Prezidento rinkimai – visiems svarbus reikalas

Balsuojančių iš anksto šiuose rinkimuose daugiau nei įprastai

Balsuojančių iš anksto šiuose rinkimuose daugiau nei įprastai

Jau šį sekmadienį eisime į savo rinkimų apylinkes ir atiduosime balsą už vieną iš devynių kandidatų į patį svarbiausią šalyje – Prezidento – postą. Kartu savo valią išreikšime ir dviejuose referendumuose – dėl dvigubos pilietybės ir dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo. Ar gyventojams šie rinkimai svarbūs? Ar žada juose dalyvauti? Apklausę Plungės gatvėse sutiktus žmones, išgirdome šimtaprocentinį TAIP – abejingų nepasitaikė.
Beje, tarp kalbintųjų buvo ir tokių, kurie savo balsą jau atidavė, sudalyvaudami išankstiniuose rinkimuose. O užėję į Plungės rajono savivaldybę sužinojome, kad rinkėjai išties labai aktyvūs – nuo pirmadienio iki trečiadienio 10.30 valandos savo valią jau buvo išreiškę 425 piliečiai. Šįkart išankstinis balsavimas vyksta nuo pirmadienio iki penktadienio. Tad negalėsiantys balsuoti sekmadienį, tai dar gali padaryti šiandien.

Kazimieras Valauskas, Plungėje balsavęs klaipėdiškis:
– Ne dalyvausiu, o jau sudalyvavau  – štai ką tik užsukau į Savivaldybę ir balsavau. Įdomiausia tai, kad tai pirmi rinkimai, kuriuose dalyvavau. Nuo 1970-ųjų nebuvau balsavęs. Ir todėl, kad esu beveik apolitiškas, ir todėl, kad taip susiklostydavo aplinkybės – gyvendavau vienoje vietoje, registruotas būdavau kitur, tai taip ir išeidavo. O dabar, pasirodo, galima bet kur balsuoti. Taigi man tai – savotiškas nuotykis.
Iš devynių kandidatų rinkausi tą, kuris, mano nuomone, geriausiai dirba – Saulių Skvernelį. Ir referendumuose pasisakiau. Dėl dvigubos pilietybės – esu prieš. Žmogus turi būti vienos šalies pilietis. Tas noras sėdėti ant dviejų unitazų man nesuprantamas. Kitame referendume taip pat išreiškiau savo nuomonę. Pritariu, kad užtenka 121 Seimo nario. Juk mūsų mažėja – iš 3,5 milijono likome tik 2,8. Vadinasi, ir seimūnų turi būti mažiau. Be to, gal tada jie lengviau bendrą kalbą ras.

Edmundas Skrodenis iš Varnių:
– Be abejo, dalyvausiu. Visada einu balsuoti, tad ir šįkart tai darysiu. Dėl Prezidento – kol kas neišsirinkau, nes, tiesą sakant, nelabai matau, iš ko rinktis. Biuletenio negadinsiu, kažkurį pažymėsiu. Bet tokio, dėl kurio būčiau garantuotas, nėra. Vieni žaidžia žmonių jausmais, kiti, akivaizdu, kad kažkam tarnaus. Dalios Grybauskaitės taip pat nerinkčiau trečiai kadencijai, jos vadovavimas man nepatiko.
Dėl dvigubos pilietybės man aiškiau – ji būtina, nes netrukus Lietuva išsivaikščios. Šalis pati savo žmones išvaro. Ir išvyksta jie ne tik dėl finansinės naudos, bet ir dėl neteisybės. Dėl Seimo narių vėlgi nesu griežtai apsisprendęs. Jų galėtų ir likti 141, jei tik dirbtų, o ne vienas ant kito pamazgas piltų. Be to, aš esu už tai, kad kiekvienas Seimo narys būtų renkamas vienmandatėse apygardose, o ne pagal sąrašus. Tada daugiau galėtume iš jų pareikalauti.

Prūsališkis Povilas Grikštas:
– Kol buvau jaunesnis, ne kaskart rinkimuose dalyvaudavau, o dabar visada pilietinę pareigą atlieku. Ir šįkart eisiu, ir žinau, už ką balsuosiu, tačiau tai tegul lieka paslaptis. Iš tų devynių kandidatų – tik porą matau normalių. Iš jų ir išsirinkau. Kiti nežinau, ko ten eina ir ko tikisi. Jei dar kartą galėtume rinkti Dalią Grybauskaitę, būtų lengviau – ją rinkčiausi.
Referendume dėl Seimo narių skaičiaus nepasisakysiu, o dėl dvigubos pilietybės – taip. Esu už tai, kad lietuviams būtų suteikta galimybė turėti ne tik Lietuvos, bet ir kitos šalies pilietybę. Kadangi mano paties vaikai užsienyje, man tai labai aktualu. Manau, tokia įstatymo pataisa seniai turėjo būti priimta.

Plungiškė Nijolė Čaikauskienė:
– Taip, rinkimuose dalyvausiu. Ir darysiu tai ne iš anksto, o sekmadienį, kaip ir priklauso. Jau esu nusprendusi, už ką balsuosiu, turiu mėgstamą kandidatą, bet jo neišduosiu – išliksiu moteriškai paslaptinga.
O štai dėl dvigubos pilietybės dar nežinau, tačiau iki sekmadienio dar turiu laiko pagalvoti ir nutarti. Dėl Seimo narių skaičiaus taip pat griežtos nuomonės neturiu. Kadangi mūsų mažėja, gal jų užtektų ir mažiau. Kaip matau, visuomenės nuomonė šiuo klausimu skiriasi. Iš pradžių visi labai piktinosi, kad jų per daug, o dabar vis dažniau girdime, kad turi likti tiek, kiek yra, kad sumažinus skaičių niekas nesikeis. Gal čia vienaip mąsto jaunesni, kitaip – vyresni?

Regina Aleksandravičienė iš Plungės:
– Į visus rinkimus stengiuosi nueiti, tad ir šiuose dalyvausiu. Esu apsisprendusi, už ką balsuosiu, ir savo nuomonės jau nebekeisiu – aš už Arvydą Juozaitį. Nors kandidatai – devyni, tačiau tik trims iš jų skiriamas dėmesys. Ir apklausos, ir reitingai, ir televizijos laidos tuos tris išaukština, o kiti sumenkinami, parodomi kaip netinkantys tam postui. Bet aš esu kitos nuomonės, man patinka Juozaitis, nors jis ir nepopuliarinamas.
Dėl dvigubos pilietybės ir dėl Seimo narių skaičiaus dar nesu apsisprendusi. Vis suku dėl to galvą, tad gal iki sekmadienio kažką nuspręsiu. Dažnai apie tai mąstau – kaip čia būtų geriau, bet mintys prieštaringos, tad ir sunku priimti sprendimą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...