Surikiavo delegacijas į Bruntalį ir Tukumą

Komisijos narių nuomone, bendradarbiavimas su užsienio partneriais galėtų būti ir įdomesnis, ir produktyvesnis

Komisijos narių nuomone, bendradarbiavimas su užsienio partneriais galėtų būti ir įdomesnis, ir produktyvesnis

Praėjusią savaitę į pirmąjį posėdį rinkosi naujos sudėties Plungės rajono savivaldybės Komisija ryšiams su užsieniu. Jos darbotvarkėje buvo du klausimai: kokios sudėties delegacija vyks į Bruntalio miesto (Čekija) šventę ir ką deleguoti į Tukume (Latvija) vyksiantį renginį. Priminsime, kad ir Bruntalis, ir Tukumas – Plungės partneriai.

Išrinkus naują Savivaldybės tarybą, sudaryta ir naujos sudėties Komisija ryšiams su užsieniu. Jos pirmininke paskirta vicemerė Asta Beierle-Eigirdienė, nariai: Tarybos nariai Vida Bondauskienė, Judita Stankutė ir Mantas Česnauskas, mero patarėjas Žydrūnas Purauskis, Savivaldybės administracijos atstovė Audronė Aužbikavičiūtė, Turizmo informacijos centro vadovė Sandra Kasmauskienė, Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė Rita Urniežienė ir Paukštakių seniūnas Aurimas Vasiliauskas.
Pirmiausia svarstyta, kas turėtų vykti į birželio 14–16 dienomis Bruntalyje vyksiančią šventę. A. Beierle-Eigirdienės siūlymu į Čekiją važiuos V. Bondauskienė, Senamiesčio mokyklos direktorius Paulius Zakalskis ir Platelių gimnazijos mokytoja Vitalija Lukavičienė.
„Kadangi šventė Bruntalyje vyks tuo pat metu kaip ir Plungės miesto šventė, norinčiųjų važiuoti nėra tiek jau daug. Tačiau šie žmonės sutinka“, – tikino komisijos pirmininkė.
Liepos 12–14 dienomis analogiška šventė vyks kaimyninėje Latvijoje, Tukumo mieste. Jo renginiai – teminiai, susiję su senoviniais latvių vestuvių papročiais. Į šią išvyką A. Beierle-Eigirdienė sakė vyksianti ir pati. „Nors tiek metų dirbau Savivaldybės administracijoje, esu Tarybos narė, bet į Tukumą nuvykti niekad neteko. Tad šįkart neatsisakyčiau“, – savo kandidatūrą siūlė vicemerė.

Komisijos pirmininkė Asta Beierle-Eigirdienė

Komisijos pirmininkė Asta Beierle-Eigirdienė

Be jos, vykti turėtų Tarybos narė Daina Martišienė, Žemaičių Kalvarijos bendruomenės „Gardai“ pirmininkas Bronius Kleinauskas ir Savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Virginija Jonauskienė. „Kadangi šventės tema – vestuvės, gal Virginija joje kažkokių idėjų pasisems“, – juokavo A. Beierle-Eigirdienė.
Pakalbėta ir apie artėjančią Plungės miesto šventę, kuri, kaip minėjome, vyks kito mėnesio 14–16 dienomis. Komisijos nariai domėjosi, kokių svečių mes laukiame. Pasirodo, į oficialius pakvietimus teigiamai kol kas atsakė tik Tukumas ir Bruntalis. Vokiečiai, norvegai ir švedai informavo nedalyvausiantys, o kitų atsakymų dar laukiama.
Diskutuota ir apie tai, kaip bendradarbiavimą su užsieniu padaryti įdomesnį ir produktyvesnį. Pasak S. Kasmauskienės, Plungė galėtų kažkaip įamžinti miestus, su kuriais sieja partnerystės ryšiai. Viena iš idėjų – įrengti stulpą su rodyklėmis, ant kurių – miestų pavadinimai, kryptis į juos ir atstumas kilometrais.
Kitų komisijos narių nuomone, Plungė su partneriais galėtų ne tik oficialiomis delegacijomis apsikeisti, bet vieni pas kitus dažniau vykti koncertuoti, sportuoti ir panašiai.
„Ir oficialių delegacijų atstovai į užsienį turėtų vykti ne šiaip sau, o su intencija: užmegzti ryšius, dėl kažko susitarti, pasisemti idėjų. Taigi iš kiekvienos išvykos turėtume grįžti su siurprizu Plungei“, – kalbėjo vicemerė.
Kelionės prasideda, vadinasi, ir tų siurprizų jau galima tikėtis. Beje, aną kadenciją Tarybos opozicija piktindavosi, kad į užsienį siunčiami tik valdančiųjų atstovai. Kaip bus dabar, kai valdžia pasikeitusi? Kaip matome, į Bruntalį ir Tukumą važiuoja tik valdančiųjų atstovai (nuo Savivaldybės tarybos). Opozicija kol kas nekviečiama. Bet į delegacijų sudėtį įtraukti ir Savivaldybės administracijos, kaimo bendruomenių, mokyklų atstovai. Kokios tendencijos vyraus ateityje, dar pamatysime.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...