Plungės mokyklos turi kur pasitempti

Slauga, psichologija, ekonomika, informatika ir finansai – tai profesijos, kurias pernai pasirinko daugiausiai Plungės rajono abiturientų. Šiuos ir kitus rodiklius pateikė žurnalas „Reitingai“, pagal švietimo parametrus sudaręs visų 60-ies Lietuvos savivaldybių reitingą. Jame Plungės rajono savivaldybė yra 27-oje vietoje. „Reitingų“ atlikti vertinimai aptarti per Plungės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdį, vykusį gegužės pabaigoje.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vitalija Pociutė pažymėjo, jog bendrame Lietuvos kontekste plungiškiai neatrodo prastai – užima kiek aukštesnę nei vidurinę poziciją. Pirmoje vietoje – Druskininkų savivaldybė.
Anot mūsų rajono švietimo specialistų, mūsų mokyklų tinklas – sutvarkytas ir veikia gana gerai. Įvertinus švietimo parametrus, Plungės rajono savivaldybė surinko daugiau nei 63 taškus (geriausiai įvertinta Druskininkų savivaldybė surinko 75,52 taško). Jei palygintume su kaimyninėmis savivaldybėmis, Plungės mokyklos vertinamos prasčiau nei Telšių (ši savivaldybė surinko 65,07 taško ir atsidūrė 19-oje reitingo vietoje), tačiau geriau nei Kretingos (61,7 taško, 34 vieta).
Liūdniausia situacija su Rietavo savivaldybe, kuri – paskutinė reitinge ir įvertinta vos 38, 47 taško.
V. Pociutė pasidžiaugė, kad daugiau nei pusė – 58,5 procento – mūsų savivaldybės abiturientų praėjusiais metais įstojo į valstybės finansuojamas studijų vietas. Iš viso į Lietuvos aukštąsias mokyklas pernai įstojo 64,5 procento plungiškių abiturientų.
Išskirta ir tai, kiek jaunuolių pernai metė studijas Lietuvoje per pirmuosius dvejus studijų metus. Tokių, mokslus iškeitusių į darbą arba dėl kitų priežasčių atsisakiusių studijų, Plungės rajono savivaldybės grafoje – 20 procentų.
Posėdžio metu kalbėta ir apie pirmą kartą Švietimo ir mokslo ministerijos paskelbtą 150-ies silpnų šalies mokyklų sąrašą. Žinoma, išskirtos ir stipriosios. Jų – vos trys dešimtys. Gaila, tačiau tarp pastarųjų nesipuikuoja nė viena Plungės savivaldybės švietimo įstaiga. Rietavo – taip pat.
Sudaryti silpniausių mokyklų sąrašą nuspręsta ne šiaip sau. Tokį sprendimą lėmė tai, jog silpnos mokyklos esą eilę metų nieko nesiteikia keisti. Tikėtasi, kad viešinimas aplaidžias įstaigas stipriai supurtys. Ir neklysta. Mokyklos išties sunerimo. Kai kurių savivaldybių, kurių mokyklos įvardintos silpnomis, Švietimo skyriai užvertė ministeriją skambučiais su prašymais pašalinti iš to sąrašo. Neva tai kenkia mokyklos ir visos savivaldybės įvaizdžiui. To neišsireikalavus, ieškota priekabių, teigta, kad neaiškūs atrankos kriterijai.
Bet pastarieji – net labai aiškūs. Tiek stipriųjų, tiek silpnųjų mokyklų sąrašai buvo sudaryti remiantis Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros ir Nacionalinio egzaminų centro duomenimis. Anot V. Pociutės, buvo įtraukti ir mokyklų išorinio vertinimo duomenys, ir Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo rezultatai, ir geros mokyklos koncepcijos požymiai, ir netgi mokinių savijautos rodikliai.
Į silpnųjų mokyklų sąrašą pateko net trys mūsų savivaldybės švietimo įstaigos: „Babrungo“ ir Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos bei Šateikių pagrindinė mokykla. Prie silpnųjų – ir Tverų gimnazija Rietavo savivaldybėje. Gaila, bet tarp pačių stipriausių nei Plungės, nei Rietavo savivaldybių mokyklų nėra.
Bet tai nereiškia, kad džiaugtis nėra kuo. Susipažinus su iškiliausių Lietuvos mokytojų sąrašu, paaiškėjo, kad jame – net keturi mūsiškiai pedagogai: „Saulės“ gimnazijos fizikos mokytojas Aloyzas Lukavičius ir matematikos mokytoja Elvyra Klovienė bei Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Vida Januškienė ir logopedė-spec. pedagogė Rasa Bogužienė. Tai – mokytojai šviesuliai, sugebantys iš savo mokinių išspausti maksimumą ir pasiekti geriausius rezultatus.
V. Pociutė trumpai apžvelgė ir šalies profesinių mokyklų reitingus. Šį kartą rezultatai mūsiškei Technologijų ir verslo  mokyklai – nepalankūs. Anksčiau pagal mokymosi rezultatus antroje vietoje buvusi įstaiga nusmuko iki 32-osios. Posėdyje dalyvavęs mokyklos direktorius Audrius Misiūnas aiškino, kad įstaigoje mokosi ne tik plungiškiai jaunuoliai, bet ir iš kitų vietovių, o visų pasiekimai vertinami bendrai. Kita faktorius, lėmęs mokyklos smukimą, – prie jos prijungtas Rietavo skyrius. Jis esą ir numušė mokyklos balus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...