Jaunasis drožėjas pasipuošė simboliniu sidabro vainikėliu

D. Paulauskas iš apdovanojimų grįžo pasipuošęs simboliniu sidabro vainikėliu

D. Paulauskas iš apdovanojimų grįžo pasipuošęs simboliniu sidabro vainikėliu

Paskutinę pavasario dieną į Kėdainius rinkosi išskirtinio talento jaunieji tradicinės liaudies dailės kūrėjai bei jų darbų gerbėjai. Juos čia sukvietė Krašto muziejaus dagiakultūriniame centre surengtos iškilmės, kurių metu apdovanoti Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ laureatai bei prizinių vietų laimėtojai. Džiugu, jog tradiciniu tapusiame, septintąjį kartą surengtame konkurse kasmet dalyvauja ir plungiškiai talentai. Net penkiems iš jų pavyko nukeliauti į finalinę – respublikinę – parodą. Visi jie – Plungės „Babrungo“ progimnazijos mokytojo bei tautodailininko Viktoro Raibužio mokiniai. Mokytojas didžiuojasi, jog vienas jo mokinys – varkališkis Deividas Paulauskas – iš Kėdainių grįžo pasipuošęs simboliniu sidabro vainikėliu.

Plungės technologijų ir verslo mokykloje (TVM) automechaniko specialybės subtilybių besimokantis jaunasis drožėjas, anot V. Raibužio, norėjo studijuoti stalystę, tačiau, nesusidarius grupei, pasirinko minėtąją profesiją. Nepaisant to, noro „bendrauti“ su medžiu bei skaptuku neatsisakė ir jau trejus metus drožinėja. Jo rankose gimsta gražiausi medžio darbai.
Penkias gražiausias skulptūrėles bei porą klumpių vaikinas pristatė ir konkursui „Sidabro vainikėlis“. Jo kūriniai neliko nepastebėti, tad jaunasis medžio meistras, įveikęs regioninį konkurso etapą, prasibrovė į respublikinį.

Varkališkio darbai

Varkališkio darbai

Tiesa, finalinėje „Sidabro vainikėlio“ parodoje buvo eksponuojami ir kitų plungiškių drožėjų darbai: septintoje „Babrungo“ progimnazijos klasėje besimokančio Edgaro Budrio, 1-os c gimnazinės „Saulės“ gimnazijos klasės moksleivio Pauliaus Mikštos, TVM antrakursio Evaldo Klenauskio ir trečiakursio Jaunučio Rudžio. Visi – V. Raibužio mokiniai. Tiesa, šiam vaikinų ketvertui respublikiniame ture sekėsi kiek prasčiau nei jų bičiuliui D. Paulauskui, tad jie atitinkamai užėmė antrąsias ir trečiąsias vietas.
Iš viso Kėdainiuose surengtoje parodoje savo kūrybą pristatė daugiau nei 50 talentingų jaunųjų tradicinės liaudies dailės kūrėjų, kurie lankytojams suteikė progą pasigrožėti daugiau nei 60 įdomių, originalių, gimtojo krašto savitumą atsispindinčių darbų. Tarp jų  – gausu keramikos bei tekstilės gaminių, medinės skulptūros, karpinių, verbų, šiaudinių sodų ir net žaislų.
Skirtinguose Lietuvos regionuose bei miestuose vykusiose parodose šiemet iš viso dalyvavo 390 mokinių, pateikusių per 1 000 kūrinių. Gausus būrys talentingojo jaunimo atvyko iš Telšių regiono – parodoje darbus pristatė net 92 mokiniai, o jų gretose buvo net 23 Plungės krašto atstovai.
Kaip jau minėta, penki iš jų pakliuvo į finalinį turą. Jame darbų meninę vertę, meistriškumą, kūrinio sąsajas su lietuvių liaudies dailės, etninės kultūros tradicijomis vertino iš muziejininkų, dailėtyrininkų ir etnografų sudaryta komisija.
Po apdovanojimų į „Žemaičio“ redakciją užsukęs V. Raibužis tikino besididžiuojantis savo mokiniais ir džiaugėsi, kad jaunoms rankoms paklūsta senųjų liaudies menų paslaptys.
Tiesa, mokytojas apgailestavo, kad jo mokiniai dėl „Sidabro vainikėlio“ konkurso šiemet negalėjo dalyvauti kitame – plungiškių rengiamoje konkursinėje parodoje „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“, tačiau sau ir jauniesiems meistrams pažadėjo sudalyvauti Rokiškyje vyksiančioje respublikinėje medžio drožėjų parodoje-konkurse Liongino Šepkos premijai laimėti.
Galbūt ir čia plungiškiams nusišypsos sėkmė, juk „Sidabro vainikėlio“ konkurse mūsiškiams tikrai sekasi. Iš jo mūsų talentai grįžta pelnę prizines vietas. Ne kartą buvo nuskintas ir pagrindinis apdovanojimas.
Kaip ne kartą yra minėjęs V. Raibužis, jaunieji liaudies meno puoselėtojai džiaugiasi Lietuvos nacionalinio kultūros centro konkursu „Sidabro vainikėlis“, mat jis suteikia galimybę parodyti visuomenei savo darbus. Be to, tai – išskirtinė galimybė patobulinti savo žinias, meninius gebėjimus bei dailiųjų amatų įgūdžius ir pasivaržyti dėl geriausiųjų vardo.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...