Kandidatas pamaldose: politinė reklama ar privatus vizitas?

Sekmadienį šv. Mišiose dalyvavusius plungiškius nustebino kandidato į Prezidentus G. Nausėdos ir jo žmonos pasirodymas

Sekmadienį šv. Mišiose dalyvavusius plungiškius nustebino kandidato į Prezidentus G. Nausėdos ir jo žmonos pasirodymas

Tie, kas praėjusį sekmadienį, gegužės 19-ąją, lankėsi Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, per šv. Mišias galėjo išvysti kandidatą į Lietuvos Respublikos Prezidento postą Gitaną Nausėdą. Ar niekur neskelbtas jo vizitas į Plungę – tai politinės kampanijos dalis? O gal atvykimo tikslas buvo visai kitoks? Šito žmonės liko nesupratę. Bet ne vienam, matyt, norėjosi tai sužinoti, tad žurnalistai sulaukė ir skambučių, ir gyvų klausimų gatvėje ta tema.

Panašu, kad tikinčiųjų reakcija į bažnyčioje netikėtai sutiktą visiems žinomą asmenį, kuris pretenduoja tapti šalies vadovu, buvo labai skirtinga. Vienus (galbūt tuos, kurie Prezidento poste nori matyti Ingridą Šimonytę) tai labai papiktino, kitus tiesiog nustebino, o trečius gal ir nudžiugino.
Tiesa, tie, kurie džiaugėsi, į redakciją nesikreipė. Jie savo džiaugsmą demonstravo kitaip  – į feisbuką keldami savo vaikų, tądien priėmusių Pirmąją Komuniją, nuotraukas su galimai būsimu Prezidentu. Na, o tie, kurie piktinosi ir stebėjosi, kreipėsi į redakciją. Vieni išsakė nepasitenkinimą, kitiems buvo tiesiog smalsu, ką G. Nausėda čia veikė, tad prašė informuoti apie tai „Žemaityje“.
Viena į redakciją paskambinusi moteris kalbėjo: „Penktadienį per televiziją girdėjau, kad Popiežius esą ragina bažnyčią nesikišti į politiką ir neagituoti nei už vieną, nei už kitą kandidatą. O Plungės bažnyčioje ir pats kandidatas lankėsi, ir dar balsuoti už jį agituota. Argi maldos namai – vieta politikai? Ar Plungės bažnyčios tarnams nereikia paisyti to, ką sako Popiežius? Aš nieko nebesuprantu, kaip čia viskas yra.“
Kiek vėliau teko išklausyti ir kiek kitokią nuomonę. Sekmadienį pamaldose buvusi plungiškė tvirtino, kad G. Nausėda šv. Mišiose dalyvavo, tačiau balsuoti už jį niekas neagitavo, klebonas Vytautas Gedvainis net jo pavardės esą nepaminėjo. Pasiklausius šios moters, piršosi mintis, kad pirmoji kažko nesuprato arba blogai nugirdo.
Vis dėlto ir antroji moteris turėjo pastabų: „Į pamaldas susirinkę žmonės nesuprato, kodėl jos vėluoja. Tik tuomet, kai pamatė per bažnyčios centrą žingsniuojantį kandidatą, lydimą mero Audriaus Klišonio ir jo žmonos, visiems paaiškėjo, kodėl šventos Mišios neprasidėjo laiku. Pasirodo, laukėm svečio. Aplinkui stovėję žmonės piktinosi. Ir dėl to, kad pamaldos vėlavo, ir dėl to, kad kandidatas pasireklamuoti pasirinko tam netinkamą vietą. Visi sakė tą patį: bažnyčia  – ne vieta politikuoti.“
Pasidomėjus, ar per pamaldas buvo agitacinių kalbų, išgirdome: „Agituoti niekas neagitavo, bet vien tai, kad kandidatas dalyvavo Mišiose, jau daug ką pasako. Daugelis suprato, kad jis čia  – tik dėl reklamos. Ir piktinosi, nes į bažnyčią einame melstis, o ne su politikais susitikti.“
Žmonės sakė supratę, kad Plungės bažnyčioje aukotos šv. Mišios už mirusią G. Nausėdos mamą, tačiau jiems buvę smalsu, kodėl pasirinkta būtent Plungė? Juolab kad per pamaldas vizito priežastis nebuvo paviešinta.
Išties kandidatai turi teisę vykti ten, kur sugalvoja. Ir bažnyčioje jiems lankytis nedraudžiama, ir šv. Mišias gali užsisakyti, kur panorėję. Bet žmonėms, kaip jie ir minėjo, vis dėlto smalsu – kas, kur, kaip ir kodėl?
Tikėdamiesi atsakymų į kilusius klausimus, kreipėmės į kleboną dekaną V. Gedvainį. Šis atsakė lakoniškai, bet aiškiai: „Gitano Nausėdos vizitas buvo visiškai privatus. Esame su juo seni pažįstami, tad Mišioms už mirusią savo mamą jis pasirinko Plungės bažnyčią. Jokio politinio aspekto šis vizitas tikrai neturėjo.“

6 komentarai(-ų)

 • albertas:

  meluoja musu klebonelis ir neraudonuoja nueis ispazinties atliks atgaila ir velgales taip pat daryti cia baznycios dviveidiskumas o tiksliau jos tarnu

 • liberalas:

  albertai,tikriausiai gyveni ne europos sajungoje,o kur nors rusyne,atsimink,kad gyveni laisvoje valstybeje,kur kiekvienas gali,kur nori isklausyti sv.misiu

 • plungenas:

  joo

 • Pelėda:

  Ko jus čia nesuprantant. Aiški rinkiminė reklama. Jei užsakai mišias už savo artimą, niekas tavęs prie altoriaus nesodina, o jie, visi penki, sėdėjo. Nebūkit tokie naivūs.

  • jo:

   Ir niekas dėl eilinio vėluojančio piliečio mišių neužlaikys. Kaip sakoma, traukinys š… nelaukia, jei tik tas š… – ne garbus kandidatas pačios politinės kampanijos įkarštyje.

 • Marijos patefonas:

  Nebalsuosiu už Nausėdą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...