Vietoj redakcijos – keturių žvaigždučių viešbutis

„Alda Silver“ šalia viešbučio, valstybiniame sklype, įrengs terasą ir laiptus

„Alda Silver“ šalia viešbučio, valstybiniame sklype, įrengs terasą ir laiptus

Iš „Žemaičio“ skaitytojų neretai girdime klausimą: kas gi įsikurs Dariaus ir Girėno gatvėje esančiame pastate, kuris ne vieną dešimtmetį priklausė mūsų laikraščio redakcijai. Atsakome: „Žemaičiui“ persikėlus į miesto centrą, administracinį statinį šalia Babrungo krioklio įsigijo UAB „Alda Silver“. Jos planuose – redakciją pertvarkyti į viešbutį. Viešas projekto, pagal kurį vykdoma pastato rekonstrukcija, pristatymas vyko balandžio pabaigoje.

Kaip nurodoma dokumentuose, rekonstruojant pastatą bus pakeista ir jo naudojimo paskirtis – iš administracinės į viešbučių-trumpalaikio apgyvendinimo. 1938 metais statytas 629 kv. m ploto pastatas bus padidintas iki 1 087 kv. m. Jis bus suskirstytas į apgyvendinimo, maitinimo, konferencijų ir poilsio zonas. Pirmame aukšte bus įrengta registratūra, baras, restoranas, virtuvė, salė, kabinetai, pagalbinės patalpos ir sanitariniai mazgai, antrame aukšte ir mansardoje – miegamieji kambariai.
Pastatą įsigijusi bendrovė ruošiasi ne tik jį rekonstruoti, bet ir sutvarkyti aplinką. Ant Babrungo upės kranto žadama įrengti laiptus ir terasą. Kadangi šie statiniai atsiras ne „Aldos Silver“, o valstybiniame sklype, prieš juos statant tarp Savivaldybės administracijos ir bendrovės pasirašyta infrastruktūros įrengimo sutartis.
Minėtoje sutartyje numatyta, kad bendrovė parengs visą dokumentaciją, kuri reikalinga terasai ir laiptams įrengti valstybinėje žemėje, pastatys numatytuosius statinius, inventorizuos, savo lėšomis atliks teisinę jų registraciją ir neatlygintinai perleis Savivaldybės nuosavybėn.
Pastato rekonstrukcijos ir aplinkos tvarkymo projekto rengėjai nurodo, kad tvarkyti numatytoje teritorijoje daug savaime išaugusių, į upę virstančių, pažeistų ir nevertingų medžių. Jiems pašalinti jau gautas leidimas. Iš visų esančiųjų liks tik vienas – seniausias trijų kamienų medis, šalia kurio bus įrengti laiptai.
Apžvalgos aikštelė bus dviejų lygių. Žemiau bus natūralaus medžio (maumedžio) terasa, aukščiau – trinkelių danga. Patekti į šią terasą bus galima laiptais, kuriais naujoji aikštelė bus sujungta su aukščiau esančia senąja terasa, iš kurios dabar galima stebėti krioklį. Taigi įrengus šią terasą, krioklį bus galima apžiūrėti dviem rakursais – ir iš viršaus, ir iš apačios.
Šį klausimą nagrinėjant Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto bei Tarybos posėdžiuose, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys minėjo, kad šiuo atveju bus puikiai suderinti interesai – ir viešasis, ir privatus. Mat Savivaldybė turės puikiai sutvarkytą Babrungo pakrantę, į kurią nereikės nieko investuoti, o privatininkui irgi gerai – akiai patrauklus bus ne tik nuosavas, bet ir gretimas sklypas. Be to, atėjusieji pasigrožėti kriokliu galimai užsuks ir į jo restoraną, kuris numatytas šiuo metu rekonstruojamame pastate.
Tarybos narį Raimondą Doviltį domino, ar palikus tik vieną medį nepradės griūti gana status šlaitas, ar jis nenuslinks į vandenį? Pasak T. Jocio, taip tikrai nenutiks, nes krantas bus sutvirtintas atraminėmis sienutėmis.
Daugeliui buvo įdomu, ar visuomenė galės laisvai ta terasa naudotis, o gal joje bus pageidaujami tik viešbučio ir restorano klientai? T. Jocys atsakė: „Visa infrastruktūra – valstybinėje žemėje, turtas – Savivaldybės žinioje, taigi skirtas visuomenės poreikiams, ir čia ateiti galės kiekvienas panorėjęs.“

2 komentarai(-ų)

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...