Gal Gandingos gatvės epopėją išspręs naujoji valdžia?

J. Muralis tikisi, kad jo problemą išspręs naujoji valdžia

J. Muralis tikisi, kad jo problemą išspręs naujoji valdžia

Po kovo mėnesį įvykusių savivaldos rinkimų rokiruotės neišvengė ir Plungės valdžia. Pasikeitimų būta daug. Ne išimtis – ir Saugaus eismo organizavimo komisija. Keitėsi ne tik jos sudėtis, bet ir pirmininkas. Šios pareigos patikėtos Savivaldybės tarybos nariui Robertui Endrikui. Nepaisant pokyčių valdžioje, gyventojų bėdos liko tos pačios. Tuo komisijos nariai įsitikino susirinkę į pirmąjį posėdį, kurio metu svarstytas plungiškio verslininko Jono Muralio pareiškimas. Matyt, žmogus vylėsi, kad nauji komisijos nariai kitaip pažiūrės į metų metus besitęsiančią problemą dėl Gandingos gatvės, o tiksliau – joje esančios valstybei priklausančios žemės, kurioje jo kaimynas neteisėtai įsirengė automobilių stovėjimo aikštelę.

J. Muralis su kaimynystėje gyvenančiu Boleslovu Batavičiumi yra konfliktavę ir dėl triukšmo, ir neva nelegaliai Batavičių teikiamų maitinimo paslaugų, ir dėl neteisėto informacijos rinkimo bei kitų dalykų. Juoda katė tarp šių kaimynų perbėgo jau labai seniai ir ilgam užtraukė nesantaikos debesį. Paskutiniu metu ginčų, kurie jau svarstyti ir Savivaldybėje, ir teismuose, ir spaudoje, objektu tapo prie B. Batavičiaus namų, skersgatvio šalikelėje neleistinai įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.
J. Muralis tikina, kad kažkada čia žaliavusią veją kaimynai užpylė skalda, tad Batavičių namo rūsyje įrengtoje pokylių salėje švenčiantys ir savo automobilius šioje šalikelėje statantys žmonės pažeidžia Kelių eismo taisykles. Jo nuomone, anksčiau čia buvusi veja turi būti atnaujinta. Maža to, pagal architekto patvirtintus brėžinius Gandingos gatvėje, prie šeštojo ir aštuntojo namų, esą turėtų būti ir griovys. Prie J. Muralio jis yra, o štai kitoj kelio pusėj jo seniai nelikę. Dabar ten – aikštelė.
Formuojant Gandingos gatvę, kelias tarp minėtų namų buvo paliktas kaip įvaža į garažų bendriją bei „Plungės šilumos tinklų“ ir „Plungės bioenergijos“ katilines. Savivaldybė iki šiol nėra parengusi jo techninio projekto, todėl nustatyti, ar aikštelė įrengta legaliai, nėra galimybės.
Ankstesniais metais Savivaldybės administracija J. Muraliui buvo pažadėjusi parengti šio kelio kadastrinius matavimus ir aiškiai apibrėžti važiuojamosios dalies bei kelkraščio apsaugos zonas. Tada būtų galima bausti automobilius ten pastačiusius vairuotojus. Tačiau tai ir liko tik pažadais, o Batavičiai sėkmingai naudojasi valstybine žeme savo verslui.
„Aš turiu kavines ir moku už tiek prie „Galeros“, tiek prie „Skalvijos“ esančią žemę. Batavičius nemoka ir dar savavališkai įsirengė aikštelę. Todėl jaučiuosi diskriminuojamas“,  – piktinosi posėdyje dalyvavęs J.  Muralis. Jo aiškinimu, Savivaldybė nesiryžta priešais B.  Batavičiaus sklypą esantį kelkraštį pažymėti kaip žaliąją zoną ir atitverti ją kuoliukais, tokiu būdu užkertant kelią ten statyti automobilius. Verslininko teigimu, tokiais veiksmais Savivaldybė jo kaimynui esą palengvina sąlygas verstis pokylių salės nuoma.
Teisybės vis nerandančiam plungiškiui ir šįkart tradiciškai buvo paaiškinta, kad jo ir kaimyno konfliktai neturi nieko bendro su eismo saugumu, už kurį atsakinga komisija. Bet J.  Muralis buvo nusiteikęs kovingai ir vis tiek tikino, kad komisija privalo rūpintis, kaip organizuojamas eismas mieste.
Tam pritarė ir į diskusiją įsitraukęs policijos atstovas Vaidas Kurmis. Jis nesutiko, kad Gandingos gatvėje, o tiksliau – B.  Batavičiaus savaip naudojamoje teritorijoje, nėra su eismu susijusių problemų.

V. Kurmis: „Iš neteisės negali atsirasti teisė“

V. Kurmis: „Iš neteisės negali atsirasti teisė“

Pareigūnas pirmiausia priekaištavo dėl to, kad nėra parengtas tos gatvės techninis projektas, iš kurio būtų aišku, kas toje teritorijoje prie Batavičiaus namų turėtų būti. Būtent dėl šios priežasties daugybę metų tęsiasi konfliktai. Ir seniūnija esą iki galo neatliko savo darbo. Problemą bandė spręsti užtverdama kažkokia juosta, kurią vėliau dėl neaiškių priežasčių nuėmė.
„Tai kaip galima nesipiktinti?“  – retoriškai klausė pareigūnas ir pakeltu tonu pridūrė, kad Gandingos gatvės epopėja su eismo saugumu gal ir nesusijusi, tačiau su bendra eismo tvarka – net labai.
„Ar trukdo saugiam eismui ant vejos, sankryžoje, ant pėsčiųjų perėjos ar kitoje neleistinoje vietoje pastatytas automobilis? Ne! Iš esmės tai netrukdo. Bet tvarkos reikia laikytis. Jei aptariamoje vietoje turi būti griovys ir veja, taip ir turėtų būti. Tokios problemos, kurios tęsiasi metų metus, atsiranda iš neteisėtų veiksmų. Dėl to vienas skundas keičia kitą, o sprendimo vis nėra. Kodėl vienur negalima statyti mašinų ir už tai vairuotojai baudžiami, o kitur galima? Kodėl vienur darome savaip, o kitur privalome laikytis taisyklių?“ – piktinosi pareigūnas.
Ir, ko gero, jis yra teisus. Ir pats J. Muralis ne kartą yra sakęs, kad reikia tik noro. Bet, anot naujojo komisijos pirmininko R. Endriko, be pinigų nieko nebus. Išklausęs kolegų bei pareiškėjo, pirmininkas pažadėjo, kad Gandingos gatvės problema dar kartą pasieks Vietos ūkio ir ekologijos komitetą. Tiesa, jis šį klausimą jau yra svarstęs ir nusprendęs, kad yra svarbesnių tvarkytinų vietų. Gal, anot pirmininko, naujoji valdžia ras pinigų gatvės techniniam projektui.
„Saugaus eismo organizavimo komisija šios problemos neišspręs. Kas, Jonai, jus sugalvojo šiandien čia pakviesti? Aš visą naktį galvojau ir nesugalvojau, kas galėjo taip protingai pasielgti“, – ironizavo R. Endrikas, atsisveikindamas su verslininku.

4 komentarai(-ų)

 • plungiskis:

  Šmaikštuolis tas Endrikis, kam reikalingos tos komisijos, nesugebančios išspresti net tokios menkos problemos , ,, užuojauta,, Muraliui turint tokį kaimyna, Pasiulymas eik Jonai į valdžia ir problema isspresi.

 • mmd:

  Kaimynas dėl kaimyno parašė virš 150 skundų, keli metai vyksta teismai, ir viliamasi, kad komisija viską be pinigų išspręs… Nėra taip paprasta…

 • Gandingos gatvės gyventojass:

  Neduok dieve turėti tokį kaimyną Miūleri.Tikras gestapo šefas.

 • Anonimas:

  Ontra tokie kap Miuleris niera Plungie.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...