Miestą stebės trylikos vaizdo kamerų „akys“

Dalis kamerų jau sumontuotos

Dalis kamerų jau sumontuotos

Šiomis dienomis skirtingose Plungės vietose baigiama montuoti 13 vaizdo stebėjimo kamerų. Aštuonios iš jų jau veikia, penkios dar derinamos. Įjungti jas planuojama kitos savaitės pradžioje. Kamerų fiksuojamas vaizdas bus matomas dviejuose taškuose – Plungės miesto seniūnijoje ir rajono policijos komisariate. Tikslas, kaip visiems suprantama, – kad savo mieste jaustumėmės saugesni.

Plungės rajono savivaldybė kameras nupirko ir įrengė gavusi Europos Sąjungos finansavimą projektui „Vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas Latvijos ir Lietuvos miestų saugumui užtikrinti“. Jį plungiškiai įgyvendina ne vieni, o kartu su partneriais – Skuodo ir Kretingos bei 15-a Latvijos savivaldybių. Šio projekto biudžetas – 588 760 eurų (ES parama – 500 446 eurai). Plungei tekusi suma – 89 397 eurai (ES parama – 75 988 eurai).
Kaip sakė Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistas Vitalijus Grigorjevas, už kamerų įrengimą Plungėje atsakingos dvi bendrovės – „Telia“ ir „Fima“. „Telia“ – už šviesolaidžio atvedimą ir pajungimą, „Fima“ – už kamerų sumontavimą ir pajungimą.
Vaizdas, kaip minėjome, bus stebimas trylikoje vietų. Kameros, kurios filmuos ne vieną vietą, o kur kas platesnį vaizdą, bus įrengtos ant Plungės kultūros centro pastato (miesto centrui stebėti), ant geležinkelio stoties (aprėps abiejų stočių teritorijas ir buvusį stadioną – aktyvaus poilsio ir pramogų zoną), Dariaus ir Girėno g. ties sankryža su P. Genio gatve (stebės tunelį, aikštelę prie parko ir kt.), ant žirgyno pastato (matys rūmus, parką, aikštelę).
Taip pat ant viešosios bibliotekos (parko teritorijai stebėti), Birutės gatvėje ties „Saulės“ gimnazija, Minijos gatvėje ties Senamiesčio mokykla ir policijos komisariatu, A. Vaišvilos ir V. Mačernio gatvių sankryžoje (aprėps miegamąjį rajoną, „Mažąja Gondingėlę“), J. Tumo-Vaižganto, V. Mačernio ir A. Jucio gatvių sankryžoje (matys ir vaikų žaidimų aikštelę), A. Jucio gatvės ir skersgatvio sankirtoje, Laisvės ir Rietavo gatvių, Laisvės, Telšių ir Vandentiekio gatvių bei J. Tumo-Vaižganto ir Žaltakalnio gatvių sankryžose.
Pasak V. Grigorjevo, už projekto pinigus buvo galima atvesti šviesolaidį, nupirkti ir sumontuoti kameras bei monitorius tų kamerų užfiksuotiems vaizdams stebėti. Tačiau vaizdo stebėjimo, įrašų kaupimo ir tvarkymo paslaugos į projektą neįtrauktos. Tuo turi pasirūpinti pati Savivaldybė.
Už tai atsakingas Savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vyr. specialistas viešajai tvarkai Antanas Gedrimas sakė, kad Savivaldybė skelbė konkursą šioms paslaugoms teikti. Jį laimėjo UAB „Eurointegracijos projektai“. „Viena iš sąlygų buvo, kad įmonė turi būti socialinė, tai yra įdarbinanti neįgaliuosius. Taip ir yra. Plungėje taip pat turėtų dirbti neįgalus žmogus“, – sakė A. Gedrimas.
Pasidomėjus, ar kamerų fiksuojamas vaizdas bus stebimas visą parą, Savivaldybės atstovas atsakė: „Bendrovės „Eurointegracijos projektai“ darbuotojai dirbs Plungės miesto seniūnijos patalpose. Kokiu grafiku, dar nežinome – jis kol kas nepateiktas. Tačiau visą parą nedirbs. Kiek žinau, sutarta dėl 300 valandų per mėnesį. Darbo dienomis bus dirbama trumpiau, savaitgaliais –
ir naktimis“, – pasakojo už viešąją tvarką atsakingas Savivaldybės administracijos vyr. specialistas.
O kaip policijoje? Gal bent pareigūnai vaizdą stebės nuolat? „Policija turės monitorių ir prieigą prie visų kamerų fiksuojamo vaizdo bei visos informacijos. Kiek jie jas stebės, nežinome, dėl to dar nesitarėme, bet mes jų įpareigoti negalime. Pareigūnai tiesiog turės galimybę pasinaudoti vaizdo kamerų užfiksuota medžiaga“, – atsakė A. Gedrimas.
„Eurointegracijos projektų“ darbuotojai turės ne tik stebėti vaizdą monitoriuose, bet ir saugoti įrašus 60 parų, tvarkyti juos ir teikti ataskaitas Savivaldybei. Pamatę kažką įtartino, žinoma, turės pranešti policijai.
Šį tarptautinį projektą įgyvendinančių savivaldybių atstovai antradienį buvo susirinkę Plungės rajono savivaldybėje. Partneriai kalbėjosi, kaip sekasi įgyvendinti projektą. Sutarta, kad įdiegus pažangią vaizdo stebėjimo įrangą reikėtų sukurti ir duomenų mainų programą, leidžiančią keistis reikiama informacija, kuri gali praversti siekiant užkardyti ar tiriant nusikalstamas veikas, pažeidimus. Į skaitmeninės informacijos keitimąsi bus įtrauktos ir teisėsaugos institucijos.
Tiesa, kameros Plungėje buvo sumontuotos ir anksčiau. Kai kurios jų neveikė, kai kurių užfiksuoti vaizdai buvo labai prastos kokybės (ypač nufilmuoti tamsiuoju paros metu). Taigi naudos iš jų – nedaug. Reikia tikėtis, kad dabar vaizdo stebėjimo sistema bus kur kas pažangesnė ir patikimesnė. O ar dėl jos jausimės saugesni, dar pamatysime.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...