Premjeroje – ir pats kompozitorius Giedrius Kuprevičius

Į miuziklą įsiliejo ir Plungės kultūros centro simfoninis orkestras

Į miuziklą įsiliejo ir Plungės kultūros centro simfoninis orkestras

Šią savaitę Plungėje pirmąkart parodytas miuziklas-siuita „Ugnies medžioklė su varovais“. Į šio puikaus lietuviško kūrinio premjerą pakvietė jėgas suvieniję jauni kūrėjai – į „Taško teatrą“ susibūrę Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Klaipėdos fakulteto ketvirtakursiai studentai ir Plungės kultūros centro simfoninis orkestras, kuriam vadovauja Ieva ir Paulius Lygnugariai. Ir atlikėjus, ir publiką ypač sužavėjo tai, kad į premjerinį pasirodymą atvyko pats miuziklo autorius – kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

Apie tai, kad gegužę Plungės kultūros centre nuskambės „Ugnies medžioklė su varovais“, buvo paskelbta prieš keletą mėnesių, tiksliau – per Vasario 16-osios renginį. Panašu, kad plungiškiai šio pasirodymo ypač laukė – salė buvo pilna žiūrovų. Žinoma, ir dėl to, kad buvo galima išvysti iki tol Plungėje nerodytą miuziklą, ir dėl to, kad koncertavo visų pamėgtas savas simfoninis orkestras.
Po puikaus jaunųjų aktorių ir muzikantų pasirodymo ant scenos buvo pakviesti visi, prisidėjusieji prie šio įdomaus sumanymo įgyvendinimo. Pirmiausia, žinoma, pagarba atiduota „Ugnies medžioklės su varovais“ muzikos autoriui G. Kuprevičiui.
Kompozitorius ir scenoje, ir vėliau savo feisbuko paskyroje žavėjosi: „2019-ųjų gegužės 27-oji buvo nepaprasta diena – Plungės kultūros centre įvyko miuziklo „Ugnies medžioklė su varovais“ siuita. Buvau (ir ne vienas aš!) priblokštas pastatymo aukšta muzikine, scenine kultūra ir estetika. Netikėti režisūros sprendimai, išradingos jaunųjų aktorių ir dainininkų improvizacijos, unikalus mūsų laikais ritmo pojūtis ir aiški dikcija, realaus Plungės simfoninio orkestro ir artistų ansamblis, puikus įgarsinimas. Ir viskas – GYVAI! Kokia laikina ar amžina Lietuvos sostinė gali sau leisti tokią prabangą? Be šimtatūkstantinių biudžetų, beprotiškų piarų, susireikšminimų ir išankstinio susižavėjimo savimi ši Klaipėdos ir Plungės jaunuolių sutartinė ima ir padaro tai, kas, kaip sako išrink

Premjeroje dalyvavo ir kompozitorius  Giedrius Kuprevičius

Premjeroje dalyvavo ir kompozitorius Giedrius Kuprevičius

tasis Prezidentas Gitanas Nausėda, naikina nelemtą centro ir provincijos sampratą.“
Žinoma, pristatyti ir visi kiti prisidėjusieji: pastaruoju metu Kuliuose gyvenantis ir jauniesiems artistams dėstytojaujantis bei vadovaujantis aktorius ir režisierius Valentinas Masalskis, libreto autoriai Saulius Šaltenis ir Leonidas Jacinevičius, miuziklo-siuitos autorė Nijolė Sinkevičiūtė, scenografijos ir kostiumų dailininkė Renata Valčik, choreografė Aušra Krasauskaitė.
„Ugnies medžioklės su varovais“ kūrėjus bei atlikėjus sveikino ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis: „Pirmąkart čia klausomės šio miuziklo, pirmąkart net orkestro duobę turime. Puikus reginys ir be galo didelis jaudulys. Jei tokius žmones pritraukiame, vadinasi, turime gerą aurą“, – sakė jis.
Tuo, kad būtent Plungėje atgimė vienas ryškiausių lietuviškų kūrinių, džiaugėsi ir Kultūros centro direktorius Romas Matulis: „Mes turim orkestrą, o Klaipėda – Masalskį, Sinkevičiūtę ir nuostabius studentus. Subūrę juos, turim svarbų kultūrinį įvykį.“
Po visų sveikinimo kalbų miuziklo atlikėjai kartu su publikos choru užtraukė bene pačią žinomiausią šio miuziklo dainą – „Kregždutės“.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...