Rietaviškiai už vandenį mokės brangiau

Alvydo Rojaus teigimu, pats vanduo nebrango, kilo tik nuotekų tvarkymo įkainis

Alvydo Rojaus teigimu, pats vanduo nebrango, kilo tik nuotekų tvarkymo įkainis

Praėjusią savaitę UAB „Rietavo komunalinis ūkis“ direktorius Alvydas Rojus Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komitetą informavo, kad Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija patvirtino kiek didesnes jų įmonės paslaugų kainas. Per artimiausią mėnesį jas turi patvirtinti ir Rietavo savivaldybės taryba.

Dar prieš pristatant šį klausimą, komiteto pirmininkas Albinas Maslauskas juokavo: „Kad ir kaip mus norėtų nuliūdinti Alvydas Rojus, pasistenkime išlikti optimistais.“ Laimei, naujienos nebuvo tokios jau prastos – vandens kaina šoktelėjo, bet ne tiek drastiškai, kaip kad būdavo anksčiau. Įkainio augimas nesiekia net 5 procentų.
Pasak A. Rojaus, bazinės „Rietavo komunalinio ūkio“ paslaugų kainos patvirtintos pernai. Šiemet, atsižvelgiant į faktorius, kurie nepriklauso nuo bendrovės, jos tik perskaičiuotos.
Komunalininkų vadovas akcentavo, kad paties vandens kaina išliko tokia, kokia ir buvo. Brango tik nuotekų tvarkymas. Tiesa, kainos šuolis nedidelis – tik 12 centų už kubinį metrą. „Tuos centus pavertus į procentus, butų gyventojams vandens kaina kyla 4,6 procento, individualių namų – apie 4,9 proc.“, – sakė A. Rojus.
Kadangi brangsta tik nuotekų tvarkymas, pasak direktoriaus, kainos kilimas aktualus tik Rietavo, Tverų ir Medingėnų gyventojams. Mat kiti kaimai turi tik vandentiekį, o nuotekos pas juos nesurenkamos. Vadinasi, jiems kainos liks nepakitusios.
Gyvenantieji butuose už kubinį metrą vandens dabar mokės 2,75 euro (be PVM, ankstesnė kaina – 2,63 euro). Beje, į kainą įskaičiuotas ir nuotekų tvarkymas. Jei jos nesurenkamos, vandens kaina lieka kaip ir buvusi – 1,20 euro už kubinį metrą. Gyvenantiesiems butuose, kuriuose įrengta nuotolinio duomenų nuskaitymo sistema, bendras vandens ir nuotekų įkainis – 2,70 euro už kubą (buvo 2,58, vien tik vanduo – 1,19 euro). Individualių namų gyventojams įkainis – 2,58 (buvo 2,46, vanduo – 1,12 euro). Įmonėms ir organiza-cijoms – 2,67 euro (buvo 2,55). Kilo ir pardavimo kaina, kurią paprastai vadiname abonentiniu mokesčiu. Butų gyventojai kas mėnesį mokės 1,83 euro (vietoj 1,73), individualių namų – 1,15 (vietoj 1,09).
Brangiau mokės ir tie, kurie naudojasi nuotekų išvežimo paslauga. Ji iki šiol kainavo 7,11 euro už kubinį metrą, dabar jau – 8,15 euro. Keliant šį įkainį tikimasi, kad galbūt daugiau gyventojų, nenorinčių brangiai mokėti už nuotekų išvežimą, prisijungs prie bendrų nuotekų tvarkymo tinklų.
„Įkainius koregavome atsižvelgdami į tai, kad daugiau pardavėme vandens, mažiau tvarkėme nuotekų, kilo atlyginimai, augo infliacija, ir kitus faktorius. Pirmiausia skaičiavome patys, paskui mūsų skaičiavimus dar koregavo Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija“, – pasakojo A. Rojus.
Tarybos narys Algirdas Mickus domėjosi, kodėl butų gyventojai už vandenį moka brangiau nei gyvenantieji individualiuose namuose. Pasak A. Rojaus, daugiabučių gyventojams 6 procentus kainos sudaro nuostoliai, kuriuos leidžiama įskaičiuoti į tarifą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...