Prisijungė prie skaitymo akcijos

Renginio metu atidarytas knygų namelis bei atidengtas šalia jo esantis skaitymo suoliukas

Renginio metu atidarytas knygų namelis bei atidengtas šalia jo esantis skaitymo suoliukas

Gegužės 7-ąją minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ta proga tiek švietimo, tiek kultūros įstaigose netrūksta įvairių renginių, kurių metu pasidžiaugiama laisvu žodžiu. Visiems mums, lietuviams, reikšmingą dieną paminėjo ir plungiškiai. Antradienį jie prisijungė prie Lietuvos miestus ir miestelius jau penktąkart suvienijusios akcijos „Lietuva skaito!“, kurios metu siekta daugiausiai vienoje vietoje skaitančių žmonių rekordo.

Visą šalį suvienijusi akcija rengta skirtingu laiku bei skirtingose vietose. Pagrindinė sąlyga buvo ta, kad skaitymo rekordo būtų siekiama būtent gegužės 7-ąją.
Plungiškiai skaitovai rinkosi dvejose vietose – viešosios bibliotekos kiemelyje, kur ištraukas iš knygų skaitė Plungės šauliai, ir prie miesto bibliotekos esančiame skverelyje. Į pastarąjį sugužėjo gausiausias būrys rekordo siekti užsimojusių plungiškių. Tarp jų būta daug vaikų ir jaunimo.

Plungiškiai siekė daugiausiai vienoje vietoje skaitančių žmonių rekordo

Plungiškiai siekė daugiausiai vienoje vietoje skaitančių žmonių rekordo

O tai, anot bibliotekininkų, yra labai svarbu. Juk kone kasdien girdime, kad mažiausiai skaito jaunoji karta. Kita vertus, ši akcija parodė, kad skaitančių vaikų – ne taip ir mažai. Tik jiems, kaip patys prisipažino, įdomiausia rankose laikyti ir „krimsti“ tas knygas, kurios yra populiarios tarp jų bendraamžių. Tad šiemet, laukiant Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos, jaunoji karta skatinta viešojoje erdvėje dalintis patinkančių knygų pavadinimais bei autoriais, rekomenduoti įdomius leidinius savo bendraamžiams.
Jaunuosius plungiškius paskatinti skaityti turėtų ne tik šios rekomendacijos, bet ir naujai atsiradusi tam pritaikyta erdvė  – prie miesto bibliotekos esančiame skverelyje pastatytas knygų namelis bei šalia jo esantis skaitymo suoliukas. Nuo šiol pasiskolinus knygą iš namelio, nereikės lėkti į namus, kad galėtum ją paskaityti.
Mėgautis ja bus galima prisėdus ant suoliuko ar netoliese esančių akmenų, kurių dėka minėta erdvė primena lauko skaityklą.
Knygų namelis ir skaitymo suoliukas atidengti po skaitymo akcijos. Šie nauji objektai – dovana plungiškiams nuo Seimo nario Andriejaus Stančiko ir visos jo padėjėjų komandos: Raimondos Bieliauskienės, Dainos Martišienės, Rūtos Endrijauskienės, Vitalijos Gladiševos ir Manto Česnausko.
O siekti rekordo plungiškiai užsimojo skaitydami žemaitišką tekstą – Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės „Kelionė į Šiaulius“.  Įdomiausia, kad skaitė visi – ir jauni, ir seni. Tarp gausaus būrio skaitovų buvo ir viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė, ir jos kolegė iš miesto bibliotekos Rita Jundulienė, ir Plungės rajono savivaldybės atstovai, ir mokytojai.
Dalyvauti akcijoje ir palaikyti plungiškių atvyko Žemaitijos rašytojų bendrijos narių iš Klaipėdos bei Šilalės. Svečiai paskaitė eilėraščių iš savo knygos „Praviri langai“. Prie jų prisijungė miesto bibliotekos jaunųjų knygos bičiulių klubo „Išminties upeliukas“ nariai bei neseniai įsikūręs skaitytojų klubas „Purpurinė gija“.
Renginį skambiomis žemaitiškomis dainomis papuošė Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos dainavimo studijos moksleivės, kurių vadovė – Romena Zabielienė.
Apie gražią šventę vėjuotą pavakarę nepatingėjusiems ateiti primins ir labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ bei Žemaitijos rašytojų klubo narių dovanotos knygos.

 

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...