Suklastojus dokumentą kaltinamas verslininkas teisme nepasirodė

Vasario mėnesį „Žemaitis“ rašė apie prieš porą metų pradėtus Plungėje, Senamiesčio a. 2 esančio daugiabučio atnaujinimo darbus bei dėl jų kylančius ginčus tarp  to namo gyventojų. Tąkart abi pusės mėtėsi kaltinimais viena kitai ir atkakliai gynė savo tiesą. Kaimynų pykčiams galo nematyti ir šiandien. Vis aštrėjantys plungiškių nesutarimai net persikėlė į Plungės apylinkės teismo rūmus, kur vienoje barikadų pusėje – suklastojus dokumentą kaltinamas 1968-aisiais gimęs plungiškis verslininkas Stasys Pronckus, kitoje – du galimai nuo jo nukentėję asmenys. Ketvirtadienį vyko pirmasis posėdis, tačiau byla nagrinėti nepradėta, mat teisme nepasirodė pagrindinis jos „herojus“ – minėtasis verslininkas.

Ginti nemalonumų prispaustą plungiškį ėmęsis advokatas Algis Staškūnas teisme aiškino, kad jo ginamasis susirgo. Advokatas pateikė ir tai įrodančią medicininę pažymą, kurioje juodu ant balto parašyta, kad S. Pronckus iki gegužės 10-osios  – nedarbingas. Įdomi detalė, kad ligos jį užklupo būtent tą dieną, kai jis turėjo atvykti į teismą.
Bet nei nukentėjusieji, nei būrys liudytojų nenustebo dėl tokios bylos pradžios. Patyliukais jie kalbėjosi, kad nieko kito ir nebuvo galima tikėtis. Kaip ten bebūtų, pasak teisėjo Virginijaus Gedeikio, nuo ligos niekas nėra apsaugotas. O abejoti advokato žodžiais – kaip ir nevalia, juk jis pateikė gydytojo pažymą.
Kita vertus, tądien byla bet kokiu atveju nebūtų pasistūmėjusi į priekį, nes nukentėjusieji Asta Sirtautienė ir Arūnas Jazdauskis išreiškė norą turėti advokatą.
O „Žemaitis“ savo ruožtu primena, kad į nesutarimų virtinę išsirutuliojusi istorija prasidėjo tada, kai „Vičiūnų“ įmonių grupė, įsigijusi buvusio teismo pastatą, nusprendė jį paaukštinti, vietoj plokščio stogo įrengiant šlaitinį. Miesto architektas tą patį rekomendavo padaryti ir šalia esančio daugiabučio bendrijai.
To imtis užsimojo vienas šio namo gyventojų, tuomet dar bendrijos „Aušra“ pirmininku buvęs S. Pronckus. Jis pasisiūlė savo lėšomis pastatyti naują šlaitinį stogą. Už tai gyventojai turėjo duoti jam sutikimą įsirengti palėpę. Kaip priedą verslininkas pažadėjo iš savo kišenės suremontuoti ir daugiabučio laiptinę.
2016-ųjų sausį susirinkimo metu šešių butų atstovai (iki rekonstrukcijos name buvo septyni butai) raštiškai patvirtino tam neprieštaraujantys. Nuomonės neišreiškė tik 6-uoju numeriu pažymėto buto savininkai – jie susirinkime nedalyvavo.
Gauti sutikimai su kitais būtinais dokumentais ir prašymu išduoti statybų leidimą iškeliavo į Savivaldybės administraciją. Leidimas netrukus buvo išduotas, tad darbai prasidėjo dar tų pačių metų spalį.
Atrodė, kad viskas einasi kaip iš pypkės. Tačiau sklandžiai viskas vyko iki tol, kol reikėjo pradėti nuotekų tinklų įrengimo darbus. Paaiškėjo, kad jie į naujuosius palėpėje įrengtus butus gali būti sumontuoti tik per žemiau esančius butus. Vienas iš jų – minėtasis 6-asis butas. Jo savininkai nesutiko, kad per jų patalpas būtų montuojamas nuotekų vamzdis.
Gretimo buto savininkas A.  Jazdauskis sutiko leisti per jo butą į palėpę nuvesti kanalizacijos vamzdį. Mainais už tai S. Pronckus esą žadėjo jam šį tą suremontuoti, bet tų pažadų netesėjo, tad supykęs vyras naująjį vamzdį nupjovė.
Žiemą „Žemaičio“ kalbinti daugiabučio gyventojai tikino norintys tik vieno – kad S. Pronckus parengtų ir jiems pateiktų namo rekonstrukcijos techninio projekto nuotekų dalį. Be jos jie nesutinka, kad kaimynas jungtųsi prie nuotekų tinklų.
Namo gyventojai bandė išsiaiškinti ir tai, kokiu būdu kaimynas įsirengė vandentiekį palėpėje, neturėdamas tam kaimynų sutikimo. Jiems pavyko gauti S. Pronckaus „Plungės vandenims“ pateiktą prašymą prisijungti prie vandentiekio, kurį jis pasirašė… bendrijos vardu. Dėl to bendrija kreipėsi į prokuratūrą, kad ši ištirtų šį atvejį. Taip byla dėl dokumento klastojimo galiausiai atsidūrė teisme.
Nors bylos baigtis dar neaiški, buvusį bendrijos pirmininką užgriuvę kaltinimai jam jau spėjo pakenkti. S. Pronckus su Liberalų sąjūdžiu kandidatavo į Plungės rajono savivaldybės tarybą. Ir nors šie rinkimai jam nebuvo sėkmingi, tuoj po jų Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė prokuratūros prašymu naikinanti jo teisinį imunitetą, kad plungiškis galėtų būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, įtariant jį dokumentų klastojimu.
Žinoma, toks įrašas, net jei byla bus išspręsta jo naudai, nepapuoš verslininko biografijos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...