Lietuvos ir Prancūzijos sąsajų beieškant

Lietuvos garbės konsului Prancūzijoje Pierre Minonzio susikalbėti su plateliškiais padėjo vertėja

Lietuvos garbės konsului Prancūzijoje Pierre Minonzio susikalbėti su plateliškiais padėjo vertėja

Praėjusio ketvirtadienio vakarą Platelių dvaro svirne skleidėsi prancūzų kalbos ir kultūros grožis. Čia surengtas Michel Goussard fotoparodos „Plačiai atmerktomis akimis. Šampanės fragmentai“ atidarymas. Nors pats nuotraukų autorius renginyje nedalyvavo, Platelius savo apsilankymu pagerbė Lietuvos garbės konsulas Prancūzijoje, fotografo šeimos draugas Pierre Minonzio.

Garbų svečią į Platelius atlydėjęs Plungės rajono meras Audrius Klišonis sakė spėjęs išsiaiškinti, kad konsulas, kaip ir jis pats, yra vaistininkas. Įdomu ir tai, kad P. Minonzio beveik prieš tris dešimtmečius, Lietuvai vaduojantis iš Sovietų Sąjungos gniaužtų, kartu su bendraminčiais atvežė siuntą medikamentų, kurių mūsų šaliai labai trūko.
Renginio metu buvo prisiminta ne viena tokia jungtis, siejanti Lietuvą su Prancūzija. Sutapimas ar ne, kad ši M. Goussard fotografijų paroda, pavadina „Plačiai atmerktomis akimis. Šampanės fragmentai“, pristatyta būtent Plateliuose – miestelyje, kurį daug metų valdė grafai Šuazeliai, kilę iš to paties Šampanės regiono, kaip ir parodos autorius.
Prancūzo fotografijos prieš tai kurį laiką eksponuotos Nacionaliniame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejuje. O dabar lygiai mėnesį (iki liepos) šia paroda galės mėgautis ir plateliškiai bei miestelio svečiai, kurių vasaros sezono metu čia būna gausu.

Platelių dvaro arklidėse eksponuojamose fotografijose – daugiausia M. Goussard įamžintos vėtrungės

Platelių dvaro arklidėse eksponuojamose fotografijose – daugiausia M. Goussard įamžintos vėtrungės

Už tai, kad paroda surengta būtent Plateliuose, dėkota Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos Plungės skyriaus pirmininkei Onai Kaniavaitei, ant kurios pečių gulė didžioji dalis organizacinių rūpesčių.

Į renginį atvyko ir šios asociacijos vadovė Karolina Paliulis. Parodos pristatymą savo muzika ir prancūziškomis dainomis papuošė Platelių meno mokyklos atlikėjai, o jiems mielai pritarė ir garbės konsulas P. Minonzio, ir asociacijos vadovė K. Paliulis.
Vis dėlto didžiausias dėmesys tą vakarą skirtas pačiai parodai ir jos autoriui M. Goussard. Nors jis pats, kaip minėta, į renginį neatvyko, M. K. Čiurlionio dailės muziejaus atstovė perskaitė fotografo laišką ir trumpą prisistatymą: „Nelaikau savęs profesionalu. Fotografuoju savo malonumui. Mano nuotraukos – tai žvilgsnis į aplinką be filtro, be fotošopo. Tai, kas mane domina – išryškinti tikrovę“, – rašė jis.
Platelių arklidėse eksponuojamoje parodoje užfiksuoti gamtos vaizdai, bet daugiausia – vėtrungės, kurių siluetuose nesunku įžiūrėti ir mūsų šalies bei krašto etnografinių motyvų. O tai tik dar kartą patvirtina, kad romantiškoji Prancūzija – ne toks jau mums tolimas kraštas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...