Problema – ir su ūsais, ir su barzda

Nuspręsta: šioje vietoje bus suprojektuota ir įrengta žalioji zona

Nuspręsta: šioje vietoje bus suprojektuota ir įrengta žalioji zona

Antradienį Plungės rajono savivaldybės tarybos Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komitetas nagrinėjo turbūt jau dešimtmečio senumo problemą – Gandingos gatvėje gyvenančių verslininkų Jono Muralio ir Boleslovo Batavičiaus nesutarimus. Šis kaimynų „karas“ į komiteto posėdį „persikraustė“ iš Saugaus eismo organizavimo komisijos, kuri minėtųjų asmenų skundus nagrinėja nuolat ir jaučiasi priėjusi liepto galą.

Kaip sakė komiteto narys Robertas Endrikas, kuris yra ir Saugaus eismo organizavimo komisijos pirmininkas, J. Muralio ir B. Batavičiaus nesantaika visiems puikiai žinoma. Jie vienas prieš kitą parašę daugybę skundų. Dabar padėtis neva jau pasiekusi tokią stadiją, kai komisija nebeturi ką veikti – veiksmų turi imtis Savivaldybė.
Priminsime, kad pastarąjį kartą J. Muralis į minėtąją komisiją kreipėsi prašydamas palei gatvę, ties B. Batavičiaus namu, suprojektuoti ir įrengti žaliąją zoną. Dabar B. Batavičius, kuris savo valdose turi pokylių salę, toje vietoje yra įsirengęs neteisėtą automobilių stovėjimo aikštelę („Žemaitis“ apie tai rašė gegužės 21 dienos numeryje).
„Vienas komisijos narys pasakė: „Iš neteisės teisė negims“. Ir jis teisus. Nors šito ginčo mes neišspręsim, vis tiek turim imtis kažkokių veiksmų. Gal suprojektuokim ir įteisinkim tą aikštelę. Nes ta jų nesantaika žudo visus – ir komisiją, ir Savivaldybę, ir policiją, ir teismus“, – siūlė R. Endrikas.
Komiteto narys Julius Nekrašas sakė pamenąs, kad problemą bandyta spręsti įrengiant ten žaliąją zoną. „Juk Savivaldybė ir pinigų buvo skyrusi bortams įrengti ir vejai pasėti. Kodėl tai nebuvo padaryta?“
Į šį klausimą atsakė Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis: „Taip, buvo, bet situacija visiems žinoma, tad niekas nenori veltis. Net rangovų, norinčių dalyvauti konkurse darbams atlikti, neatsiranda. Tiesa, su vienu jau buvome ir sutartį pasirašę, tačiau ir tas atsisakė dirbti, o sutartį nutraukė.“
Meras Audrius Klišonis šiuo klausimu šmaikštavo: „Ten tikra vendeta. Siciliečiams būtų ko iš plungiškių pasimokyti.“ Jo įsitikinimu, prie B. Batavičiaus įrengus aikštelę atsirastų precendentas, reiškiantis, kad Savivaldybė kiekvienam verslininkui pasiruošusi įrengti vietą automobiliams statyti. „Batavičiaus veikla – pusiau teisėta. Ar mes jį palaikysim? Jis savo kieme turi vietos automobiliams statyti, tačiau ten jų neįsileidžia. Ir tai daro iš principo“, – kalbėjo meras.
R. Endriko teigimu, įrengti aikštelę – tik vienas iš būdų išspręsti problemą. Bet galimas ir kitas variantas – įrengti žaliąją zoną. „Visi sprendimai geri. Svarbu, kad kažką nuspręstume. O dabar jie vadovaujasi kažkokiu 1992 metų brėžiniu ir nuolat konfliktuoja“, – sakė jis.
Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė minėjo, kad B. Batavičius, keisdamas savo patalpų paskirtį, aikštelę klientų automobiliams numatė savo kieme, tačiau jos ten neįrengė. Na, o už tvoros turi būti žalioji zona  – taip, kaip yra palei visą gatvę.
Komiteto pirmininkė Daina Martišienė pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo: „Ko gero, yra tik viena išeitis – Savivaldybė turi parengti projektą, nupirkti klojamosios vejos ir per naktį ją patiesti. Nes kitaip nieko neišeis – jei veja bus sėjama, jai nebus šansų sudygti. Ši problema jau labai sena. Galima sakyti, su ūsais ir su barzda. Ir net panaši į psichologinį terorą. Bet ją būtina išspręsti. Tad seniūnui lieka palinkėti drąsaus rangovo.“
Taigi sprendimas priimtas – toje vietoje, kur dabar B. Batavičiaus klientai stato automobilius, bus suprojektuota ir įrengta žalioji zona. Ar galima tikėtis, kad tai užgesins kaimynų konfliktus? Vargu…

Vienas komentaras

  • kaimynai:

    . Seniai laikas ten ta žole užsodinti,kažkoks absurdas ka jus galite išvys tarybos nariai soresti ,jei tokios problemos neišsprendžiate ?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...