Užplūdus karščiams, rekomenduoja trumpinti pamokas

Pernai birželio mėnesį visą šalį užplūdus karščio bangai, atsilaikyti buvo sudėtinga ne tik sergantiesiems širdies ligomis, bet ir sveikiesiems. Dėl to sukilo moksleivių tėvai, kurie piktinosi, kad jų atžalos  po pamokų grįžta skaudančiomis galvomis, perkaitę bei išsekę. Pastarosiomis dienomis situacija – vėl tokia pat. Siekdama išvengti pernykštės situacijos, kuri mokinius privertė pasijausti kaip pomidorams šiltnamiuose, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija išplatino pranešimą, kad esant karštiems orams, kai temperatūra patalpose viršija 28 laipsnius, mokyklų vadovai turi teisę trumpinti pamokas. „Žemaičiui“ rūpėjo sužinoti, ar Plungė ir Rietavas ketina atsižvelgti į ministerijos siūlymą.

Plungės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis žurnalistams aiškino, jog prieš metus, kai spauda mirgėjo nuo straipsnių apie klasėse kaistančius vaikus, jo vadovaujami specialistai ir jis pats kalbėjo su mokyklų vadovais ir įpareigojo juos vadovautis ugdymo planais bei ministerijos rekomendacijomis rengti pamokas kitose erdvėse.
„Šia tema kalbame dažnai, nes ekstremalių sąlygų būna ne tik vasarą, bet ir žiemą. Todėl vadovai žino, jog gali imtis veiksmų ir organizuoti ugdymą kitaip. Šiemet atskiro priminimo nesiuntėme, nes apie tai jau kalbėta keletą kartų ir direktoriai kartu su savo įstaigų bendruomenėmis gali spręsti, kokių priemonių imtis. Rekomendacijas mokykloms esame pateikę  ir jos žino, jog gali keisti ugdymo erdves arba trumpinti pamokas“, – tikino vedėjas.
Su ministerijos siūlymais ir rekomendacijomis mokyklos supažindintos, bet ar ketinama jų paisyti? Šito nutarėme paklausti vienos didžiausių mokinių skaičiumi Plungės Senamiesčio mokyklos direktoriaus Pauliaus Zakalskio. Jis sakė, kad jau trečiadienį buvo sutrupintos pamokos. Tiesa, pirmos keturios vyko įprastai. Ketvirtadienį nuspręsta trumpinti visas. Tik dėl penktadienio dar nebuvo aišku, nes nežinota, kokia bus oro temperatūra.
Minėtomis dienomis klasėse esą termometrų stulpeliai siekė ir 28, ir 28 padalas. P. Zakalskis patikino, kad karščių problema sprendžiama ir kitais būdais, ne tik sutrumpinant pamokų laiką. Esą stengiamasi pamokas vesti kitose erdvėse, kad mokiniai galėtų ištrūkti iš saulės prikaitintų klasių. Arba persikeliama į tą mokyklos dalį, kuri nėra tokia saulėta. Vadovo teigimu, gelbsti ir baigiantis mokslo metams rengiamos įvairios edukacinės išvykos ar projektinės veiklos.
Kad užėjus karščiams ministerija ragina mokyklas lanksčiau derinti ugdymo procesą su vaikų sveikos aplinkos užtikrinimu, žino ir rietaviškiai. Anot Rietavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Lidijos Rėkašienės, mokyklos informuotos, kad oro temperatūrai klasėse viršijant 28 laipsnius, pamokos gali būti trumpinamos, daugiau veiklų organizuojama ten, kur nėra tvanku ir neplieskia saulė, ir šių rekomendacijų esą laikomasi.
Belieka tikėtis, kad ateinančiais mokslo metais bus daugiau aiškumo, kaip elgtis per karščius. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius įsitikinęs, kad tai turėtų būtų aiškiai išdėstyta higienos normose. Su Sveikatos apsaugos ministerija bus svarstoma, kaip tai įgyvendinti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...