Į Merkelius – lyg linksmaisiais kalneliais

Į „Žemaičio“ redakciją paskambinęs vilniškis pasakojo per Velykas važiavęs aplankyti savo tėvų, gyvenančių Plungės rajone, Merkelių kaime. Ir negalėjęs patikėti, kad net jam, vairuojančiam visureigį, buvo nelengva pasiekti šį kaimą, kadangi Plungės–Lieplaukės–Telšių kelias – banguotas it ežero paviršius vėjuotą dieną.

Po greideriavimo – dar blogiau?
„Kaip ten žmonėms reikia gyventi ir kasdien į darbus važinėti? Tėvai skundžiasi, kad dabar jau net taksi į kaimą nebeprisikviesi. Taksistai nenori laužyti savo automobilių. Bet kaimo žmogui vis tiek reikia kažkaip miestą pasiekti“, – kalbėjo vyriškis.
Pasak jo, esą seniau kelininkai daug rimčiau ir šį, ir kitus kelius prižiūrėdavę. „O dabar greideriu lyg akėčiomis prabraukia. Kiek žinau, tyčia, taupydami kurą, braukia tik pačiu kelio paviršiumi. Dėl to tas kelias toks ir yra – vienos bangos“, – pridūrė skambinusysis.
Norėdami įsitikinti, ar tiesa, ką išgirdome, patys apsilankėme Merkeliuose. Išties, pasiekti šį kaimą gali tik važiuodamas ne didesniu nei 50 kilometrų per valandą greičiu. „Antraip gali likti be dantų“, – nelinksmai juokavo Merkeliuse sutikti žmonės. Jie kalbėjo, kad greiderį čia matė maždaug prieš mėnesį. Bet jis ne ką tepadėjo. „Prieš greideriavimą, sakyčiau, tas kelias dar kiek lygesnis buvo. O dabar išvis…“, – kalbėjo viena merkeliškė.
Ji pasakojo, kad vietos gyventojai anksčiau dažnokai skambindavo kelią prižiūrinčios Plungės kelių tarnybos viršininkui Rimui Žiūraičiui, bet dabar jis net nebeatsiliepiantis į skambučius. „Gal jau įsidėmėjo mūsų numerius, – svarstė moteriškė. – Nugreideriuoja tik kai į Kantaučius šiuo keliu važiuojančio autobuso vairuotojai nebeapsikentę pradeda skųstis. O mūsų skundai niekam neberūpi.“
Rinko parašus, kad tik greičiau išasfaltuotų
Apie Plungės–Lieplaukės–Telšių kelio būklę „Žemaitis“ kalbėjosi ir su Paukštakių seniūnu Aurimu Vasiliausku. Jis sakė, kad dabar, kai nusistovėjo sausi orai, daugelio kelių būklė yra labai prasta, nes tokiu sausu oru iš greideriavimo nėra jokios naudos. Tad tenka laukti, kol palis.
„Jūsų paminėtas kelias išskirtinis nebent tik tuo, kad jame eismas – gana intensyvus. Mano žiniomis, kai kurie sunkiasvorių mašinų vairuotojai, vengdami kelių mokesčio, vietoj Šiaulių–Palangos kelio renkasi važiuoti šiuo senuoju Telšių keliu. Todėl ir jo būklė tokia“, – kalbėjo seniūnas.
Pasak jo, vietos gyventojai net parašus rinko, prašydami Lietuvos automobilių kelių direkcijos, kurios žinioje šis kelias yra, kuo greičiau jį išasfaltuoti. Esą direkcija savo interneto svetainėje skelbia, kad asfaltavimo darbai čia prasidės jau kitąmet, bet ar taip ir bus iš tikrųjų, kol kas niekas pasakyti negali.
Įtrauktas į programą
Su prašymu paaiškinti, kaip dažnai greideriuojamas Plungės–Lieplaukės–Telšių kelias, „Žemaitis“ kreipėsi į šį kelią prižiūrinčios AB „Kelių priežiūra“ Plungės kelių tarnybos vadovą R. Žiūraitį. Išgirdęs, jog vietos gyventojai skundžiasi itin prasta minėtojo kelio būkle, jis suskubo komentuoti, jog nereikia norėti žvyruotu keliu važiuoti lyg asfaltu.
Galiausiai R. Žiūraitis paprašė savo klausimus išdėstyti raštu, o kitą dieną gavome ir atsakymą. Štai koks jis: „Norime informuoti, kad šiandien, gegužės 3 dieną, yra numatyti kelio Nr. 4606 (Telšiai–Lieplaukė–Plungė) dangos profiliavimo darbai. 2018 metais šis kelias buvo profiliuotas kas 21-ą darbo dieną, iš viso – 11 kartų.
Norime atkreipti dėmesį, kad profiliuoti kelio dangą reikalingos tam tikros oro sąlygos: danga turi būti nei perdžiūvusi, nei per šlapia, kad darbai būtų atlikti efektyviai, rezultatas išliktų ilgiau. Kitu atveju daroma žala keliui ir eismo kokybei.
Lietuvos automobilių kelių direkcijos internetinėje svetainėje yra nurodyta, kad šio kelio ruožas nuo 16,43 iki 21,092 km (žiūrint nuo Telšių pusės) yra įtrauktas į 2018–2020 m. žvyrkelių asfaltavimo programą.“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...