Rietave – pirmasis chorinės muzikos festivalis

Scenoje – choras „Jūrava“

Scenoje – choras „Jūrava“

Praėjusį šeštadienį Rietavo kultūros centre skambėjo chorinė muzika bei dainos. Prisiliesti prie kitokio muzikos stiliaus, pajusti jo išskirtinumą bei grožį rietaviškiai galėjo festivalio „Dainos sparnais“ dėka. Tai – pirmasis chorinės muzikos festivalis Rietave, bet, tikimasi, jog ne paskutinis.

Kaip po renginio „Žemaičiui“ sakė Rietavo kultūros centro atstovė, įstaigai labai svarbu, kad kiekvienas muzikos ar meno žanras turėtų savo pozicijas – savo tradicijas, šventes, festivalius.
Festivalis „Dainos sparnais“ gimė iš noro kultūra besidomintiems žmonėms suteikti progą pasimėgauti ne tik visiems įprasta liaudiška, klasikine ar populiariąja, bet ir chorine muzika.
Bent jau Lietuvoje, reikia pripažinti, ji mažiau populiari. Nors chorinį dainavimą drąsiai galima vertinti kaip unikalią galimybę žmonėms tapti muzikos dalimi. Ne veltui chorinis judėjimas yra nepaprastai stiprus visame pasaulyje, apimantis milijonus žmonių. Klausiate, kodėl? O dėl to, kad net ir turėdamas kuklių muzikinių gebėjimų, gali įsilieti į didelį muzikinį veiksmą ir stambių, meistriškų kūrinių atlikimą. Pavieniam žmogui tai būtų neįmanoma.
Vienybę tarp choristų buvo galima pajusti ir praėjusį šeštadienį apsilankius Rietave, kur pirmąjį savo istorijos puslapį atvertė festivalis „Dainos sparnais“. Savo istoriją chorinės muzikos šventė pradėjo ganėtinai nedrąsiai – sulaukta vos trijų dalyvių. Dėmesio pasigesta ir iš visuomenės, mat klausytojus nesunkiai buvo galima suskaičiuoti.
Nepaisant to, festivalis įvyko ir tiems, kurie jame dalyvavo, paliko neišdildomą įspūdį. Nauju kultūriniu reiškiniu Rietave, kur muzika ir menas skleidžiasi ryškiausiomis spalvomis ir sumąstyti kažką naujo nėra taip paprasta, pirmiausia pasidžiaugė savivaldybės meras Antanas Černeckis. Vadovas vylėsi, jog šis festivalis ras savo vietą tarp tradicinių Rietavo kultūrinių renginių. To tikisi ir pagrindinė festivalio organizatorė, Rietavo kultūros choro „Jūrava“ vadovė Vytautė Jonuškienė.
Jos vadovaujamam kolektyvui, kaip ir dera šeimininkams, teko garbė pradėti gražų renginį. Koncertmeisterės Gintarės Sabaliauskienės akomponuojami choristai klausytojus maloniai nustebino žemaitiškai atliktomis dainomis, taip tarsi prisidėdami prie Žemaitijos metų paminėjimo. Žemaitiška tarme rietaviškiai dainininkai „nuspalvino“ puokštę dainų. Publika negailėjo jiems plojimų.
Bet daug daugiau jų sulaukė svečiai iš Gargždų – šio miesto Kultūros centro tremtinių choras „Atminties aidai“, kuriam neseniai pradėjo vadovauti jauna vadovė Kristina Katauskienė. Jų jaunatviška dvasia ir entuziazmas uždegė klausytoją gera nuotaika ir energija. Susirinkusieji gargždiškių dainas palydėjo šūksniais ir ilgai netilusiais plojimais. Buvo matyti, kad choristai jaučiasi pa

Didžiulio palaikymo sulaukė gargždiškių choras „Atminties aidai“

Didžiulio palaikymo sulaukė gargždiškių choras „Atminties aidai“

kylėti ir pamaloninti.

Po jų į sceną žengė Birštono kultūros centro moterų choras „Aušrinė“. Kolektyvo vadovė – Aldona Armonienė, koncertmeisterė – Olga Zubavičienė. Birštoniškės glostė klausytojus ne tik gražiomis dainomis, bet ir skambiais balsais.
Žinoma, įspūdingiausiai atrodė, kai į sceną užlipo visų trijų kolektyvų choristai ir užtraukė du koncertą vainikavusius kūrinius – „Baltas paukštis“ ir Juozo Naujalio metams paminėti skirtą „Už Raseinių, ant Dubysos“.
Festivalio dalyviams, pasibaigus dainoms, dėkojo ne tik plojimų negailėję klausytojai, bet ir Rietavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė. Girdama chorus ji jų vadovams įteikė padėkas. Atskiru dėmesiu pagerbta festivalio vedėja Vaida Katauskienė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...