Ragino imtis darbų, nelaukiant skundų ir prašymų

Senamiesčio aikštėje sustoti draudžiantį ženklą ketinama pakeisti kitu – draudžiančiu stovėti

Senamiesčio aikštėje sustoti draudžiantį ženklą ketinama pakeisti kitu – draudžiančiu stovėti

Antradienį į pirmąjį posėdį rinkosi naujos sudėties Plungės rajono saugaus eismo organizavimo komisija. Jau nuo pirmųjų akimirkų pastaroji leido suprasti, kad ketina rimtai žiūrėti į plungiškius bei kaimuose gyvenančius žmones kamuojančias problemas, susijusias su eismo saugumu. Naujasis komisijos pirmininkas Robertas Endrikas ragino kolegas nelaukti gyventojų skundų ir prašymų, o į kiekvieną posėdį ateiti su savo pasiūlymais, galinčiais pagerinti situaciją mieste ir rajone. „Juk kiekvienas kasdien vairuojame, matome, kas ne taip ir ką būtų galima pakeisti“, – kalbėjo pirmininkas.

Prieš kibdamas į darbotvarkės klausimus, R. Endrikas pristatė komisijos narius. Naujovė – komisijos gretas papildė vairuotojų bendruomenės atstovas – Plungės motociklininkų klubo narys Modestas Grumblys. Tokio atstovo anksčiau komisijoje nebuvo.
Po trumpos įžangos pereita prie darbotvarkės, su kuria dorojantis posėdžiavusiesiems teko apsvarstyti keletą gyventojų prašymų dėl greičio, sunkiasvorio transporto eismo ribojimo bei kitų kelio ženklų pastatymo.

V. Kurmis piktinosi, kad vienas po kito dygstantys ženklai prastai pastatomi, dėl to yra išvartomi ar nulenkiami

V. Kurmis piktinosi, kad vienas po kito dygstantys ženklai prastai pastatomi, dėl to yra išvartomi ar nulenkiami

Vieną tokių pateikė uždarųjų akcinių bendrovių „Kontrus“ ir „Skonio fabrikas“ atstovai, kurie prašo pakeisti kelio ženklą, esantį Senamiesčio aikštėje, Plungėje. Pareiškėjai pageidauja, kad prie knygyno vietoj sustoti draudžiančio kelio ženklo atsirastų kitas – draudžiantis stovėti.
Svarstant galimybę tai padaryti, komisijos prašyta atkreipti dėmesį į tai, kad Senamiesčio a. 3 ir 5 įsikūrusios įmonės kone kasdien susiduria su didžiule problema. Knygas, popierių, pieną, tentus ir kitas prekes joms pristatančios transporto priemonės net trumpam ten negali sustoti. Ženklo pakeitimas esą išspręstų šią situaciją ir įmonės galėtų sėkmingai vystyti savo veiklą.
Prieš pradedant narplioti prašymo įgyvendinimo galimybes, policijos atstovas Vaidas Kurmis siūlė pirmiausia susirūpinti minėtoje aikštėje ir kiek už jos esančiais ženklais. Pareigūnas piktinosi, kad jie netinkamai pastatyti.
Esą ženklai dažnai būna nulankstyti, nuversti vėjo. „Reikėtų tvarkos, šeimininkiško požiūrio. Vieną dieną ženklas guli ant grindinio, kitą – jau stovi pastatytas. Iš pradžių manėme, jog ženklai paprasčiausiai nuverčiami piktadarių, bet paaiškėjo, kad jie nėra tinkamai pritvirtinti. Net tas ženklas, kurį prašoma pakeisti, seniai nulenktas“, – dėstė V. Kurmis.
Kalbėdami apie Senamiesčio aikštę ir joje esantį stovėti draudžiantį kelio ženklą, posėdžiavusieji iškėlė ir dar vieną problemą. Neva vairuotojai savo automobilius dažnai palieka ne tik minėto ženklo galiojimo vietoje, bet ir užvažiavę ant šaligatvio. O po to piktinasi sulaukę baudos už du pažeidimus – dėl ženklo nepaisymo ir automobilio pastatymo ant šaligatvio.
Policijos atstovas patikino, kad kitaip būti ir negali, nes pažeidimai – du, todėl ir baudžiama už juos abu. Vairuotojai turi įprasti skirti važiuojamąjį dalį nuo šaligatvio, kuris šiuo konkrečiu atveju – paaukštintas.
Po ilgų diskusijų galiausiai nutarta pritarti ženklų pakeitimui, tad artimiausiu metu vietoje sustoti draudžiančio atsiras stovėti draudžiantis kelio ženklas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...