Paminėtos kraštiečio poeto gimimo metinės

Konkurso laimėtojai ir kiti renginio dalyviai

Konkurso laimėtojai ir kiti renginio dalyviai

Birželio 5-oji Plungės krašto žmonėms, o kartu ir visai Lietuvai turėtų būti reikšminga data, mat būtent tądien prieš 98-erius metus Žemaičių Kalvarijos pašonėje, Šarnelėje, pasaulį išvydo būsimasis poetas ir jauniausias literatūros klasikas Vytautas Mačernis. Pagerbdami jo atminimą kalvariškiai kasmet visuomenę pakviečia į gražų renginį, kurio metu prisimenamas tragiško likimo poeto gyvenimas ir kūryba. V. Mačernio gimimo metinės paminėtos ir šiais metais. Tam paskirta beveik visa birželio 5-osios diena.

V. Mačernio gyvenimo istorija prasidėjo Šarnelėje. Be to, čia gimė ir didžioji poeto kūrybos dalis: iš 209 žinomų jo eilėraščių net 200 buvo parašyti gimtajame kaimelyje.
Ir amžinojo poilsio poetas yra atgulęs gimtojoje žemėje – ant Žvyrinėlio kalnelio, mat laidoti Žemaičių Kalvarijos kapinėse draudė tuo metu miestelyje šeimininkavę rusai. Vėliau šalia jo atgulė ir brolis, tačiau šis po kurio laiko buvo perlaidotas, o V. Mačernis liko jo mėgtoje vietoje.
Apie poeto mėgstamiausias vietas byloja ir Šarnelėje gulinčios akmeninės plokštės, įprasminančios poeto eilėraščių ciklą „Vizijos“. Pastarąsias drąsiai galima vadinti V. Mačernio dvasios autobiografija, persmelkta filosofinių apmąstymų, atsiminimų, regėjimų.
Šventinė diena, skirta pagerbti kūrėją, prasidėjo gražia tradicija tapusia poetine kompozicija prie V. Mačernio kapo. Šiemet garbė skaityti eiles atiteko Šiaulių rajono Raudėnų daugiafunkcio centro moksleiviams. Jiems talkino Žemaičių Kalvarijos kultūros centro skaitovai.
Pabuvoję V. Mačernio amžinojo poilsio vietoje, nuo kurios matyti ir poeto gyventi trobesiai, visi pajudėjo Šarnelės bendruomenės namų link. Čia vykusio renginio metu paskelbti bei apdovanoti jaunojo kūrėjo konkurso „Sapnuojančio medžio pavėsy“ nugalėtojai.
Vertinimo komisijai pirmininkavusi Deimantė Cibulskienė – Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė – sakė esanti sužavėta konkurso dalyvių gausa bei jų kūriniais. Ji džiaugėsi, kad poeto atminimui įprasminti skirtas konkursas sudomina ne tik vietinius, bet ir jaunuosius literatus iš tolimų šalies kampelių – Vilniaus, Alytaus, Trakų ir kitų.
Po gražių pasisakymų paskelbti geriausiai plunksną įvaldę kūrėjai. Poezijos grupėje geriausiai įvertinta Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos moksleivė Mūza Olimpija Svetickaitė. Penkiolikmetei rašytojai už eilėraštį „Išeiti“ atiteko pirmoji vieta bei 200 eurų dovana. Antrąją vietą užėmė ir 100 eurų laimėjo trylikametis kūrėjas Gvidas Baikštys, atstovavęs Vilkaviškio rajono Kybartų „Saulės“ progimnazijai. Jis sukūrė eilėraštį „Vytuko vaikystė“. Trečioje vietoje liko ir dovanų 50 eurų gavo Greta Bytautaitė. 22-iejų kūrėja konkursui parašė du eilėraščius „Jeigu dabar aš būčiau gyvas“ ir „Aš tik žmogus“. Mergina mokosi Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU).
Prozos grupėje laurus nuskynė 21 metų LSMU studentė Ernesta Arošiūtė iš Telšių. Jai už pasakojimą „Šypsenų dimensija“ skirta pirmoji vieta bei 200 eurų. 100 eurų bei antrosios vietos diplomas įteikti septyniolikmetei Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleivei Danutei Pleskūnaitei, sukūrusiai impresiją „Ramybės oazė“.
Trečiąja vieta džiaugėsi 50 eurų laimėjusi penkiolikmetė Vilniaus Antakalnio gimnazijos moksleivė Martyna Kvašytė. Jaunoji prozininkė parašė esė „Tunelio šviesa“. Pinigines premijas kūrėjams įsteigė Vidmanto Jonikos labdaros fondas.
Girdama jaunuosius rašytojus komisija išskyrė ir kitus talentingus dalyvius bei palinkėjo jiems kūrybinės sėkmės.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...