Olimpinę dieną – sporto entuziastų anšlagas

Iškilminga šventės dalyvių eisena

Iškilminga šventės dalyvių eisena

„Judėk. Sužinok. Atrask“ – tai pasaulinės Olimpinės dienos šūkis, kuris trečiadienį daugybę kartų nuskambėjo ir Plungėje. Čia jau antrus metus iš eilės surengta Olimpinė diena, kurios pagrindinė misija – supažindinti visuomenę su pačiomis įvairiausiomis sporto šakomis, suteikti galimybę jas išbandyti, užmegzti ryšį su sporto klubais, treneriais ar sportininkais.

Dalinosi įspūdžiais
Pernykštėje Olimpinėje dienoje  Plungėje lankėsi Virgilijus Alekna, o šiemet visi norintieji galėjo pabendrauti su kanojininku Henriku Žustautu. „Tikrai nesitikėjau vienoje vietoje išvysti tiek daug sportiškai nusiteikusių žmonių. Labai džiaugiuosi galėdamas būti su jumis“, – per atidarymo ceremoniją, surengtą prie buvusio Mykolo Oginskio dvaro žirgyno, kalbėjo iš Plungės kilęs sportininkas.
Viešėdamas gimtajame mieste, jis aplankė ir Plungės irklavimo bazę. Įspūdžiais apie jos būklę H. Žustautas pasidalijo feisbuke: „Prieš 10 metų, kai pats dar sportavau Plungėje, ji buvo dar gana tvarkinga, tačiau dabar atrodo vargingai. Man labai gaila…“ – rašė jaunasis sportininkas ir viešai kreipėsi į visus, galinčius prisidėti prie irklavimo bazės atnaujinimo, prašydamas idėjų ar pasiūlymų.
Olimpinės dienos renginiuose Plungėje dalyvavo ir viena garsiausių lietuvių šachmatininkių pasaulyje, didmeistrė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Bibliotekoje kartu su ja surengtas šachmatų simultanas.
Atidaryme – dalyvių anšlagas
Olimpinės dienos renginiai stebino ir džiugino savo įvairove. Tarp jų buvo ne tik minėtasis šachmatų simultanas, bet ir tarpmokyklinės „Lėkščiasvydžio“ varžybos, olimpinės mylios bėgimas-ėjimas. Fizinio aktyvumo nenorintys renginio dalyviai galėjo laiką leisti pasyviai – dairydamiesi po sporto šakų mugę.
Smagiausia, kad veiklos turėjo visi – tiek maži, tiek dideli. Antai darželinukams net buvo paruoštas labirintas, į kurį jie nėrė itin džiugiai. Mažieji aktyviai dalyvavo ir bendroje mankštoje, kurią vedė Reginos Šilenskienės sporto centro trenerė Indrė. Mankštinosi ne tik darželinukai, bet visi renginio atidaryme dalyvavę moksleiviai, pedagogai ir savo atžalas nepatingėję atlydėti tėveliai.
Kad Olimpinė diena, kuri visame pasaulyje minima birželio 23-ąją, Plungėje – daug žadanti, buvo galima suprasti apsilankius renginio atidarymo iškilmėse, į kurias sugužėjo nesuskaičiuojamai daug dalyvių. Prie buvusio žirgyno susispietę sporto entuziastai priminė skruzdėlyną.

Sportuojančius ir aktyvius plungiškius sveikino būrys garbių svečių. Tarp jų – ir kanojininkas Henrikas Žustautas (centre)

Sportuojančius ir aktyvius plungiškius sveikino būrys garbių svečių. Tarp jų – ir kanojininkas Henrikas Žustautas (centre)

Paragino būti aktyvaus gyvenimo pavyzdžiu
Išties įspūdinga švente, kuri mūsuose gyvuoja tik antrus metus, pirmiausia su visais pasidžiaugė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Prie sveikinimų prisidėjo ir Olimpinės dienos rengėjo – Plungės sporto ir rekreacijos centro – direktorius Alvydas Viršilas. Prieš palinkėdamas visiems gero laiko šventėje, jis pasveikino merą su gimtadieniu ir paragino jį visiems būti aktyvaus gyvenimo pavyzdžiu.
Gražių žodžių apie renginį negailėjo ir vicemerė Asta Beierle-Eigirdienė, patikinusi, jog sportas jos gyvenime užima svarbią vietą. Apie sporto svarbą kalbėjo ir Seimo narys Jonas Varkalys, o Savivaldybės tarybos narys Julius Nekrašas, pristatytas kaip nuolatinis Sporto ir rekreacijos centro rėmėjas, vylėsi, kad Olimpinė diena taps gražia mūsų miesto tradicija. „Vaikai, jūs esate mūsų ateities olimpiečiai“, – sakė jis.
Atidarymo metu nepamiršta padėkoti ir visiems kūno kultūros mokytojams, nuolatos skatinantiems vaikus sportuoti, judėti, siekti tikslų ir galbūt savo gyvenimo kelią susieti su sportu.
Gražiu šventės akcentu tapo iškilminga dalyvių eisena, nusidriekusi nuo Oginskių rūmų iki buvusio žirgyno. Eisenos dalyvius lydėjo Platelių pučiamųjų instrumentų orkestras, kuriam vadovauja Virginijus Valančius. Skambant iškilmingai muzikai, vienas po kito žygiavo pedagogai ir sportiškai nusiteikę darželinukai bei moksleiviai. Jiems ši diena – ypatinga. Juk ne kasdien gali pabendrauti su žinomais sportininkais bei visą dieną paskirti sportui, o ne „sausoms“ žinioms.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...