Muziejų naktį – dar nematytas performansas

Į Žemaičių dailės muziejų susirinko būrys naujų potyrių išsiilgusių vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų

Į Žemaičių dailės muziejų susirinko būrys naujų potyrių išsiilgusių vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų

Praėjusį šeštadienį Lietuvos muziejai prisidėjo prie kasmetinės akcijos „Muziejų naktis“. Renginio, kurį inicijavo Tarptautinė muziejų taryba, metu Europos muziejai duris lankytojams atvėrė vakarą ir naktį – tokiu metu, kai paprastai muziejų eksponatai „ilsisi“ tamsoje. Atviras savo lankytojams gegužės 18-ąją buvo ir Žemaičių dailės muziejus. Naujų potyrių išsiilgusią visuomenę jis nudžiugino turtinga renginių programa, kurios ašimi tapo teatrališkas veiksmo ir garso performansas.

Įsimintina renginio programa
Minint Muziejų dieną, kurios metu rengiama minėtoji akcija, muziejai savo duris visuomenei atveria nemokamai ir kviečia sudalyvauti specialiose ekskursijose, dirbtuvėse, apsilankyti įvairiuose koncertuose, filmų peržiūrose ir kituose renginiuose. Mūsų šalies miestai ir miesteliai akcijoje dalyvavo jau vienuoliktą kartą. Plungėje ši tradicija gyvuoja gerokai trumpesnį laiką, tačiau vietos žmonės jau spėjo pamėgti „Muziejų nakties“ renginius ir kasmet su nekantrumu jų laukia.
Žemaičių dailės muziejus, įsitraukdamas į šių metų akcijos temą „Muziejai kaip kultūros ašys: tradicijos ateitis“, stengėsi lankytojus įtraukti į aktyvią edukacinę, žaidybinę veiklą.
Šiųmetinis „Muziejų nakties“ Plungėje renginys, kuriam jau prigijęs pavadinimas „Šviesa naktį kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose“, prasidėjo edukaciniais užsiėmimais šeimoms. Jos buvo kviečiamos įvairiais piešiniais dekoruoti medžiaginius dovanų maišelius, kartu tapyti bendrą piešinį. Smalsiausi galėjo pasiklausyti įdomių istorijų ir legendų apie Gandingos piliakalnį. Y

Renginys baigėsi teatro „Somnium“ performansu

Renginys baigėsi teatro „Somnium“ performansu

pač visus sužavėjo galimybė patiems tapti archeologais ir pasinerti į paslėptų piliakalnių lobių paieškas.
Nenuobodžiavo ir jauniausi muziejaus lankytojai – jiems buvo rengiami smagūs žaidimai, paskaninti iliuzionisto Rolando Kančiausko fokusų. Tiesa, kol pastarasis ruošėsi savo pasirodymui, su susirinkusiaisiais bendravo muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas. Jis plungiškius kamantinėjo apie kunigaikščius Oginskius bei tikrino jų žinias apie jo vadovaujamą įstaigą.

Muziejų nakties ašis – performansas
Vėliau visų dėmesio laukė VšĮ „Kūrybinės laboratorijos“ eksperimentinio teatro „Somnium“ performansas „INTRO (aktas Nr. 1)“ įspūdingai apšviestuose rūmuose. Jis vainikavo „Muziejų nakties“ renginį Plungėje ir tapo pagrindine jo ašimi.
Išties „Kūrybinės laboratorijos“ ta proga labai pasistengė ir pristatė naują projektą mūsų mieste – eksperimentinį teatrą „Somnium“. Anot organizatorių, tai naujos koncepcijos teatras, netelpantis į jokius rėmus. Tai –  teatras, kuris nuolat kinta, nesikartoja ir neprisiriša prie erdvių ar aktorių.
Renginio metu įvykęs pirmasis teatro aktas – meno ir pramogos, garso ir šviesos, kūno ir erdvės santykių, grožio ir estetikos sintezė. Spektakliu to nepavadinsi. Tai yra vientisas meninis aktas, sapnas, arba dar kitaip – Somnium.
Dar iki renginio teatro įkūrėjas Valentinas Charitonovas džiaugėsi, kad performansas suvienijo itin talentingus bei kūrybingus plungiškius ir didžiųjų mūsų šalies miestų kūrėjus. Tarp jų – šviesų dizaineris Ernestas Pocius, kostiumo dizainerė Monika Vasiliauskaitė. Idėją palaikė ir padėjo įgyvendinti Klaipėdos „Taško“ teatro aktoriai ir interjerą dekoravusi „Baliomagija“
Be būrio kūrybingų žmonių iš kitų miestų plungiškiai praėjusį šeštadienį turėjo galimybę išvysti savo kraštietę Gabrielę Raudytę, kuri gali pasigirti šokanti Anželikos Cholinos šokio teatre bei yra įsteigusi pirmąją holistinio ugdymo metodais paremtą šokio mokyklą.

Būrys smalsuolių leidosi į teatralizuotą gelbėjimo misiją Šaltojo karo muziejuje

Būrys smalsuolių leidosi į teatralizuotą gelbėjimo misiją Šaltojo karo muziejuje

Prisijungė ir Šaltojo karo muziejus
Prie „Muziejų nakties“ renginių šiemet nutarė prisijungti ir Šaltojo karo muziejus. Jis pakvietė vakarą praleisti su muziejuje atgijusiais Šaltojo karo personažais. Pagrindinė jų užduotis buvo įvykdyti slaptą misiją ir išgelbėti pasaulį.
Renginio muziejuje, kuris įrengtas buvusiame Sovietų Sąjungos balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse, metu susirinkusieji turėjo galimybę pasimėgauti teatralizuota ekskursija po Šaltojo karo ekspoziciją.
Renginio organizatoriai džiaugėsi, kad šios progos nepraleido išties nemažai žmonių. Vedami smalsumo jie dalyvavo imituojamoje misijoje, kurios metu turėjo išgelbėti pasaulį nuo gresiančio sunaikinimo.
Tai padaryti jiems pavyko atliekant įvairias užduotis, tarp kurių – specialios įrangos su užduočių sąrašu paieškos, užkoduotos žinutės šifravimas, pirmosios medicininės  pagalbos suteikimas nukentėjusiajam bei raketos paleidimo rakto sunaikinimas.
Lankytojai liko sužavėti renginiu ir dar ilgai dalijosi patirtais įspūdžiais.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...