Šiukšlių krūva – seniūno protesto vėliava?

Plungės valdžia giriasi grandioziniais projektais, tačiau niekaip neranda sprendimo, ką daryti su žalienomis ir kitomos atliekomis, kurias prie konteinerių suneša daugiabučių gyventojai

Plungės valdžia giriasi grandioziniais projektais, tačiau niekaip neranda sprendimo, ką daryti su žalienomis ir kitomos atliekomis, kurias prie konteinerių suneša daugiabučių gyventojai

Į „Žemaičio“ redakciją paskambinusi plungiškė kvietė atvažiuoti pasižiūrėti, koks kalnas lapų, šakų, senų baldų ir kitokio šlamšto dar nuo pernai pūpso V. Mačernio gatvėje, tarp 49 ir 51 namų. „Plungės seniūnui skambinti – tas pats kas į sieną belsti, jokios reakcijos. Gal bent jūs atkreipsit valdžios dėmesį į šitą problemą, kuri vieną dieną gali baigtis didele nelaime. Dabar, kai aplinkui viskas taip sausa, užtektų į tą krūvą degtuką numesti, ir kiltų didžiulis gaisras. O juk už kelių žingsnių – lopšelis-darželis“, – kalbėjo moteris.

Nieko nelaukę nuvykome į tą vietą ir savo akimis įsitikinome, kad moters nurodyta atliekų krūva jau senokai primena nelegalų šiukšlyną. Įdomu tai, kad jis – kone po miesto seniūno Gintaro Domarko langais. Jis pats prisipažino kasdien pro tą vietą praeinantis. Tad kodėl iki šiol nepasirūpino, kad tos šiukšlių krūvos nebeliktų? „Tyčia, kad atkreipčiau dėmesį“, – mestelėjo seniūnas.
Beje, rudeniniai lapai ir šakos tebėra neišvežti nuo pernai. Ir ne tik šioje minėtoje vietoje. Tokių krūvų, tik kiek mažesnių, šiandien galima rasti prie daugelio Plungės miesto daugiabučių konteinerių aikštelių. Tad ši problema aktuali daugeliui plungiškių.
Seniūnas kalbėjo, kad ankstesniais metais prie konteinerių sukrautoms žalienoms išvežti atskirai samdydavo „Valdą“ ir su ja atsiskaitydavo perpus su „Plungės būstu“. O kodėl šiemet nebesamdė?
„Nes „Plungės būstas“ iki šiol niekaip nenusiperka šių paslaugų, nors, mano žiniomis, ar ne tris kartus konkursą skelbė. O ir aš pats neskubėjau „Valdos“ kviesti. Noriu, kad atsakingi asmenys pagaliau atkreiptų dėmesį į šią problemą ir galiausiai imtų ją spręsti. Jau daug metų kalbu, kad tos šakos ir lapai – ne seniūnijos, o gyventojų sunešti. Tad, mano įsitikinimu, gyventojai už jų išvežimą ir turi sumokėti. Kokiu būdu? Jei vienu ar dviem eurais reikėtų mokėti daugiau už atliekų surinkimą ir tvarkymą, gyventojai per daug nenukentėtų, užtat mieste būtų tvarka“, – kalbėjo G. Domarkas.

Nelegalų šiukšlyną prie V. Mačernio g. 49 ir 51 daugiabučių „puošia“ ir darželinukų baldai

Nelegalų šiukšlyną prie V. Mačernio g. 49 ir 51 daugiabučių „puošia“ ir darželinukų baldai

Seniūno įsitikinimu, problemos neliktų, jei Telšių regiono atliekų tvarkymo centras kiekvieną pavasarį ir rudenį  – kai tų žalienų susidaro daugiausia – keliose miesto vietose prie daugiabučių pastatytų po didesnį konteinerį šakoms ir lapams. Vasarą tokių reikėtų nupjautai žolei, nes jos taip pat daug sukraunama prie konteinerių.
Ir kodėl iki šiol su TRATC-u dėl to nerandama bendros kalbos? „Mano žiniomis, kitą savaitę Savivaldybėje dėl to žadama rengti pasitarimą. Gal pagaliau ledai pajudės, nes man jau atsibodo kalbėti ir kalbėti apie tą patį“, – sakė seniūnas ir pridūrė su „Valda“ jau sutaręs, kad ši išvežtu prie V. Mačernio g. 49-ojo namo susikaupusią atliekų krūvą.
Besilankant prie minėtosios šiukšlių krūvos mus nustebino ir tai, kad tarp kitų čia suverstų rakandų mėtosi ir savo jau atitarnavusios vaikų lovytės, kėdutės, akivaizdžiai atneštos iš čia pat esančio lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ (tą liudija ant šių baldelių priklijuoti numeriai ir vaikų vardai).
„Valda“ balandžio mėnesį pagal iš anksto paskelbtą grafiką rinko ir į sąvartyną išvežė visas stambiagabarites atliekas. Nebuvo aplenkta ir V. Mačernio gatvė. Tad akivaizdu, kad darželio inventorius prie konteinerių buvo sukrautas jau po stambiagabaričių atliekų vežimo. Tad nori nenori peršasi klausimas – ko reikia tikėtis iš eilinių žmonių, jei net Savivaldybės įstaigos nesilaiko jos steigėjo nustatytų taisyklių?
Apie darželinukų baldus, „puošiančius“ nelegalų šiukšlyną, informavome Plungės miesto seniūną, o šis pažadėjo perduoti šią informaciją ištirti Savivaldybės ekologei.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...