originalių ekslibrisų – knygos ženklų

Dėmesys technologijoms
Kasmet bibliotekos, kviesdamos dalyvauti Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiuose, akcentuoja tų metų temą. Šiemet bibliotekas ir jų lankytojus, kaip jau minėta, suvienijo tema „Ateik – sužinok ir išmok“. Siekdami kuo geriau ją perteikti, bibliotekų darbuotojai kvietė savo bičiulius, lankytojus, skaitytojus į gausybę įvairiausių renginių. Taip stengtasi parodyti, kokios neišmatuojamos galimybės slypi bibliotekose.
Buvo kas siūlė išmokti valdyti dronus ir robotus, išmaniaisiais įrenginiais kurti meno objektus, naudojantis mobiliosiomis programėlėmis susimokėti mokesčius, keliauti, klausytis muzikos ar dalytis nuotraukomis.
Juk šiandien bibliotekos jau nėra vien tik knygų namai. Šiandien jos dažnai virsta kūrybinėmis laboratorijomis, kur susitinka idėjos, žinios, patirtys ir technologijos.
Renginiai Plungėje
Įvairiausių renginių netrūko ir Plungėje. Mūsų krašto bibliotekininkai pasistengė, kad Bibliotekų savaitė gerą įspūdį paliktų net didžiausiems skeptikams. Tad mūsų mieste šiai savaitei skirtų renginių programa prasidėjo gerokai anksčiau nei visoje Lietuvoje. Kaip patys bibliotekininkai kalbėjo, plungiškiai šventė kaip tikri žemaičiai –
neskubėdami ir atsipalaidavę.
Pirmasis renginys įvyko dar balandžio 17-ąją, kai Plungės viešojoje bibliotekoje buvo pristatytas Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos rengto tarptautinio ekslibrisų konkurso „Ex libris. Lietuvos valstybės atkūrimui – 100“ rezultatas – ekslibrisų proginė knyga-albumas su daugiau nei dviejų šimtų autorių iš 35 pasaulio šalių atsiųstais 376 originaliais ekslibrisais.
Apžiūrėję išties įspūdingą parodą, bibliotekos bičiuliai buvo kviečiami į užsiėmimą „Vienas atspaudas“. Jo metu visi norintieji supažindinti su monotipi-ja – spaudos technologija, kurią taikant yra padaromas tik vienas atspaudas.
Dieną pailsėję plungiškiai vėl rinkosi į biblioteką, kur jų laukė XXI a. neskubėjimo ciklas „Upė: potvynis“. Renginio metu buvo galima išgirsti rašytojo, eseisto bei vertėjo Lauryno Katkaus pranešimą „Su kuo valgomas hipsteris“. Po jo laukė komiškas muzikinis renginys su improvizacijos elementais, kurį dovanojo „Teatro P“ aktoriai Artūras Dubaka ir Balys Ivanauskas.
Balandžio 27-ąją bibliotekoje pristatyta telšiškio menininko Romualdo Inčirausko metalo plastikos paroda „Skulptūra tarytum juvelyrika“, skirta autoriaus kūrybos 40-mečiui.
Kitądien Bibliotekos savaitės renginiai persikėlė į Plungės šv. Jono Krikštytojo bažnyčią. Neįprastoje tokiems renginiams erdvėje plungiškiai susitiko su parodos „Atvirlaiškiai Tau“ autore, fotoklubo „Žybt“ nare Alina Stonkute-Čapiene. Šventovės erdves papuošė ne tik autorės darbai, bet ir ypatingai suskambusioje muzikoje ištirpusios eilės.
Į turtingą renginių programą darniai įsiliejo ir Vaikų bibliotekos kūrybos palėpėje atidaryta Plungės socialinių paslaugų centro lankytojų molio dirbinių ir audinių paroda, ir akcija „Sužinok, ką skaito kiti“, ir robotikos užsiėmimai, ir naujų vaikiškų knygelių pristatymas bei kiti renginiai.
Jų netrūko ir Miesto bibliotekoje, kur vyko tradiciniai skaitymai vaikams, Adelės Daukantaitės knygos „Prisijaukink prigimtį“ sutiktuvės, skaitytojų klubo pirmasis susitikimas bei Jaunųjų knygos bičiulių klubo „Išminties upeliukas“ akcija „Kviečiu į savo biblioteką“.
Kaip ir kiekvienais metais, Bibliotekos savaitės metu vyko praganytų knygų į biblioteką grąžinimo akcija. Skaitytojai užuomaršos buvo kviečiami grąžinti seniai paimtas ir užmirštas atnešti knygas, nemokėdami delspinigių.
O kas nespėjo sudalyvauti minėtuose renginiuose, dar gali aplankyti Viešosios bibliotekos skaitykloje iki gegužės 15-osios veiksiančią Nikolajaus Rericho (1874–1947) tapybos reprodukcijų parodą „Grožio keliais“ arba pasigrožėti bibliotekos kieme pasodintomis magnolijomis bei Plungės parke Garbės piliečiams skirtais ąžuoliukais.
Šventė ir rietaviškiai
Bibliotekų savaitei skirtų renginių programa neaplenkė ir Rietavo krašto. Antai balandžio 25-ąją Tverų miestelio bibliotekoje susitikusios moterys diskutavo apie bibliotekos indėlį į vietos bendruomenės veiklą, jos galimybes skatinant bendruomeniškumą, aktyvumą, kompiuterinį raštingumą. Pasidžiaugta, kad netrukus biblioteką pasieks nauja įranga, mat senoji nebeatitinka šiuolaikinių poreikių.
Tą pačią dieną Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko jauniesiems skaitytojams skirta popietė „Aš esu biblioteka“, kurios metu susirinkusieji susipažino su bibliotekų istorija, seniausiomis pasaulio bibliotekomis ir dabartiniu bibliotekų tinklu Lietuvoje. Apie tai mažiesiems skaitytojams pasakojo  vyr. bibliotekininkė Romualda Durkienė.
Žinoma, būta ir kitų renginių, kuriais rietaviškiai praturtino Bibliotekų savaitės programą mūsų krašte.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...