Apdovanotas už bendrystę su lenkais

Alvidas Bakanauskas apdovanotas sidabriniu kryžiumi „Už nuopelnus“

Alvidas Bakanauskas apdovanotas sidabriniu kryžiumi „Už nuopelnus“

Gegužės 3-iąją, minint bendras Lietuvos ir Lenkijos Konstitucijos metines, Lenkijos Respublikos ambasadoje Vilniuje vyko iškilmės, kurių metu ambasadorė Uršula Doroževska teikė aukštus Lenkijos valstybės apdovanojimus. Jais apdovanoti asmenys, nusipelnę plėtojant lenkų ir lietuvių bendradarbiavimą, bei triūsiantieji Lietuvos lenkų bendruomenės labui. Tarp apdovanotųjų – ir Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas. Jam ambasadorė prisegė sidabrinį kryžių „Už nuopelnus“, kuris suteiktas už lenkų ir lietuvių kultūrinio bendradarbiavimo plėtojimą.

„Tas apdovanojimas – ne man asmeniškai, o Žemaičių dailės muziejui, – „Žemaičiui“ sakė A. Bakanauskas. – Jis skirtas už tai, kad daug metų bendradarbiaujame ir draugaujame su Lenkija, su šios šalies kultūros įstaigomis.“
Pasak direktoriaus, muziejus be šio bendradarbiavimo neišsiverstų, nes jo dėka atsiveria archyvų ir kultūros įstaigų durys, renkama su kunigaikščiais Oginskiais susijusi istorinė medžiaga, atrandama daug naujo. „Ir patys vykstame, ir užklausas siunčiame. Neretai ir bendras konferencijas rengiame. Tai išties ir naudinga, ir prasminga. Artimiausiu metu vėl nusimato bendras projektas – sužinojome, kad lenkai išleido knygą apie mūsų Mariją Oginskienę. Norime išversti ją į lietuvių kalbą ir išleisti“, –  minėjo A. Bakanauskas.
Kalbėdamas apie Plungės ir Lenkijos ryšius, A. Bakanauskas akcentavo, kad muziejus, kuris įsikūręs kunigaikščio M. Oginskio rūmuose, puoselėdamas tarptautinius ryšius su Lenkija, tęsia senąsias kultūrines dvaro tradicijas. Jam esą svarbu, kad miestas turi galimybę bendrauti su žymiais kaimyninės Lenkijos kultūros, meno, istorijos žmonėmis, juolab kad Plungę su kaimynine šalimi sieja seni ryšiai – Plungės valdytojas kunigaikštis Mykolas Mikalojus Severinas Markus Oginskis (1849–1902) buvo vedęs Lenkijos grafaitę Mariją Teresą Kasparą Skuževską (1857–1945) bei Plungėje skleidė europinės kultūros dvasią.
Siekiant plėtoti ryšius, 2006 metais Žemaičių dailės muziejus ir Varšuvos miesto istorijos muziejus pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri atnaujinta 2011-aisiais. Tais pačiais metais muziejus pasirašė sutartį su Lenkijos institutu Vilniuje – dėl abipusio kultūrinių ir mokslinių ryšių plėtojimo.
Nuo 2008-ųjų Žemaičių dailės muziejuje surengtos penkios mokslinės konferencijos, kuriose plėtota lietuvių ir lenkų kultūrinio bendradarbiavimo tema, – apie Lietuvos ir Lenkijos dvarų paveldą, istorinius parkus ir sodus, medalininkystę, Lietuvos ir Lenkijos istorines gimines ir asmenybes, brolius Stanislovą ir Gabrielių Narutavičius.
Plungiškiai ir lenkai rengė ne tik bendras konferencijas, bet ir parodas, kurios eksponuotos ir Žemaičių dailės muziejuje, ir Varšuvoje, bei koncertus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...