Stogui reikia remonto, daugiabučiui – administratoriaus

„Žemaičio“ redakciją praėjusią savaitę pasiekė skambutis net iš Anglijos. Ten gyvenanti Rūta Andrijauskienė pasakojo, kad ką tik telefonu bendravo su UAB „Rietavo komunalinis ūkis“ darbuotoja ir liko priblokšta šios moters nemalonaus tono. „Nei Lietuvoj, nei Anglijoj neteko girdėti, kad kas iš valdiškos įstaigos taip su besikreipiančiu žmogumi kalbėtų. Juk mes, paprasti žmonės, neišmanom tų įstatymų, todėl ir teiraujamės, kaip elgtis. Bet negi taip sunku žmoniškai paaiškinti ir patarti, kaip rūpimą reikalą išspręsti? – retoriškai klausė skambinusioji.

Tas reikalas, kurio prispausta R. Andrijauskienė kreipėsi į minėtąją įmonę – stipraus vėjo neseniai apgadintas Labardžiuose, Mokyklos gatvėje, esantis daugiabutis. Moteris sakė, kad šiame name gyvena jos širdies draugas, tad ji nusprendė jam padėti išsiaiškinti, ar namo gyventojai patys savo iniciatyva gali imti remontuoti stogą? O gal tuo rūpintis turi minėtasis „Rietavo komunalinis ūkis“, administruojantis daugiabučius Rietave?
Šiuos klausimus moteris sakė uždavusi ir šios įmonės darbuotojai, atsiliepusiai paskambinus „Rietavo komunalinio ūkio“ interneto svetainėje skelbiamu telefono numeriu.
„Ta moteriškė iškart, vos išgirdusi, ko teiraujuosi, nemaloniu tonu atsakė, kad ne čia paskambinau. Paprašiau paaiškinti, kur tada man reikia skambinti ir kas gali padėti, bet ji tuoj atšovė nieko nežinanti, esą čia ne jų rūpestis ir jie nieko nežino. Nustebinta tokio bendravimo paklausiau, gal ponia ne ta koja iš lovos išlipo, tačiau nesulaukiau atsakymo, nes ji numetė ragelį“, – pasakojo R. Andrijauskienė.
Moteris pridūrė mananti, kad tokie žmonės, kaip su ja bendravusi „Rietavo komunalinio ūkio“ darbuotoja, jei nemėgsta savo darbo, verčiau paieškotų kito, užuot išsilieję ant niekuo dėtų pagalbos prašančių klientų.
„Žemaitis“ taip pat pabandė skambinti R. Andrijauskienės nurodytu numeriu. Atsiliepusi moteris prisistatė esanti įmonės buhalterė Rolana Pocienė ir prisiminė dieną prieš tai bendravusi su moteriške, kuri teiravosi apie Labardžiuose esančio daugiabučio stogo remontą. Esą ji tik paaiškinusi, kad „Rietavo komunalinis ūkis“ su tuo niekaip nesusijęs, ir patarė kreiptis į Rietavo kaimiškąją seniūniją.
Paklausta, ar tarp skambinusiosios ir jos įvyko koks apsižodžiavimas, R. Pocienė sakė iš balso supratusi, kad skambinusioji yra ne pačios geriausios nuotaikos, tačiau esą pati bendravusi mandagiai, tad jokio ginčo nebuvo.
Kaip ten buvo iš tikrųjų, dabar jau niekas neišsiaiškins. Dar kiek pasidomėjus minėtojo daugiabučio Labardžiuose stogo problemomis tapo aišku, kad dėl susidariusios situacijos iš dalies kalti ir patys šio namo gyventojai. Reikalavimas visų daugiabučių gyventojams išsirinkti namo administratorių arba įsteigti bendriją ir patiems rūpintis savo daugiabučio reikalais galioja jau nebe pirmus metus. Bet panašu, kad šio reikalavimo paiso ne visi.
Tarp tokių – ir šis daugiabutis. Kaip sakė Rietavo kaimiškosios seniūnijos seniūnas Romanas Jurčius, R. Andrijauskienė kreipėsi ir į jo vadovaujamą seniūniją, tačiau šios specialistė jai galėjusi tik patarti surinkti visų to namo gyventojų parašus, kad šie sutinka prisidėti prie stogo keitimo ar remonto, ir savo jėgomis organizuoti darbus.
„Kaimuose tokių daugiabučių kaip šis – ne vienas. Jų gyventojai nei administratoriaus ieško, nei bendrijas steigia. O prireikus remontuoti stogą ar tvarkyti bendrojo naudojimo patalpas nebežino, nei kur kreiptis, nei nuo ko pradėti. Žinoma, pagal dabar galiojančią tvarką tokiu atveju mes turėtume priverstinai parinkti tokiems daugiabučiams administratorius, bet tada kils žmonių nepasitenkinimas, nes tam administratoriui reikės mokėti“, – kalbėjo seniūnas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...