Mamoms – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliai

Irena Aldona Dobrovolskaitė su Prezidente ir dukromis

Irena Aldona Dobrovolskaitė su Prezidente ir dukromis

Šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė kasmet, artėjant Motinos dienai, į Prezidentūrą pakviečia ir pasveikina daugiavaikes motinas, užauginusias ir dorai išauklėjusias penkis ir daugiau vaikų. Tarp apdovanotųjų visuomet būna ir Plungės bei Rietavo krašto moterų. Šiemet Prezidentės pagarbos sulaukė Alsėdžių seniūnijos Žvirblaičių kaimo gyventoja Irena Aldona Dobrovolskaitė, užauginusi 7 vaikus, ir šešias atžalas turinti Rietavo seniūnijos Pjaulių kaimo gyventoja Adolfina Juzefa Ivanskienė.

I. A. Dobrovolskaitė gimė ir augo darbininkų šeimoje. Kai jai buvo vos dvylika, neteko mamos. Gyvenimo sąlygos buvo sunkios, tad mokytis ilgai negalėjo – baigusi tris klases, išėjo dirbti pas ūkininkus.
Kiek vėliau gyvenimo keliai merginą suvedė su kaimynystėje gyvenusiu Adomu Augustinu. Kartu su juo moteris ne tik visą gyvenimą nugyveno, bet ir septynių vaikų susilaukė  – šešių dukrų ir sūnaus: Angelinos, Zinaidos, Irenos, Vaclovo, Auritos, Aldonos ir Romos.

Aldona Juzefa Ivanskienė su Prezidente ir artimaisiais

Aldona Juzefa Ivanskienė su Prezidente ir artimaisiais

Kol Irena augino vaikus, Adomas dirbo kolūkio lauko brigados darbininku. Atžaloms paūgėjus, į kolūkį išėjo ir mama – įsidarbino fermoje karvių melžėja. Irena ir Adomas visada siekė, kad jų vaikams nieko netrūktų, tad triūsė ne tik kolūkyje, bet ir papildomai – dirbo turimą žemę, augino gyvulius. Abu labai stengėsi, kad jų atžalos turėtų kuo geresnes sąlygas mokytis, rūpinosi jais ir dorai auklėjo. Pastangos davė vaisių: visi vaikai baigė mokslus, įgijo jiems patinkančias profesijas, sukūrė šeimas ir užaugino savo vaikus.
Vyrui mirus, moteris liko gyventi viena atokiame vienkiemyje. Vaikai džiaugiasi, kad ji dar pakankamai guvi, dar šiek tiek ūkininkauja. O mama didžiuojasi, kad jos dukros ir sūnus gyvena ir dirba Lietuvoje, džiaugiasi, kad vaikai ją myli, rūpinasi, padeda kasdieniame gyvenime ir suteikia galimybę gyventi jai įprastoje aplinkoje.
A. J. Ivanskienė apdovanojimo nusipelnė už tai, kad ne tik užaugino, bet ir dorais žmonėmis bei gerais Lietuvos Respublikos piliečiais išauklėjo visus šešis savo vaikus. Kartu su vyru Zenonu Ivanskiu jiedu tinkamai atliko savo pareigas, savo atžaloms sudarė geras sąlygas augti, mokytis, mokė juos darnos šeimoje, meilės ir pagarbos, šiltų tarpusavio santykių, įdiegė stiprias moralines vertybes.
Sutuoktinių pasididžiavimas – šešios dukros: Laima, Adelė, dvynukės Birutė ir Rūta, Renata ir jaunėlė Rasa.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...