Keikė pareigūnus ir spardė jų automobilį

Gegužės 17-ąją Plungės apylinkės teismo rūmuose turėjo būti nagrinėjama administracinio nusižengimo byla, kurios pagrindinis „herojus“ – etatinis teismo lankytojas, 1975-aisiais gimęs plungiškis Tomas Žeimys. Ne kartą su teisėsauga reikalų turėjęs vyras prisidirbo girtas apgadindamas tarnybinį policijos pareigūnų automobilį bei iškeikdamas jį į areštinę gabenusius policininkus. Bet minėtą dieną T.  Žeimys teisme nepasirodė, tad byla buvo išnagrinėta rašytinio proceso tvarka. Aršiajam plungiškiui skirta beveik pusės tūkstančio eurų bauda.

Bėdų liūdnai pagarsėjęs plungiškis prisidarė ankstyvą šių metų balandžio 21-osios rytą, kai būdamas gerokai padauginęs alkoholio ėmė spardyti tarnybinį policijos pareigūnų automobilį. Juo smarkuolis buvo gabenamas į uostamiesčio areštinę. Matyt, vyrui visiškai nepatiko kelionės tikslas, tad jis savo nepasitenkinimą nutarė išlieti chuliganišku elgesiu – spardydamas automobilio lubas. Taip jis sugadino vidaus apšvietimą, kurio sutvarkymas atsiėjo 133 eurus.
Žinoma, pareigūnai nesėdėjo ramiai sudėję rankų, kol aršusis plungiškis draskėsi. Jie ėmė vyrą raminti, reikalavo liautis spardžius mašiną. Bet ir tai solidžią bendravimo su teisėsaugos atstovais patirtį turinčio vyriškio nesutramdė. Atvirkščiai – jis ėmė pareigūnus plūsti necenzūriniais žodžiais, taip įžeisdamas jų garbę ir orumą.
Tad T. Žeimys administracinėn atsakomybėn patrauktas ne tik už tyčinį turto sugadinimą, bet ir už statutinių valstybės tarnautojų teisėtų reikalavimų nevykdymą bei jų garbės ir orumo įžeidimą.
Po įvykio plungiškis dėl savo elgesio buvo linkęs kaltinti alkoholį. Aiškino, kad taip pasielgė, nes buvo girtas, be to, pyko ant policijos pareigūnų dėl jų ankstesnio elgesio.
Kaip jau buvo minėta, į teismo posėdį, turėjusį vykti gegužės 17-ąją, aršusis plungiškis neatvyko. Teisme nepasirodė ir su juo reikalų turėję pareigūnai, nors jiems apie posėdį buvo tinkamai pranešta. Dėl to teisėja Irena Šeškauskienė nutarė šią bylą nagrinėti jiems nedalyvaujant, rašytinio proceso tvarka.
Skirdama bausmę teisėja atsižvelgė į tai, kad per pastaruosius metus T. Žeimys administracine tvarka baustas net 25 kartus. Pareigūnams jis yra įkliuvęs ir už svetimo turto sugadinimą, ir už viešosios tvarkos pažeidimą. Tačiau daugiausia kartų jis baustas už alkoholinių gėrimų ir kitų prekių vagystes iš parduotuvių.
Visa tai rodo, kad T. Žeimys turi susiformavusį polinkį daryti teisės pažeidimus, pasekmių nebijo ir jokių išvadų dėl savo elgesio nedaro. Atkreiptas dėmesys ir į tai, kad vyras vienu metu padarė net tris nusižengimus.
Taigi „pasirodymas“ prieš pareigūnus plungiškiui iš viso kainuos 450 eurų. Paskirtą baudą jis turi sumokėti ne vėliau kaip per 40 kalendorinių dienų. Tiesa, nutarimas per 20 kalendorinių dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...