Agnė ir Gintarė laimėjo kelialapius į stovyklą Amerikoje

Iš kairės: Audrius Klišonis, Agnė Staupelytė, Gintarė Petraitytė, Daiva Gramalienė

Iš kairės: Audrius Klišonis, Agnė Staupelytė, Gintarė Petraitytė, Daiva Gramalienė

Praėjusį ketvirtadienį Plungę pasiekė džiugi žinia – „Saulės“ gimnazijos vienuoliktokės Agnė Staupelytė ir Gintarė Petraitytė laimėjo kelialapius į jaunimui skirtą vasaros verslumo stovyklą, kuri liepos mėnesį rengiama Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jos atrinktos iš 1 300 pretendentų.

Į susitikimą su konkurso nugalėtojomis žiniasklaidos atstovus pakvietė visoje Europoje veikiančio jaunimą informuojančio, konsultuojančio ir savanorystę skatinančio tinklo „Eurodesk“ atstovė Plungėje Daiva Gramalienė (VšĮ „Edukacija kitaip“).
Pasak jos, organizacija „Eurodesk“ kartu su Baltijos ir Amerikos fondu, kuris rūpinasi Baltijos šalių ir Jungtinių Amerikos Valstijų ryšiais, kiekvienų metų rudenį skelbia konkursą „Time to move“ („Laikas keliauti“). Jis skirtas vienuoliktų klasių mokiniams, kurie turi verslo idėją ir paskutinę vasarą prieš abitūros egzaminus norėtų praleisti verslumo stovykloje.
Kaip pasakojo D. Gramalienė, konkurse dalyvauja ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos jaunimas. Šiemet sulaukta 1 300 paraiškų. Į pokalbį buvo pakviesta beveik šimtas jaunuolių, o trisdešimt iš jų gavo kvietimus į Ameriką – po dešimt iš visų trijų šalių.
„Ypač nudžiugino tai, kad iš dešimties vietų dvi atiteko būtent Plungei. Kiti jaunuoliai – iš Vilniaus, Kauno ir Palangos. Tai, ko gero, reiškia, kad turime labai talentingą, kūrybingą ir protingą jaunimą. Joms tai – didelis įvertinimas ir didelės perspektyvos“, – džiaugėsi D. Gramalienė.
Agnė ir Gintarė pasakojo, kad žinia, jog visą liepos mėnesį praleis JAV, jas labai nudžiugino. „Bet naktį miegojome ramiai, tokiu laimės miegu“, – juokėsi merginos.
Paprašyta papasakoti apie save, Gintarė minėjo, kad yra ne tik „Saulės“ gimnazijos vienuoliktokė, bet ir nevyriausybinės visuomeninės organizacijos „Krantas“ pirmininkė, Mykolo Oginskio meno mokyklos ugdytinė. Agnė neslėpė savo požiūrio į mokslą – mokosi ne dėl pažymio, o norėdama kuo daugiau sužinoti ir pažinti. Tad yra pirmūnė, įvairių konkursų ir olimpiadų dalyvė. Be to, ji – „Europos jaunimo savaitės“ ambasadorė Plungėje, fotografė, tapytoja.
Merginos pasakojo, kad pildydamos anketą turėjo papasakoti apie save, motyvuoti, kodėl būtent jos turi būti atrinktos į stovyklą, paaiškinti, kaip suvokia minėtojo Baltijos ir Amerikos fondo misiją ir kt. Dar reikėjo pateikti savo verslo idėją, papasakoti, kas įkvepia, kas galėtų būti tavo mentorius.
Atrankos komisiją domino gebėjimas bendrauti, požiūris į verslą. „Svarbiausia išdrįsti tokiame konkurse dalyvauti, pasitikėti savimi. Man teko bendrauti su vaikinu, kuriam mokykloje buvo pasakyta: ką tu ten laimėsi, juk pusantro tūkstančio dalyvių, nėra šansų. Taigi jo pastangos buvo nuvertintos, jis net nebandė, o tikrai vertėjo“, – kalbėjo G. Petraitytė.
Įdomu ir tai, kad abi merginos jau užsiima verslu. Gintarė kartu su dviem draugais kuria džemperius ir marškinėlius su žymių žmonių atvaizdais.  Jų verslo, kuris pavadintas „Drapanos“, rezultatais jau džiaugiasi originalią aprangą – su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų portretais – įsigijusios Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos.
„Mūsų verslas, manau, skatina patriotizmą. Pati labai myliu Lietuvą, noriu, kad ir kiti ją mylėtų. Be to, dalį to, ką uždirbame, skiriame jaunimo organizacijoms“, –
pasakojo Gintarė.
Agnės siekis – kad verslas ne tik leistų užsidirbti, bet ir padėtų žmogui. „Bandau daryti taip, kad mano gaunamos pajamos pagelbėtų žmonėms ir kad verslas būtų sujungtas su menu, kūryba. Na, o mano mentoriai – socialinį verslą kuriantys jauni žmonės. Vieni tokių – įmonė „Tomo batai“, kuri kuria ir parduoda batus, be to, dalį jų dovanoja šalims, kuriose avalynė – prabanga“, – mintimis dalijosi vienuoliktokė.
Ko tikisi išvykusios į JAV? Žinoma, pamatyti svajonių šalį, kuo daugiau visko sužinoti, susirasti draugų ir naujų galimybių.
Merginų pasiekimais džiaugėsi ir meras Audrius Klišonis bei Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Venckuvienė. „Džiaugiuosi jaunais žmonėmis, kurie nori ne tik uždirbti, ne tik gauti, bet ir duoti. O tai, kad jos buvo atrinktos – ne atsitiktinumas, nes abi merginos tikrai vertos šio laimėjimo. Abi veiklios, gebančios bendrauti, nebijančios realizuoti savo idėjas“, – gimnazistes gyrė Savivaldybės vadovas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...