Terminas baigiasi, o dar net kastuvas nepajudintas

Rietave analogiškos konteinerių aikštelės jau įrengtos

Rietave analogiškos konteinerių aikštelės jau įrengtos

Liepos mėnesį baigiasi terminas, kada Plungėje ir kaimo vietovėse turi atsirasti 60 aikštelių su pusiau požeminiais atliekų surinkimo konteineriais. UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (TRATC) sutartį su konkursą laimėjusia UAB „Strefa“ pasirašė dar 2018-ųjų lapkritį. Darbai turėjo būti atlikti per 8 mėnesius, tačiau iki dabar dar net kastuvas į žemę nebuvo įkištas. Ar rangovas spės iki liepos? Panašu, kad ne, nes kol kas dar net statybos leidimas negautas.

Apie TRATC-o įgyvendinamą projektą, kuris kainuos solidžiai – net 898 tūkstančius eurų, kalbėta Plungės rajono savivaldybės tarybos Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje.
Projektą pristatęs TRATC-o direktorius Rimantas Adomaitis neslėpė, kad jo įgyvendinimas dar net nepradėtas. Rangovas – UAB „Strefa“ – dar nebaigė derinti aikštelių vietų, o kol tai nepadaryta iki galo, neišduodamas statybos leidimas.
Priminsime, kad apie aptvertas ir rakinamas pusiau požeminių konteinerių aikšteles kalbama jau kelerius metus. Pernai, atrodė, sumanymas įgijo pagreitį – TRATC-as, gavęs Europos Sąjungos finansavimą, paskelbė rangos darbų konkursą, o lapkritį su jį laimėjusia bendrove pasirašė sutartį. Pagal ją mūsų savivaldybės teritorijoje turi būti įrengta 60 pusiau požeminių konteinerių aikštelių. 40 iš jų  – mieste, likusios 20 – prie visų trejų miesto kapinių bei kaimuose: Alsėdžiuose, Kuliuose, Plateliuose, Beržore, Gintališkėje, Stalgėnuose, Šateikiuose, Gegrėnuose, Šašaičiuose, Žemaičių Kalvarijoje, Žlibinuose ir Kantaučiuose. Ten taip pat prie kapinių.

Rimanto Adomaičio teigimu, projektui įgyvendinti pasirinktas nepatikimas rangovas

Rimanto Adomaičio teigimu, projektui įgyvendinti pasirinktas nepatikimas rangovas

UAB „Strefa“ įsipareigojo suprojektuoti aikšteles, įrengti jas, nupirkti ir sumontuoti konteinerius. Tai atlikti privalo per 8 mėnesius.
„Dėl daugumos aikštelių jau viskas suderinta, viskas aišku, tačiau dėl vienuolikos kol kas kyla problemų, vis dar vyksta derinimas“, – sakė R. Adomaitis. Jam antrino ir Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis: „Šią savaitę atvyksta projektuotojai. Jie dar kartą patikrins tas aikšteles, dėl kurių viskas aišku, be to, spręsim, ką daryti dėl tų vienuolikos. Joms įrengti yra kliūčių. Pavyzdžiui – toje vietoje eina trasos.“
Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto nariui Robertui Endrikui kilo klausimų: „Kodėl sutartis su įmone pasirašyta lapkritį, o veiksmas suintensyvėjo tik dabar, kai terminas artėja į pabaigą? Ar nebus taip, kad liepą rangovas pakels rankas ir išeis nieko nepadaręs?“
Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys minėjo, kad norint išsiaiškinti, ar teritorija apskritai tinka tokiai aikštelei įrengti, reikia padaryti jos topografinę nuotrauką, kurioje matosi visa požeminė infrastruktūra. Rangovas numatytas vietas esą pirmąkart apžiūrėjo tik kovo 24-ąją. Tuomet jis dar net neturėjo topografinių nuotraukų, tad ko norėti, kad darbai judėtų.
Piktinosi ir R. Adomaitis: „Išskyrus susirašinėjimą ir pretenzijas daugiau nieko nevyksta. Mes rašom, jie atsirašinėja. Rangovas tikrai probleminis ir tų problemų dar bus daug. Tikrai gali būti, kad jis ims ir išeis, nes, mūsų žiniomis, jau ne kartą yra taip padaręs.“
Beje, direktoriaus požiūris keistokas – žino, kad rangovas nepatikimas, kad yra ir bus problemų, bet kažkodėl nieko nedaro. Ko laukia? „Jei dabar nutrauksim sutartį, įsivelsim į dideles finansines problemas. Jie tikrai mus apskųstų. Situacija paaiškės, kai susitiksim su projektuotojais. Gal pavyks projektą išskaidyti į dalis“,  – tikino R. Adomaitis.
Pasak mero Audriaus Klišonio, praėjusią savaitę Savivaldybė dėl šio projekto kreipėsi į Aplinkos projektų valdymo agentūrą. Ši sutinka, kad projektas būtų dalijamas, t. y. kad aikštelės, dėl kurių jau viskas suderinta, būtų pradėtos statyti. Tam esą pritaria ir rangovas. Tad galbūt reikalai pajudės. R. Adomaičio tvirtinimu, šie projektai įstrigę visoje Lietuvoje, ir problemos visur panašios.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...