Rietaviškiai vėl užuodžia smarvę

Alvydas Rojus neslėpė, kad su „Biovast“ nuolat kyla konfliktų dėl nuotekų

Alvydas Rojus neslėpė, kad su „Biovast“ nuolat kyla konfliktų dėl nuotekų

„Rietaviškiai vėl skundžiasi dėl smarvės, kurią skleidžia „Rietavo veterinarinė sanitarija“. Tokių signalų sulaukiau sekmadienį. Kas ten vėl nutiko? O gal įmonė jau informavo Savivaldybę, kodėl taip yra?“, – praėjusį ketvirtadienį per Rietavo savivaldybės tarybos posėdį klausė Tarybos narys Albinas Maslauskas.

Priminsime, kad „Rietavo veterinarinės sanitarijos“ (priklausančios „Biovast“ įmonių tinklui) skleidžiami kvapai jau ne vienerius metus rietaviškiams riečia nosį. Pernai, Rietavo savivaldybėje surengus pasitarimą, kuriame dalyvavo „Rietavo veterinarinės sanitarijos“, valdžios ir visuomenės atstovai, situacija buvo pagerėjusi. Net teikdamas metinę ataskaitą meras Antanas Černeckis pasidžiaugė, kad tas susirinkimas davė naudos – bendrovė pagaliau suvaldė savo kvapus. Bet… panašu, kad trumpam.
Tarybos posėdyje galinčių konkrečiai atsakyti į A. Maslausko klausimą nebuvo. Tik meras samprotavo: „Kiek žinau, tarp „Biovast“ ir „Rietavo komunalinio ūkio“ yra kilęs konfliktas. Ši įmonė uždarė vamzdį ir į valymo įrenginius nebepriima pernelyg užterštų „Rietavo veterinarinės sanitarijos“ nuotekų. Gal tas kvapas ne dėl gamybos proceso, o dėl nuotekų?“
Šiuo klausimu kalbėta ir kiek anksčiau – per Savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdį. Jame dalyvavęs „Rietavo komunalinio ūkio“ direktorius Alvydas Rojus neslėpė, kad su įmone „Biovast“ nuolat kyla konfliktų dėl nuotekų, tad kartais tenka blokuoti vamzdį.
„Vakar (gegužės 8 d. – aut.) taip pat buvome priversti užsukti sklendę. Būtent dėl užterštų nuotekų. Mūsų valymo įrenginiai pritaikyti buitinėms nuotekoms, o jų – technologinės. Tokios, kokių mūsų įranga nepajėgi apdoroti“, – pasakojo A. Rojus.

Albinas Maslauskas domėjosi, ar Savivaldybė žino, dėl ko iš „Rietavo veterinarinės sanitarijos“ vėl sklinda smarvė

Albinas Maslauskas domėjosi, ar Savivaldybė žino, dėl ko iš „Rietavo veterinarinės sanitarijos“ vėl sklinda smarvė

„Rietavo komunalinio ūkio“ direktoriaus teigimu, gyvūnų gaišenų utilizacija užsiimančios bendrovės nuotekos labai užterštos riebalais. Joms patekus į bendrus tinklus, tie riebalai apvelka bakterijas, kurios ten pilamos specialiai tam, kad išvalytų nuotekas. Apvilktos bakterijos nebeatlieka savo funkcijų, todėl valymo įrenginiuose atsiranda daug dumblo ir, žinoma, pradeda sklisti baisi smarvė.
O ką „Rietavo veterinarinė sanitarija“ turėtų daryti su tokiomis nuotekomis? „Mano žiniomis, jie tokių nuotekų negali išleisti į bendrus tinklus. Turėtų jas apvalyti, o sulaikytus teršalus išgabenti sudeginti. Sykį, kai nebepriėmėme, žinau, kad vežė deginti į Klaipėdą“, – pasakojo A. Rojus.
Komiteto nariui Algirdui Mickui pasiteiravus, o ką įmonė darė visais kitais atvejais, „Rietavo komunalinio ūkio“ vadovas atsakė: „Ką darė? Ogi paprasčiausiai prijungė žarną ir nuotekas leido į karklynus. Mes jiems pasakėm, kad kaskart, kai užsuksim sklendę, apie tai pranešim aplinkosaugininkams, kad šie važiuotų pažiūrėti, kaip tokiais atvejais „Biovast“ tvarkosi su nuotekomis.“
A. Rojaus teigimu, nėra daug būdų, kaip sutvarkyti tokias nuotekas. Legalus – išvežti deginti. Kitas – išleisti į aplinką. Kadangi, kaip sakė direktorius, bendrovė taupo pinigus, tai neretai renkasi antrąjį variantą.
Mero A. Černeckio įsitikinimu, „Rietavo veterinarinei sanitarijai“ sutramdyti yra tik vienas būdas: užsukti sklendę ir iškviesti aplinkosaugininką, kad šis už aplinkos teršimą išrašytų baudą. Tuomet esą bendrovei neliks nieko kito, kaip tik savo teršalus vežti deginti.
A. Rojaus teigimu, ateityje, kai Telšiuose bus pastatyti dumblo apdorojimo įrenginiai, galbūt ir „Rietavo veterinarinės sanitarijos“ nuotekos taps paklausios – ten iš jų bus galima gaminti energiją. Tačiau kol kas jos niekam nereikalingos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...