Žlibinų mokykla – apsileidusio verslininko rankose

Žlibinų mokykla parduota „Ugnies takui“, kuris už keturiolika apleistų pastatų nuolat baudžiamas didesniu nekilnojamojo turto mokesčiu

Žlibinų mokykla parduota „Ugnies takui“, kuris už keturiolika apleistų pastatų nuolat baudžiamas didesniu nekilnojamojo turto mokesčiu

Prieš dvejus metus, 2017-ųjų pavasarį, Žlibinų Igno Končiaus mokykla, kuri jau buvo tapusi Plungės Senamiesčio mokyklos skyriumi, atsisveikino su paskutiniais savo mokiniais. Nuo to laiko pastatas likęs tuščias. Kadangi bendruomenės poreikiams jis nereikalingas, Savivaldybė suko galvą, kaip jį panaudoti. Galų gale nuspręsta  – reikia parduoti. Ir tai jau padaryta.

Priminsime, jog iš pradžių galvota, kad Žlibinų mokyklos pastatas galėtų sudominti kokį investuotoją, kuris išsinuomotų patalpas, įkurtų jose įmonę ir įdarbintų vietos žmones. Žvalgytuvių buvo, tačiau „piršlybų“ nesulaukta.
Nusprendus mokyklą parduoti, ji buvo įtraukta į viešajame aukcione parduodamų objektų sąrašą. Nustatyta ir vertė  – 33 200 eurų. Per pirmąjį aukcioną pastato niekas nenupirko, o antrasis buvo sėkmingas. Kaip sakė Plungės rajono savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė, pastarajame aukcione sulaukta dviejų pirkėjų. Objektas parduotas pasiūliusiam didžiausią kainą.
Kas tas pirkėjas? Pasak Ž.  Bieliauskienė, Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas tokią informaciją skelbti draudžia. Pasakyti galima tik tiek, kad po šio sandorio Savivaldybės biudžetas papilnėjo 38 700 eurų (už statinius gauta 36 920 eurų, likusi dalis – už sklypą). Sutartį su pirkėju Savivaldybės administracija pasirašė balandžio 29 dieną.
Pasidomėjus, kam naujasis savininkas planuoja pritaikyti įsigytąjį pastatą, Ž. Bieliauskienė atsakė: „Kol paskirtis nepakeista, turėtų vykdyti tokią pat veiklą – mokymo. Jei vykdys kitokią, turės ir paskirtį pasikeisti.“
Vis dėlto buvo smalsu, į kieno gi rankas pateko šis didelio ploto, gana neblogai užlaikytas ir ne per brangiausiai įvertintas turtas. Redakcijos žiniomis, jį įsigijo Plungėje registruota UAB „Ugnies takas“. Kam naudos? Greičiausiai… apleis. Būtent tokia mintis peršasi žinant, kiek netvarkingų, neprižiūrimų ir nenaudojamų pastatų savo žinioje turi ši bendrovė.
Priminsime, kad praėjusių metų gruodį Plungės rajono savivaldybės taryba patvirtino apleistų statinių, kurių savininkai privalės mokėti maksimalų 3 procentų nekilnojamojo turto mokestį, sąrašą. Į jį įtraukti 32 objektai. Apsileidėlių sąrašas, galima sakyti, stabilus. Į jį kasmet įtraukiami vis tie patys netvarkomi ir neprižiūrimi objektai. Nors vis tikimasi, kad maksimalus tarifas pastatų šeimininkus privers sukrusti, tačiau norimo efekto nepasiekiama, didesnis mokestis savininkams  – nė motais.
Metų metus apsileidėlių sąrašo lyderis – „Ugnies takas“. Jam priklauso 14 netvarkomų pastatų. 11 iš jų – Plungėje, Dariaus ir Girėno gatvėje. Tai visiems į akį krentantys ir miesto vaizdą darkantys vadinamųjų kareivinių pastatai. Dar vienas šiai bendrovei priklausantis statinys yra Sausdravo g., irgi Plungėje, likusieji du – Nausodžio seniūnijos Mardosų kaime.
Ar Žlibinų mokyklą artimiausiu metu taip pat teks traukti į šį sąrašą? Atsakymo į šį klausimą kol kas nėra, tačiau visai tikėtina, kad taip.
„Žemaitis“ domėjosi, ar Savivaldybė negali atsisakyti parduoti turtą tam, kuris nesirūpina jau turimu? „Mes pirkėjams tokių reikalavimų kelti negalime. Pirkimas – elektroninis, parduodamas turtas atitenka tam, kas pasiūlo didžiausią kainą“, – sakė Ž. Bieliauskienė.
Taigi svertų, leidžiančių sutramdyti verslininkus, investuojančius pinigus į pastatus, kurie netrukus virsta vaiduokliais, nėra. Aukcione svarbu viena – turėti pakankamai finansų. O gal vis dėlto reikia ir ryšių?
Tokia mintis peršasi dėl to, kad pernai teismo sprendimu pradėtas į skolas įklimpusios UAB „Ugnies takas“ restruktūrizacijos procesas. Įmonė teismui įrodinėjo, kad ant kojų atsistoti jai padės pakeistas veiklos pobūdis, mat ji ketina užsiimti nebe medžio pjuvenų prekyba ir briketų gamyba, bet prekyba nekilnojamuoju turtu bei gyvenamųjų namų statyba.
Kaip įrodymą, kad jos užmojai rimti, įmonė teismui pateikė dokumentus, jog turi šiai veiklai pradėti reikalingo nekilnojamojo turto, bei preliminarią su A. Klišonio komercine firma „Inesa“ sudarytą bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią mero žmonos valdoma įmonė ketina investuoti į gyvenamųjų namų statybą Plungės mieste, „Ugnies takui“ priklausančiame sklype.
Vadinasi, buvusios mokyklos pastatą Žlibinuose įsigijo su mero šeimos įmone verslo ryšiais (ir ne tik verslo, mat ne paslaptis, kad „Ugnies tako“ vadovas Gintaras Virkšas ir meras A. Klišonis yra artimi bičiuliai) susijęs žmogus. Belieka stebėtis, kodėl rajono vadovas iki šiol šių ryšių neišnaudojo tam, kad mūsų miestas ir rajonas gražėtų, tiksliau – kad „Ugnies tako“ valdomi pastatai būtų bent minimaliai prižiūrimi?

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...