Po incidento degalinėje pasiūlė nemokamai įpilti degalų

Užsukęs į „Karsedos“ degalinę kuro, plungiškis iš jos išvažiavo apgadintu automobiliu

Užsukęs į „Karsedos“ degalinę kuro, plungiškis iš jos išvažiavo apgadintu automobiliu

Į „Žemaičio“ redakciją užsukęs plungiškis Martynas Milerius žurnalistams papasakojo nemalonią istoriją, nutikusią jam „Karsedos“ degalinėje, esančioje Plungėje, Telšių gatvės gale. Pasak vyro, šios įmonės teritorijoje, apsivertus kanalizacijos šulinio dangčiui, buvo sugadintas jo automobilio „Ford Galaxy“ dugnas. Žala esanti nemenka – apie 200 eurų, tačiau geruoju susitarti dėl jos atlyginimo esą nepavyksta.

Automobilį sugadino šulinio dangtis
Kaip pasakojo M. Milerius, į „Karsedos“ degalinę jis vyko balandžio 18-osios vakarą. Važiuodamas per teritoriją, jis užtaikė ant šulinio dangčio, šis vertėsi. „Sėdėdamas viduje pajutau, kad tas dangtis stipriai atsitrenkė į automobilio dugną. Sustojęs išlipau, padėjau jį į vietą ir nuėjau pas operatorę perspėti, kad dangtis nesaugus. Nors iš pažiūros jis taip neatrodė – nebuvo nei pakilęs, nei pakrypęs, bet užvažiavus kažkodėl vertėsi“, – pasakojo M. Milerius.
Pernelyg nesureikšminęs to, kas įvyko, vyriškis išvyko savais keliais, bet bevažiuodamas suprato, kad jo fordui kažkas negerai. Tada grįžo į degalinę ir operatorės paprašė, kad ši padėtų susisiekti su savininku ar vadovu.
„Kai jam paskambinau, mane apšaukė, kad sugadinau dangtį. O aš sakau, kad ne dangtis, bet mano automobilis sugadintas. Supratęs, kad geruoju nesusikalbėsim, iškviečiau policiją, tačiau pareigūnai man niekuo pagelbėti negalėjo. Jie apžiūrėjo dangtį, mašiną, bet konstatavę, kad tai – ne eismo įvykis, patarė tartis su savininku arba kreiptis į teismą“, – nemalonų įvykį prisiminė žmogus.
Plungiškio teigimu, jo automobilis – senas, bet buvęs tvarkingas, prieš savaitę remontuotas ir paruoštas techninei apžiūrai. Verčiantis šulinio dangčiui, mašinos dugnas esąs sugadintas trijose vietose. Žala esanti nemenka – apie 200 eurų.
O ką automobilio savininkui siūlo „Karseda“? „Kai kalbėjom, man buvo pasakyta: mašina išpuvusi, neaišku, kokios būklės buvo iki įvykio, tad niekas jos netvarkys. Paskui kažkiek nusileido ir kaip atlygį už padarytą žalą žadėjo įpilti kelis litrus degalų. Dar pasakė, kad, jei nesutinku, galiu kreiptis į teismą“, – situaciją dėstė M.  Milerius.
Anot žmogaus, jis neprašąs, kad degalinės savininkas jam nupirktų kitą automobilį, norįs tik, kad būtų atlyginta žala. „Juk jų teritorijoje viskas įvyko. Tad ar ne jie atsakingi? Be to, ir tas dangtis buvo ne standartinis, o savadarbis. Vadinasi, nėra garantijų, kad saugus“, – samprotavo į incidentą pakliuvęs vairuotojas.

„Karsedos“ teritorijoje esančio šulinio dangtis – ne standartinis, o savadarbis

„Karsedos“ teritorijoje esančio šulinio dangtis – ne standartinis, o savadarbis

Atlygintų už remontą, bet grynųjų nemokės
„Žemaitis“ bendravo ir su „Karsedos“ direktoriumi, kuris savo pavardės viešinti nepanoro. Išsakydamas savo poziciją jis neneigė, kad kanalizacijos šulinio dangtis galėjo verstis ir padaryti žmogui žalos. Su tuo direktorius kaip ir sutinka, tačiau grynųjų mokėti nenori.
„Šulinys nebuvo atviras. Jis uždarytas, o tas vairuotojas užvažiavo ant jo taip, kad šis vertėsi. Nors prieš jį tūkstančiai važiavo ir niekam nieko nenutiko. Tačiau tai ne esmė. Pripažinom, kad problema yra ir ją reikia spręsti. Važiavom pas meistrą, šis pasakė, kad išdaužtas skyles galima užvirinti ir kad tai kainuos apie 80–90 eurų.
Mano siūlymas buvo toks: kad servisas atliktų remontą, išrašytų sąskaitą, pusę kurios „Karseda“ apmokėtų. Tas vyriškis iš pradžių kaip ir sutiko, bet paskui persigalvojo. Jis nori ne remonto, o grynųjų. Tačiau aš jam jų nemokėsiu. Įmonė neapskaitytų pinigų neturi, o iš savo kišenės neketinu atlyginti. Jei mano siūlymas nepriimtinas, tegu kreipiasi į teismą“, – savo pozicijos laikėsi „Karsedos“ vadovas.
Jo teigimu, automobilis senas, surūdijęs ir ištrupėjęs, tad esą neaišku, kiek iki tol buvo sugadintas ir kiek pažeista pastarojo įvykio metu. Pasidomėjus apie nestandartinį šulinio dangtį, vadovas atsakė: „Kai perėmėme šią degalinę, tas dangtis jau buvo. Net neatkreipėme dėmesio, kad jis kitoks – pritvirtintas prie ratlankio, dėl to įsileidžia giliau. Kad daugiau tokių incidentų nekiltų, šulinį užsandarinome.“
Lengva pasakyti: „Tegu kreipiasi į teismą.“ Ypač žinant, kad ryžtis tokiam žingsniui nėra paprasta – juk tam reikia ir pinigų, ir laiko, ir kantrybės. Juolab kad suma, reikalinga žalai atlyginti, galima sakyti, niekinė. Tad dabar jau tik verslininko sąžinės reikalas – atsiskaityti su nukentėjusiuoju ar į jo bėda abejingai numoti ranka.

7 komentarai(-ų)

 • Anonimas:

  Su sunkvezimiu ivaziavau isipilti degalu i sita degaline susukus vaira „susisiause“asfaltas zadejo kviesti policija liepe apsimoketi prase grynuju?sakiau kvieskit nematau kaltes as savo cia tai paskui atlyzo

  • Liudininkas:

   ka cia meluoji pats tada buvau pries metus pavasari degalineje kai sušiaušiai ta asfalta, ir maciau ta situacija , geriau kava ir visa pokalbi girdejau, taves jokiu pinigu neprase tik aiškinosi ar nesi su viršsvoriu , o dabar erelis …fu šlykštu skaityt tokius komentarus

 • Sandrius:

  pilt purva yra lengviausia,man ta kolonele patinka,kuras kokybiskas ir zymiai pigesnis,sutinku,kad kazkokios tai netvarkos yra,kad ir su uzpylimo kolonelem,bet ten dirbantis kolentyvas,tikrai kad vertas pagarbos.

 • Plungiskis:

  Pastoviai centus nusukineja.. pilsi uz 20, pripils uz 19.98..

  • Dalius:

   Niekas nenusukineja tavo centu ateik ir pasiimk graza.o ne sesk ir isvaziuok…operatores neima tavo centu jei pats tingi ateit ir pasiimt tai nereikia cia sneket nesamoniu

  • plungiske:

   tai pirma isipilk paskui eik atsiskaityti ir jokiu problemu nebus … genijau

 • :):

  straipsnio autorė padarė nesamoningą išvadą, kyla klausimas ar ji pati suvokia kaip nusišnekėjo ? xa xa xa

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...