Pasibaigus kadencijoms – net 6 konkursai direktoriaus pareigoms

Anot G. Rimeikio, ne visada pokyčiai –  į blogą

Anot G. Rimeikio, ne visada pokyčiai –
į blogą

Plungės rajono savivaldybės administracija paskelbė konkursus  Plungės lopšelių-darželių „Pasaka“, „Nykštukas“ ir „Vyturėlis“, „Ryto“ pagrindinės ir Platelių meno mokyklų bei „Babrungo“ progimnazijos direktorių pareigoms užimti. „Žemaitis“ domėjosi, kodėl staiga prireikė pakeisti net 6-ių rajono įstaigų vadovus?

Pasiteiravus apie šiuos konkursus, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis patikino, kad jie susiję su nuo praėjusiais metais įvestomis švietimo įstaigų direktorių kadencijomis. Vienos laikotarpis – penkeri metai, bet įstaigose, kurioms tas pats asmuo vadovauja daugiau nei 20 metų, konkursai turi būti surengti iki 2020-ųjų sausio, kada baigsis šių įstaigų vadovų darbo sutartys.
G. Rimeikis pažymėjo, kad minėtosios įstaigos, kurių vadovų pareigoms eiti paskelbti konkursai, neturėtų sunerimti. Esą konkursas dar nereiškia, kad pasikeitimai darželio ar mokyklos valdyme – neišvengiami, kad kolektyvas turės priimti naują direktorių ir kartu su juo galimai ateisiančias naujoves bei pokyčius.
Didelė tikimybė, kad vadovų kėdėse liks tie patys asmenys, nes jie taip pat gali dalyvauti konkurse. Kadencijų skaičius nėra ribojamas. Jeigu dabartinis vadovas bus įvertintas gerai ir labai gerai, nebereikės pakartotinai vertinti jo kompetencijų. Jis galės iš karto dalyvauti antrame etape – konkurse.
Svarbu ir tai, kad pagal naująją tvarką atsakingai vertinami ne tik kvalifikaciniai gebėjimai, bet ir kandidatų reputacija, būsimojo vadovo atsakomybė. Būtent dėl to neva ir buvo atsisakyta iki pernai buvusios vadovų atestacijos, kuri, niekam nėra paslaptis, kėlė nemažai klausimų dėl jos skaidrumo. Įsigaliojus naujovėms, švietimo įstaigų direktorių skyrimas ir vertinimas – skaidresnis, atveriantis galimybes šias pareigas užimti tinkamai pasirengusiems žmonėms.
Kaip bebūtų, dabartiniams minėtųjų įstaigų vadovams, jei jie nuspręs dalyvauti konkurse, teks pasivaržyti su kitais kandidatais. Ir niekas iš anksto negali pasakyti, kuo šie konkursai baigsis. Gali būti, kad kai kurių įstaigų vairus rudenį perims nauji vadovai. Ar tokie pasikeitimai nepakenks toms įstaigoms?
Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo, būna įvairių situacijų. Esą viskas priklauso nuo asmenybių bei kolektyvo noro dirbti ir tobulėti.
„Be abejonės, daug kas priklauso ir nuo asmens gebėjimų burti kolektyvą bei vesti jį į priekį. Būna, jog pokyčiai pakenkia, bet dažnais atvejais jie atneša ir naudą“, – kalbėjo G. Rimeikis.
Kiek anksčiau jis yra sakęs manąs, kad kadencijų įvedimas kai kuriuos direktorius galbūt paskatins pasitempti, tačiau dauguma kaip ir anksčiau atsakingai stovės prie savo įstaigos vairo. Tokiems – plačios durys toliau sėkmingai dirbti.
Ar lopšeliams-darželiams „Pasaka“, „Nykštukas“ ir „Vyturėlis“, „Ryto“ pagrindinei ir Platelių meno mokyklai bei „Babrungo“ progimnazijai vadovaus tie patys direktoriai, ar juos pakeis nauji, bus aišku tik lapkritį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...