Pasijuto atkirsti

Kirsti remontuojamą Rietavo gatvę, kuri yra vienintelis jų susisiekimas su miestu, Taikos gatvės gyventojai galės tik tam tikromis valandomis

Kirsti remontuojamą Rietavo gatvę, kuri yra vienintelis jų susisiekimas su miestu, Taikos gatvės gyventojai galės tik tam tikromis valandomis

Šią savaitę Plungėje, Rietavo gatvėje, po ilgos pertraukos ir teisminių ginčų vėl prasidėjo kelio dangos keitimo darbai. Jų UAB „Plungės lagūna“ ir AB „Eurovia Lietuva“ ėmėsi gana rimtai. Per kelias dienas nuardytas senasis asfaltas ir pradėti keisti pagrindai. Dėl to kai kurių šalimais esančių gatvelių gyventojai pasijuto tarsi atkirsti nuo viso likusio pasaulio, mat netikėtai paaiškėjo, jog automobiliu į savo namus grįžti ar išvažiuoti iš jų galės tik tam tikromis valandomis.

Žodis „netikėtai“ įžangoje paminėtas ne atsitiktinai, mat kaip jau įprasta Plungėje viešųjų erdvių tvarkymo imamasi gyventojų prieš tai tinkamai neinformavus, kokie nepatogumai jų laukia. Plungės rajono savivaldybės interneto svetainėje paskelbta eismo ribojimo Rietavo gatvės remonto metu schema tik dar kartą įrodo, kaip atmestinai žiūrima į būtinybę informuoti visuomenę.
Net ir savo akimis išvydę, kad Taikos gatvės dalyje kurį laiką bus ribojamas eismas (arba, tiksliau sakant, uždarytas), bandėme suprasti, kaip tai atvaizduota minėtoje schemoje. Galiausiai priėjome išvados, kad toji schema tikriausiai parengta išskirtinai tik kelių inžinerijos išsilavinimą turintiems asmenims, nes paprastam žmogui suprasti tą „abrakadabrą“ – jokių šansų.
Šioje schemoje sutartiniai ženklai („plytos“), rodantys, kad pravažiavimo nėra, pavaizduoti tik prie Rietavo ir Laisvės gatvių sankryžos. Dar vienas toks ženkliukas atspaustas ant Rietavo gatvės kiek arčiau miesto centro.
Jokio ženklo, leidžiančio suprasti, jog bus ribojamas patekimas į minėtąją Taikos gatvę, nėra. Tad nenuostabu, kad šios gatvės gyventojai trečiadienį liko labai nustebę, kai suprato, jog savo namus nuo šiol galės pasiekti tik pėsčiomis arba malūnsparniu.
Apie tai užvakar išgirdome iš šioje gatvėje gyvenančio Viktoro Bubilo. Jis sakė dar rytą kalbėjęs su „Plungės lagūnos“ darbų vadovu ir iš jo išgirdęs, kad nors ir nelabai patogi, bet šiokia tokia įvaža į šią gatvę bus palikta. Bet po pietų, prireikus užvažiuoti į namus, plungiškis pamatė, kad jokios įvažos nėra.
„Darbų vadovas nesilaiko duoto žodžio. Kai pasakiau, kad kreipsiuosi į žurnalistus, ekskavatoriumi sustumdė žemes, jog galėčiau pravažiuoti. Bet negi kaskart, važiuodamas į darbą ir grįždamas namo, turėsiu ieškoti, kas man tą įvažą suformuos? Juk ne vienas aš likau atkirstas. Toje gatvės dalyje – gal 30 namų, ir abu keliukai, kuriais, kirsdami dabar remontuojamą Rietavo gatvę, galėdavome pasiekti savo valdas, dabar yra išardyti. Kelininkai kalba, kad darbai tęsis kelis mėnesius. Kaip mums reikės gyventi?“ – retoriškai klausė plungiškis.
Šį jo klausimą perdavėme remontuojamoje Rietavo gatvės dalyje sutiktam „Plungės lagūnos“ darbų vadovui Ernestui Tkačiovui. Jis sakė dar rytą kalbėjęs su minėtuoju plungiškiu ir paaiškinęs jam, kad patekti į savo gatvę ir išvažiuoti iš jos bus galima tik tam tikromis valandomis. Tada esą žmogus lyg ir supratęs, bet  po pietų neva nei iš šio, nei iš to pradėjęs kelti triukšmą ir reikšti nepasitenkinimą.
Tad kokios tos valandos, kada Taikos (taip pat ir šalimais esančios Tiesos) gatvės gyventojai gali tikėtis pravažiuoti?
„Stengsimės laikinas įvažas suformuoti prieš vidurdienį, kad dirbantieji galėtų grįžti namo pietums, bei vakare prieš 17 valandą, kai visi grįžta iš darbų (jos bus paliktos per naktį). Reikalui esant gal pavyks ir dažniau, bet kas kartą, pravažiavus frezai, negaliu siųsti ekskavatoriaus įvažai atstatyti. Gyventojai turi suprasti, kad kitos galimybės suremontuoti Rietavo gatvę nėra, ir kad kurį laiką teks pakentėti“, – sakė darbų vadovas.
Pasak jo, šią gatvės atkarpą ketinama suremontuoti iki rugsėjo. Tada darbai persikels arčiau miesto centro.
Apie tai, kodėl gyventojai nebuvo informuoti apie šiuos nepatogumus, „Žemaitis“ teiravosi Plungės miesto seniūno Gintaro Domarko. Jis kalbėjo, kad eismo ribojimo schema buvo paskelbta vietos spaudoje ir Savivaldybės interneto svetainėje. To, ar šioji schema pakankamai informatyvi ir lengvai suprantama, seniūnas pasakyti negalėjo. Prisiminė tik, kad patvirtinęs ją savo parašu, o kas toje schemoje ir kaip vaizduojama, per daug nesigilinęs.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...