Pasveikino atvykus į pragarą

Naująjį administracijos vadovą Mindaugą Kauną (kairėje) meras Audrius Klišonis pasveikino ne tik gėlėmis, bet ir žodžiais „Sveikas atvykęs į pragarą“

Naująjį administracijos vadovą Mindaugą Kauną (kairėje) meras Audrius Klišonis pasveikino ne tik gėlėmis, bet ir žodžiais „Sveikas atvykęs į pragarą“

Praėjusį ketvirtadienį po ilgo delsimo pagaliau patvirtintas naujas Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius. Šios pareigos patikėtos „Vieningos Plungės“ atstovui 36-erių Mindaugui Kaunui. Nežinia, ar labai norėdamas, bet kandidatą į šį postą pasiūlė meras Audrius Klišonis. Taryba M. Kauną palaikė vieningai – visi 23 posėdyje dalyvavę politikai balsavo už jo paskyrimą.

Pagaliau teikė tvirtinti
Priminsime, kad naujos kadencijos Savivaldybės taryba ir meras Audrius Klišonis prisiekė balandžio 11-ąją. Tą pačią dieną buvę Savivaldybės administracijos vadovai direktorius Gintaras Bagužis ir jo pavaduotojas Česlovas Kerpauskas, kaip ir priklauso, buvo atleisti iš pareigų. Netrukus į valdančiąją koaliciją susibūrę „Vieningai Plungei“, Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai atstovaujantys Tarybos nariai į direktoriaus postą pasiūlė „Vieningos Plungės“ kandidatą M. Kauną.
Kadangi valdančioji koalicija ir opozicijoje likusių liberalų atstovas A. Klišonis – skirtingose barikadų pusėse, pastarasis teikti kandidatūros tvirtinti neskubėjo. Iš pradžių pažymos apie M. Kauno tinkamumą eiti pareigas užsiprašė iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), po to – iš Valstybės saugumo departamento (VSD).
Žinant, kad tokie dokumentai „vaikšto“ gana ilgai, kilo grėsmė, kad Vyriausybė Plungėje įves tiesioginį valdymą (taip gali nutikti, jei per du mėnesius nuo pirmojo Savivaldybės tarybos posėdžio nepaskiriamas administracijos direktorius).
Laimei, tai neįvyko. A. Klišonis vis dėlto pateikė M. Kauno kandidatūrą į direktorius, nors ir panašu, kad tai darė be didelio entuziazmo (bent jau taip atrodė per posėdį).
Be teisės dirbti su slapta informacija
Svarstant šį klausimą Taryboje, meras kalbėjo: „Iš STT gauta pozityvi pažyma, o iš VSD jos dar negavome. Valstybės saugumo departamentas iš pradžių laikėsi vienos pozicijos, o dabar ją jau pakeitė – neprieštarauja, kad M. Kaunas būtų skiriamas į pareigas, bet su sąlyga, kad jam nebus leista susipažinti ir dirbti su dokumentais, pažymėtais spaudu „Slaptai“. Nors įstatymas nenumato, kad direktorius gali būti skiriamas laikinai, bet šiuo atveju bus kažkas panašaus – jei iš VSD gausim neigiamą atsakymą, vadinasi, M. Kaunas likti šiame poste negalės.“
Kadangi Tarybos nariai tam neprieštaravo, pradėta M. Kauno skyrimo į pareigas procedūra. A. Klišonis sakė su kandidatu bendravęs nedaug, bet šis jam palikęs nuoširdaus žmogaus įspūdį, tad siūląs jam dirbti direktoriumi.
Geba vadovauti ir ekstremaliose situacijose
Pasisakyti pakviestas ir pats M. Kaunas. Jis pradėjo juokaudamas: „Neseniai Plungėje lankęsis žurnalistas Andrius Tapinas mano pavardę susiejo ir su Kauno miestu, ir su „Vičiūnais“, ir su Liudu Skierumi. Bet čia jokių sąsajų nėra, tik tai, kad su pastaruoju esame tos pačios „Vieningos Plungės“ nariai. Ir „Vieningai Plungei“, ir kitiems valdantiesiems, ir merui dėkoju už pasiūlytas pareigas. Tiesa, procedūros gerokai užsitęsė, bet tas delsimas man visai į naudą – turėjau laiko susipažinti su Savivaldybės darbu. Taigi dabar nebesu nuogas įmestas į dilgėlyną, spėjau šiek tiek apsirengti.“
M. Kaunas papasakojo, kad gimė Plungėje, pirmuosius savo metus praleido Žvirblaičiuose, paskui su tėvais išvyko į Palangą. Vėliau grįžo, čia baigė „Saulės“ gimnaziją, po jos – Vilniaus Gedimino technikos universitetą ir tapo saugos inžinieriumi. Po studijų buvo gavęs pasiūlymų likti universitete dėstytojauti arba įsidarbinti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente, bet norėjęs grįžti į Plungę ir dirbti Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Taip ir padaręs.
Vėliau dar studijavęs – Kauno technologijų universitete baigė viešąjį administravimą. Nuo 2009 metų dirba vadovaujamą darbą, yra dviejų tarptautinių komandų narys. „Tose komandose esu valdymo grupės narys, tad sugebu vadovauti ir ekstremaliose situacijose“, – tikino M.  Kaunas.
Tarybos nariai kandidatui turėjo klausimų. „Nuo ko pradėsite?“ – teiravosi Audrius Misiūnas. M. Kaunas atsakė: „Manau, pirmiausia reikia suvienyti komandą ir pagalvoti apie tai, kaip visuomenei ištransliuoti kuo daugiau informacijos apie tai, kas vyksta mieste ir savivaldybėje. Žmonės daug ko nežino, todėl pyksta.“
Algirdas Pečiulis domėjosi, ar M. Kaunas jau nutraukė darbo santykius su Plungės priešgaisrine gelbėjimo tarnyba. „Prašymas jau parašytas ir įkeltas į sistemą. Jei balsavimas bus teigiamas, jį bereikės išsiųsti“, – sakė kandidatas. A. Misiūnas turėjo ir vieną šmaikštų klausimą: „O kokie jūsų darbo metodai – pavaldinius kviečiatės ant kilimo ar pats einate į kabinetus?“ M.  Kaunas sakė mėgstantis pats pas darbuotojus apsilankyti, tad tikėtina, kad taip bus ir Savivaldybės administracijoje.
Robertas Endrikas M. Kaunui linkėjo gero darbo, kad per ketverius metus nepasikeistų plaukų spalva ir kad sėkmingai dorotųsi su ekstremaliomis situacijomis, kurių čia netrūksią.
„Sveikas atvykęs į pragarą“
Kaip minėjome, po balsavimo paaiškėjo, kad politikai M. Kauno paskyrimą palaiko šimtu procentų. Taigi jis nuo birželio 7 dienos pradės eiti Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Nustatytas ir atlyginimas – pareiginė alga, kurios koeficientas 16 (t. y. 2 768 eurai), bei priedas už stažą.
Sveikindamas naująjį direktorių meras A. Klišonis įteikė jam gėlių. O pasibaigus posėdžiui juokavo (o gal ir ne): „Sveikas atvykęs į pragarą.“

2 komentarai(-ų)

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...