Abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis

Šiais metais „Saulės“ gimnaziją baigs 170 abiturientų. Jų bendra nuotrauka per paskutinio skambučio šventę

Šiais metais „Saulės“ gimnaziją baigs 170 abiturientų. Jų bendra nuotrauka per paskutinio skambučio šventę

Praėjusios savaitės antroje pusėje šalies mokyklose abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis, skelbiantis, jog netrukus dvyliktokai atsisveikins su savo mokyklomis ir, atsiėmę brandos atestatus, pasitiks naują savo gyvenimo etapą. Šiais metais bendrojo ugdymo mokyklas baigs beveik 24 000 abiturientų, tarp jų – ir mūsiškiai – Plungės ir Rietavo savivaldybių gimnazijas lankantys dvyliktokai. Gausiausią pastarųjų būrį – net 170 abiturientų – didžiuojasi turinti Plungės „Saulės“ gimnazija. Čia paskutinio skambučio šventė surengta penktadienį.

51-osios gimnazijos abiturientų laidos šventė tradiciškai prasidėjo jų pasivažinėjimu miesto gatvėmis. Moksleivių saugumą užtikrino policijos pareigūnai. Į balionais ir įvairiais užrašais dekoruotus automobilius susėdę gimnazistai važinėjo miesto gatvėmis, taip tarsi visiems skelbdami, jog artėja dvylika mokslo metų vainikuosiantis finišas, kurį sėkmingai pasiekusiems, vasarą bus įteikti brandos atestatai.
Norint jį gauti, šiemet reikia išlaikyti privalomą lietuvių kalbos ir literatūros bei dar vieną pasirinktą brandos egzaminą. Privalomas lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas vyks birželio 1-ąją. Pagrindinė brandos egzaminų sesija mokyklose dar truks iki to paties mėnesio 20-osios.
Tiek mokyklų vadovai, tiek pedagogai, mokiniai ir, žinoma, jų tėvai viliasi, kad abiturientai savo ugdymo įstaigose bus gavę tvirtus pamatus ir, anot švietimo ir mokslo ministro Algirdo Monkevičiaus, nuorodas į ateitį, ištikimus draugus, puikius mokytojus.
Gražių žodžių abiturientams netrūko ir per „Saulės“ gimnazijoje vykusią paskutinio skambučio šventę. Ji prasidėjo po šventinės klasės valandėlės, kurios metu gimnazistai su savo klasių vadovais prisiminė prabėgusius dvylika metų, pasidžiaugė gražiausiomis jų akimirkomis, pasidalino viltimis, kad brandos egzaminų sesija visiems bus sėkminga. Ypač tiems, kurie įdėjo daug darbo ir laiko.
Prieš sugužėdami į sporto salę, abiturientai įsiamžino bendroje nuotraukoje. O pati šventė atspindėjo pasirinktą kino filmų festivalio temą. Tad atsiimti laimėtų titulų dvyliktokai žengė per salę nutiestu r

G1905-00076

Plungiškės abiturientės priminė raudonuoju kilimu žengiančias kino žvaigždes

audonu kilimu. Tarp apdovanotųjų – ir protingiausi, ir sportiškiausi, ir aktyviausi abiturientai.
51-ąją abiturientų laidą pasveikino ne tik už juos metais jaunesni gimnazistai, surengdami įsimintiną šventę, bet ir gimnazijos vadovas Algimantas Budrys. O net šešių abiturientų klasių auklėtojos savo moksleivius sveikino dar gerokai prieš šventę. Savo gražiausius žodžius jos suguldė į mokyklos laikraštį. Jautriais posmais ir žodžiais klasių vadoves pamalonino ir patys auklėtiniai.
Tą pačią dieną – gegužės 24-ąją – paskutinis skambutis nuskambėjo ir kitose Plungės savivaldybės gimnazijose. Ši šventė neaplenkė ir Rietavo. Lauryno Ivinskio gimnazija šventinį šurmulį pajuto dar ryte, kai į mokyklą ėmė rinktis tvarkingai uniformomis apsirengę abiturientai. Rietaviškių gimnazistų šventę papuošė ne tik gimnazijos direktorės Almos Lengvenienės bei kitų pedagogų sveikinimai, bet ir iškilminga pučiamųjų instrumentų muzika, kurią dovanojo Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų orkestras.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...