„Trepsis“ atšventė savo gyvavimo sukaktį

Šiemet „Trepsiui“ – 25-eri

Šiemet „Trepsiui“ – 25-eri

Užpraėjusio penktadienio vakarą Rietavo kultūros centro salė prisipildė šventiškai nusiteikusių rietaviškių bei miesto svečių, kurių dėmesio centre atsidūrė puošniais apdarais apsitaisiusios moterys ir šalia jų oriai žengiantys vyrai. Visi jie – Rietavo kultūros centro vyresniųjų žmonių šokių kolektyvo „Trepsis“ nariai. Gegužės 24-osios vakarą jie įsimintinu koncertu paminėjo savo veiklos jubiliejų. Šiemet „Trepsiui“ – 25-eri.

Pasidžiaugti gražia kolektyvo sukaktimi sugužėjo šokiui neabejingi rietaviškiai bei miesto svečiai. Margaspalvėmis gėlių puokštėmis bei gražiais palinkėjimais apdovanota ne tik šokėjams nuo pat jų susibūrimo pradžios vadovaujanti choreografė Rima Pleškienė, bet ir kiti kolektyvo nariai.
Susirinkusieji džiaugėsi, kad kolektyvas gyvuoja jau ketvirtį amžiaus ir savo pasirodymais papuošia Rietavo bei kitų vietovių ir net svečias šalis. Be to, „Trepsis“, puoselėjantis lietuvių liaudies šokio tradicijas, yra vertinamas ir pelnęs ne vieną apdovanojimą. Antai iš festivalio „Pora už poros“ rietaviškiai šokėjai yra grįžę pasipuošę konkurso laureatų titulu.
Renginio metu akcentuota, kad kolektyvas yra nuolatinis respublikinių, apskrities dainų švenčių dalyvis. „Trepsiui“ yra tekę šokti Vilniaus, Klaipėdos, Telšių, Plungės, Jurbarko ir kitų miestų scenose ir aikštėse. O 2004-aisiais šio kolektyvo šokėjai sudrebino Vokietijoje esantį Zarbeką, po ketverių metų jie dalyvavo Latvijoje, Gulbenėje vykusioje Dainų ir šokių šventėje.
Įdomu ir tai, kad 1994-aisiais krūvon susispietę vyresnieji Rietavo šokėjai net devynerius metus trepsėjo neturėdami pavadinimo, kol sugalvojo, kad jų veiklą puikiai atitinka „Trepsis“.
Miesto gyventojai, ypač tie, kuriems brangios lietuvių tautos tradicijos, šį kolektyvą pamėgo nuo pirmųjų jo pasisukinėjimų šokio ritmu, nes „Trepsis“ šoko ir tebešoka lietuvių liaudies tautinius šokius. Pamilo niekada entuziazmo neprarandančią, šokiui visą save atiduodančią kolektyvo vadovę R. Pleškienę. Ne veltui sakoma: „Kai dirbi iš širdies, sulauki pripažinimo“.
R. Pleškienė yra prisipažinusi, jog pradžia nebuvo lengva, mat teko daug naktų nesudėti bluosto, kol „sulipdė“ kolektyvą. Nelengvos buvo ir pirmosios repeticijos. Šlifuojant šokių žingsnelius prabėgo ilgi vakarai. Ne taip paprasta buvo ir susikviesti šokį mėgstančias rietaviškių šeimas. Tarp pirmųjų kolektyvo narių – Inga ir Mindaugas Litvinai, Aušra ir Arūnas Valančiai. Kolektyve yra šokęs ir Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis kartu su žmona Rima.
Meras negalėjo nedalyvauti ir šiųmetiniame „Trepsio“ jubiliejuje, kurį įprasmino net dviejų dalių koncertas. Pirmojoje dalyje skambėjo senovinė muzika, buvo šokami dvaro šokiai, kuriuos atliko jubiliejų švenčiantys rietaviškiai ir Kidulių dvaro istorinių šokių studija „Il ballo della luna“.
Klasikinės muzikos kūrinius dovanojo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė, solistė Skaistė Vaserytė. Pirmąją koncerto dalį vainikavo „Trepsio“ sušoktas šokis pagal Mykolo Kleopo Oginskio „Atsisveikinimą su Tėvyne“.
Antrojoje dalyje karaliavo liaudiškas šokis. Ją trankia muzika pradėjo Rietavo kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Subata“. Rietaviškius pakeitė Laukuvos kultūros namų vyresniųjų žmonių šokių kolektyvas „Laukiva“, pastaruosius – „Trepsis“. Tiesa, jiems abiems vadovauja ta pati vadovė.
Pasibaigus koncertui, it iš gausybės rago pasipylė sveikinimo kalbos, kurias sakė meras A. Černeckis, administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė. Jie sveikino visus šokėjus, o jų vadovę R. Pleškienę pamalonino dar ir dovana.
Dar vieno sveikinimo ir dovanos „Trepsis“ sulaukė iš Vilniaus, Lietuvos nacionalinio kultūros centro. Rietaviškių ir kitų pamėgtu kolektyvu pasidžiaugė ir Rietavo seniūnas Petras Lengvenis, kiti kultūros centro kolektyvai, draugai bei bičiuliai.
Ilgų gyvavimo metų „Trepsiui“ linkėjo jį po savo stogu priimančių namų šeimininkė – Rietavo kultūros centro direktorė Birutė Gedminaitė. Ji dėkojo šokėjams už tradicijų puoselėjimą bei palinkėjo 2020-aisiais sudalyvauti Lietuvių tautinių šokių šventėje Filadelfijoje (JAV).

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...