Baigiamąją šventę „Šimtakojis“ surengė Plungėje

„Saula“ ir jos režisieriai S. ir R. Matuliai pelnė apdovanojimą už geriausią šalyje 2019 metų spektaklį

„Saula“ ir jos režisieriai S. ir R. Matuliai pelnė apdovanojimą už geriausią šalyje 2019 metų spektaklį

Gegužės 10-ąją Plungės kultūros centras skleidėsi nuo vaikų ir jaunimo juoko, smagių jų pašnekesių bei pokštų. Šventinio šurmulio įstaiga prisipildė Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų šventės „Šimtakojis“ dėka. Plungėje vyko baigiamoji jos dalis, kurios metu gausiai susirinkusiai publikai parodyti septyni geriausiai komisijos šiemet įvertinti vaikų teatrų spektakliai. Jiems pasibaigus, surengtos laureatų apdovanojimų iškilmės.

Šventinę dieną vainikavusi apdovanojimų ceremonija buvo išties įspūdinga. Žinoma, ji labiausiai įsimins ne teatro menui neabejingiems žiūrovams, o jauniesiems aktoriams bei juos vienijančių kolektyvų vadovams ir režisieriams. Jiems komisija įteikė laureatų diplomus bei statulėles. Mažieji artistai pasijuto it tikros „žvaigždės“, mat juos sveikino visoje šalyje žinomi veidai, plojo jų pasirodymų sužavėta publika.
Neišdildomą įspūdį jubiliejinė – dešimtoji – teatrų šventė „Šimtakojis“ paliko ir plungiškiams teatralams – Kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrui „Saula“ bei jo vadovams režisieriams Sigitai ir Romui Matuliams. Mūsų miestą Lietuvoje ir už jos ribų garsinantis kolektyvas apdovanotas už geriausią šalyje 2019 metų spektaklį.
Plungėje vykusios šventės metu plungiškiai teatro artistai – „Saulos“ vaikų grupė – žiūrovams padovanojo spektaklį pagal lietuvių pasakas „Pasaka apie drąsuolį berną“. Keturiasdešimt minučių (tiek truko jaunųjų talentų pasirodymas) kone ištirpo. Žiūrovai nė nespėjo pajusti, kaip pralėkė laikas. Ir visai nenuostabu, nes visų dėmesį prikaustė ne tik vaidinimas, bet ir patys aktoriukai, kurie puikiai perteikė įkūnijamų personažų charakterį.
Tiesa, „Saula“ scenoje pasirodė paskutinė. Prieš tai joje visą dieną šeimininkavo iš kitur atvykę kolektyvai. Iš viso parodyti septyni vaikų teatrų spektakliai, kurie sukurti pagal populiariausias lietuvių liaudies ir užsienio autorių pasakas.

Akimirka ir plungiškių spektaklio

Akimirka ir plungiškių spektaklio

Teatrui paskirtą gegužės dešimtąją savo vaidinimais papuošė Šiaulių moksleivių namų vaikų ir jaunimo teatro studija „Kompanija šauni“, Radviliškio miesto kultūros centro teatras „Balta“, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaidybos studija „Trepsė“, Alytaus „Drevinuko“ mokyklos-darželio teatro studija „Drevinukas“, Pandėlio vaikų teatras bei Vilniaus kultūros centro teatro studija „Elementorius“. Visi kolektyvai spinduliavo gera teatrine emocija bei skleidė jaunatvišką energiją, kuria užsikrėtė ir šventėje dalyvavę plungiškiai bei svečiai.
Įspūdžiais apie spektaklius, mažuosius artistus bei plungiškių kūrybiškumą ruošiantis teatrų šventei visi dalijosi ne tik per renginį, bet ir po jo. Net ir dabar feisbukas mirga nuo komentarų apie mūsuose viešėjusį „Šimtakojį“. Antai režisierė iš Šeduvos Izolina Stanulienė po feisbuke paviešintomis šventės akimirkomis rašė: „Esame laimingi, patyrę begalinį malonumą žiūrėdami spektaklius, džiaugdamiesi puikiu organizatorių įdirbiu, mažųjų šimtakojų vedimu, gražia ir jaukia Kultūros centro erdve. Klestėkit, plungiškiai, kurkit teatriukai su nuostabiausiais režisieriais. Ačiū Romui Matuliui už pakvietimą!!!“
Išties renginys buvo įspūdingas, jo metu netrūko nei dėmesio teatrui, nei muzikos, nei dainų, nei žaidimų . O svarbiausia – geros nuotaikos bei kūrybiškumo.
Anot „Šimtakojo“ rengiančio Lietuvos nacionalinio kultūros centro, nuo 2001-ųjų kas antrus metus rengiama švente siekiama skatinti vaikų ir jaunimo teatrų veiklą: nuolatinį naujų spektaklių kūrimą, aktorių, režisierių tobulėjimą, dramaturgijos atsinaujinimą.
Akivaizdu, kad rengėjams įgyvendinti savo tikslą sekasi, mat atskirose grupėse besirungiantys vaikų ir jaunimo teatrai kas kartą nustebina vis aukštesnio lygio pasirodymais, kurių apžiūros vyksta trimis turais: vietos, regioninės ir baigiamosios. Viena pastarųjų ir vyko Plungėje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...