„Reikia nusiteikti, kad kitaip nebus“

Nutrupėjusį rūmų fasadą šventės metu ketinama paslėpti

Nutrupėjusį rūmų fasadą šventės metu ketinama paslėpti

Šiųmetinei Plungės miesto šventei, pradėjus remontuoti Babrungo slėnį, ieškota naujų erdvių. Būtent dėl to iškilmingą šventės atidarymą nuspręsta surengti prie Mykolo Oginskio rūmų – toje dalyje, kuri atsisukusi į žirgyną bei naująjį fontaną. Vieta išties graži ir daranti įspūdį, tik bėda, kad šioji fasadinė rūmų pusė jau senokai yra praradusi savo grožį ir prašyte prašosi remonto. Ar nebus gėda čia pasitikti plungiškius ir svečius, kurių žada būti net iš užsienio?

Priminsime, kad rūmų fasadas, gavus Europos Sąjungos paramą, restauruotas 2009–2013 metais. Tiesa, šis balkonėlis su baliustradomis ir laiptais buvo remontuotas kiek anksčiau, 2001 metais. Bet pastebėjus, kad drėksta po juo įrengto šiluminio punkto lubos, nuspręsta visą balkonėlį suremontuoti iš naujo, užsandarinti jo grindis, perdažyti fasadą.
Kodėl dabar, praėjus 6-eriems metams, jis atrodo taip, lyg būtų nematęs meistro rankos kelis dešimtmečius? „Todėl, kad rūmai statyti XIX amžiuje ir šiuolaikinės apdailos medžiagos su senu mūru nesukimba taip, kaip su nauju. Visų senųjų dvarų valdytojai susiduria su ta pačia problema – atnaujintą fasadą po 5–10 metų reikia remontuoti iš naujo. Taip yra su mūsų centriniais rūmais, tas pats bus ir su žirgynu, kurį žadama remontuoti, – įspėjo rūmuose įsikūrusio Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas. – Reikia nusiteikti, kad kitaip nebus.“
Pasak direktoriaus, kova su atmosferos poveikiu tokiuose objektuose –
nuolatinis procesas. Laimei, rūmus restauravusios įmonės (UAB „Pamario restauratorius“ ir dabar jau bankrutuojanti UAB „Plungės Jonis“) pažadėjo sutvarkyti nutrupėjusias fasado dalis. Žinoma, iki miesto šventės to padaryti nebus spėta. Neišvaizdųjį balkoną esą užstos specialiai tai progai užsakyta sumontuojama pakyla atlikėjams.
Tiesa, remonto laukia ir skardinis 1996 metais keistas rūmų stogas.
A. Bakanauskas sakė du kartus kreipęsis į Savivaldybės administraciją su prašymu skirti lėšų stogui perdažyti, mat vietomis skardą yra paveikusios rūdys.
„Ar skyrė pinigų? Dabar tiksliai nežinau, bet pažadėjo paieškoti. Tikiuosi, neteks laukti iki tol, kai jau perdažyti nebebus ko, bet reikės keisti visą skardą“, – viliasi muziejaus direktorius.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...