Ir plungiškiai, ir rietaviškiai labiau palaikė Gitaną Nausėdą

Gitanas Nausėda imtas sveikinti tapus Prezidentu jau sekmadienio vakarą. Nuotraukoje – su žmona Diana

Gitanas Nausėda imtas sveikinti tapus Prezidentu jau sekmadienio vakarą. Nuotraukoje – su žmona Diana

Ir vėlų sekmadienio vakarą, ir vakar visa Lietuva sveikino naujai išrinktą Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą. Būtent šį kandidatą Prezidento poste norėjo matyti dauguma balsavusiųjų: už G. Nausėdos kandidatūrą pasisakė 65,86 proc. balsavusiųjų, už jo varžovę Ingridą Šimonytę – 32,86 procento. Pastaroji savo oponentą balsų skaičiumi aplenkė vos keliose apylinkėse, tačiau tarp jų nebuvo nė vienos, esančios Plungės rajone ir Rietavo savivaldybėje. Ir plungiškiai, ir rietaviškiai G. Nausėdą palaikė net aktyviau nei likusioji Lietuvos dalis.

Dabar galima tik spėlioti, kad tokią mūsų krašto žmonių simpatiją naujasis Prezidentas užsitarnavo keliais oficialiais ir privačiais vizitais Plungės rajone prasidėjus rinkiminei kampanijai. Tuo tarpu I. Šimonytė nei Plungės, nei Rietavo savo apsilankymu nepagerbė nė karto. Apskritai ekspertai atkreipė dėmesį į tai, kad ši kandidatė dalį savo rinkiminės kampanijos perkėlė į internetą, kas jai galbūt pakišo koją antrajame ture.
Vis dėlto didžioji dauguma rinkėjų tikriausiai jau iš anksto buvo apsisprendę, už ką atiduos savo balsą. Tą patvirtina ir tas faktas, kad ir pirmajame, ir antrajame rinkimų turuose daugiausia plungiškių ir rietaviškių balsų pelnė tas pats kandidatas – G. Nausėda.
Vakar skelbtais išankstiniais duomenimis, už G. Nausėdą sekmadienį pasisakė 74,6 proc. Plungės rajono rinkėjų (suskaičiavus galiojančius biuletenius), už I. Šimonytę – 25,4 procento.
Rietavo savivaldybėje balsavimo rezultatai panašūs: už G. Nausėdą – 73,81 proc., už I. Šimonytę – 26,19 procento.
Šįkart balsuoti atėjo ir savo valią Prezidento bei Europos Parlamento rinkimuose pareiškė 14 641 Plungės rajono gyventojas (49,07 proc. rinkimų teisę turinčių asmenų). Rietaviškiai buvo vos vos aktyvesni. Jų balsavo 3 356 arba 49,56 proc. visų savivaldybės rinkėjų.
Vertinant visos šalies mastu, praėjusį sekmadienį rinkimuose dalyvavo  1 331 245 gyventojai. Rinkėjų aktyvumas – 53,44 procento.
Europos Parlamento rinkimuose Plungės rajono gyventojai aktyviausiai palaikė Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatus – už juos balsavo 17,78 proc. rajono rinkėjų. Antroje vietoje liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (17,6 proc.), trečioje –  Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškelti kandidatai (15,38 proc.).
Panašiai balsai pasiskirstė ir Rietavo savivaldybėje: už Lietuvos socialdemokratų partiją balsavo 18,76 proc. rinkėjų, už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą –16,22 proc., už Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus – 14,79 proc. rinkėjų.
Visos šalies rinkėjų valia pirmaujantis trejetukas išsidėstė taip: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 19,67 proc. balsų, 3 mandatai Europos Parlamente, Lietuvos socialdemokratų partija – 15,93 proc. balsų, 2 mandatai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 12,69 proc., 2 mandatai.
Dar po vieną mandatą laimėjo Darbo partija (ji surinko 9,04 proc. balsų), Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdis (6,55 proc.), Visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“ (6,45 proc.) ir „Valdemaro Tomaševskio blokas“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija (5,54 proc.).
Rinkėjai ateinančiai kadencijai į Europos Parlamentą delegavo konservatorius Liudą Mažylį, Andrių Kubilių ir Rasą Juknevičienę, socialdemokratus Viliją Blinkevičiūtę ir Juozą Oleką, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatus Bronį Ropę ir Šarūną Marčiulionį, Darbo partijos lyderį Viktorą Uspaskichą, Liberalų sąjūdžio kandidatą Petrą Auštrevičių, visuomeninio rinkimų komiteto „Aušros Maldeikienės traukinys“ lyderę A. Maldeikienę ir „Valdemaro Tomaševskio bloko“ lyderį V. Tomaševskį.
Mandato Europos Parlamente siekęs, ne kartą į Seimą plungiškių išrinktas konservatorius Jurgis Razma ir toliau liks dirbti Seime, mat po reitingavimo iš partijos skirtos 9-osios vietos nukrito į 10-ąją (kaip minėta, konservatoriai Parlamente turės 3 atstovus).
Progos pasitikrinti savo populiarumą nepraleido ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis, į Seimą Rietavo, Šilutės ir Šilalės rinkėjų deleguotas Remigijus Žemaitaitis. Po reitingavimo jis kaip buvo, taip ir liko įrašytas pirmuoju numeriu partijos iškeltų kandidatų sąraše, tačiau „Tvarka ir teisingumas“ nesurinko pakankamai balsų ir negavo nė vieno mandato Europos Parlamente.
Skelbiama, kad lietuviai Europos Parlamento rinkimuose buvo vieni aktyviausių – jų aktyvumas siekė 53,08 procento. Žinoma, jei šie rinkimai nebūtų sutapę su antruoju Prezidento rinkimų turu, balsuoti būtų atėję gerokai mažiau rinkėjų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...