Išrinkti talentingiausi jaunieji liaudies meistrai

Konkurso laureatai kartu su mokytojais, komisijos nariais bei renginio vedėja Jolanta Miltene (paskutinė dešinėje)

Konkurso laureatai kartu su mokytojais, komisijos nariais bei renginio vedėja Jolanta Miltene (paskutinė dešinėje)

Birželio 7-osios popietę Plungės kultūros centre vyko parodos-konkurso „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ iškilminga uždarymo ceremonija. Kasmet didžiulio susidomėjimo sulaukiantis projektas populiarumo nestokojo ir šiais metais. Vos tik spėjęs paskelbti žinią, jog laukia kuriančių bei tautodailės tradicijas puoselėjančių vaikų ir jaunimo, jis sulaukė didelio dėmesio. Unikalus liaudies skulptorius S. Riauba bei jo kūryba šiemet iš viso įkvėpė 85 kūrėjus, kurie į Kultūros centrą sutempė šimtus savo darbų. Vertinimo komisija triūsė įsijuosusi, kol apžiūrėjo beveik pusketvirto šimto jų kūrinių ir išrinko pačius geriausius. Kas jų šeimininkai, buvo galima sužinoti penktadienį apsilankius iškilmėse.

Plungė, kuri nuo seno garsėja itin giliomis liaudies meno tradicijomis bei jų puoselėtojų gausa, gali didžiuotis, kad senąsias tautodailės meno subtilybes perkanda vis jaunesni mūsų krašto kūrėjai. Antai tarp keturių konkurso laureatų buvo net trys mūsiškiai. Labiausiai stebina būtent jų amžius. Jauniausiai darbštuolei – vos vienuolika, kitai – trylika. O jų darbai atima amą. Juos pamačius, nekyla abejonių dėl autoriaus talento, gebėjimo atspindėti tautodailės tradicijas, o kartu ir įpinti kažką naujo, šiuolaikiško.
Minėtoji vienuolikmetė – Kristina Brezgytė, kuri mokosi Platelių meno mokyklos Žemaičių Kalvarijos skyriuje, – kelią į sėkmę šiame konkurse prasiskynė su kruopštumu žavinčiais tapybos darbais. Lygių jai tarp šios meno rūšies atstovų būtų buvę sudėtinga rasti. Mergaitės mokytoja – Vaida Blistrubienė.
Kita mokytoja – Platelių meno mokykloje dirbanti Lina Ruginienė – į konkursą atvedė net dvylika talentingų vaikų. Dviems iš jų pavyko pelnyti pripažinimą. Tai – trylikametė Evelina Kaniavaitė, apdovanota kaip geriausia amatininkė, ir šešiolikmetis Dovydas Džiugelis. Jis komisijos narius nustebino išskirtiniais grafikos darbais.
Nors visos keturios prizinės vietos pagal atstovautą tautodailės šaką, anot Plungės kultūros centro direktoriaus Romo Matulio, yra lygiavertės, vienas iš komisijos narių – skulptorius Antanas Vaškys – tikino, kad, jo supratimu, tikrasis jaunasis „riaubukas“ yra medžio skulptorius. Tad iš jo rankų vienas pagrindinių prizų bei diplomas atiteko geriausiu skulptoriumi pripažintam aštuoniolikmečiui Dovydui Muniui iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos. Jo mokytoja – Asta Mileškienė.
Kaip ir kiekvienais metais savo favoritus rinko ne tik komisija (joje šiemet buvo jau minėtas mūsų krašto skulptorius, kryždirbys, restauratorius bei dukart konkurso „Aukso vainikas“ laimėtojas A. Vaškys, ilgametė parodos-konkurso „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ vadovė ir kuratorė Zafira Leilionienė bei komisijai pirmininkavęs Žemaičių muziejaus „Alka“ restauratorius Ramūnas Balsevičius), bet ir konkursą-parodą remiantys vietos verslininkai, parodos lankytojai ir visi, kurie norėjo kad ir simboliniu prizu pamaloninti labiausiai patikusius kūrėjus.
Įvertinimo sulaukė būrys parodos-konkurso dalyvių. Tarp jų – ir daugiausia parodos lankytojų simpatijų pelniusi 15-os metų grafikė Kotryna Sokolovaitė.
Sveikindamas gausų būrį jaunųjų menininkų R. Matulis pasidžiaugė, kad jauni žmonės domisi tautos šaknimis. Direktorius prisipažino, kad ypač smagu konkurse matyti tuos pačius veidus, stebėti, kaip jie auga, kaip auga jų kūryba. Anot R. Matulio, šis renginys ir toliau išlieka ryškiausia ir įdomiausia metų ekspozicija Plungės kultūros centre. Juk jaunieji menininkai iš Žemaitijos visada turi ką parodyti.
Jam antrino ir renginyje dalyvavęs Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, kuris žavėjosi tiek tapybos, tiek grafikos darbais. Be abejonės, visiems patiko ir medžio, tekstilės, pinti, molio dirbiniai, įvairūs rankdarbiai. Visi turėjo akivaizdžias sąsajas su liaudies meno tradicijomis.
Projektas „S. Riauba – Žemaitijos Andersenas“ gimė siekiant skatinti vaikus ir jaunimą domėtis tautodailės tradicijomis bei skleisti žinią apie neprilygstamą liaudies skulptorių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...