Senas, bet veikia it šveicariškas laikrodis

Švento Florijono dieną tveriškiai ugniagesiai demonstravo, kad jų 30 metų senumo autocisterna dar gana puikiai veikia

Švento Florijono dieną tveriškiai ugniagesiai demonstravo, kad jų 30 metų senumo autocisterna dar gana puikiai veikia

Praėjusią savaitę posėdžiavęs Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komitetas išklausė Rietavo savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininko Alvido Mickaus pateiktą metinę įstaigos veiklos ataskaitą. Vadovas įvardijo dvi opiausias problemas – atgyvenęs 30 metų senumo automobilis ir remonto reikalaujantis pastatas.

Priešgaisrinėje tarnyboje, kuri įsikūrusi Tveruose ir turi vieną ugniagesių komandą, įsteigta 10,5 etato: viršininko, vyriausiojo buhalterio (0,5), vyriausiojo ugniagesio ir ugniagesių (8). Tarnybai išlaikyti per metus skirta 103,9 tūkst. eurų, iš kurių 70,6 tūkst. – darbo užmokesčiui, 21,6 tūkst. – „Sodros“ įmokoms, 11,7 tūkst. – prekėms ir paslaugoms įsigyti. Visi pinigai – valstybės biudžeto. Savivaldybei prie tarnybos išlaikymo prisidėti netenka.
Ataskaitoje smulkiai išvardyta, ką tarnyba pernai įsigijo. Brangiausiai atsiėjo naujas ūkio inventorius (3 tūkst. eurų), transporto išlaikymas (2,4 tūkst.), komunalinės paslaugos (2,2 tūkst.) ir kt.
Tarnyba, kaip ir priklauso, dirba 24 valandas per parą, tačiau daug darbo neturi – per metus į gaisrus ir kitus incidentus važiuota tik 31 kartą. Skubėti teko į 15 gaisrų (iš jų 3 kartus iškvietimai buvo atšaukti), 2 kartus – į gelbėjimo darbus, 14 kartų – kiti išvažiavimai, tai yra pratybos, mokymai, techninė apžiūra. Iš viso nuvažiuota vos 511 kilometrų.
Kaip minėjome, kaip pagrindinę problemą A. Mickus įvardijo seną automobilį – gaisrinę autocisterną „ZIL-130“: „Automobilis nebeatitinka priešgaisrinės saugos standarto keliamų reikalavimų, jis nėra padidinto pravažumo, todėl rudenį, žiemą ir pavasarį, išsukus iš pagrindinio kelio, neįmanoma pasiekti tikslo. Naudojama technika morališkai ir techniškai pasenusi, vis dar eksploatuojama tik todėl, kad darbuotojai ir bendruomenė ją kruopščiai prižiūri ir remontuoja.“
Pasak mero Antano Černeckio, 30 metų senumo automobilis – tai dar ne tragedija. „Per Švento Florijono dieną jūs jį demonstravot, matėm, kad veikia kaip šveicariškas laikrodis. Juolab kad važiuojat su juo mažai, o prižiūrit gerai“, – kalbėjo meras.
Savivaldybės vadovo teigimu, šiuo metu dedamos visos pastangos, kad Tverų ugniagesiai būtų aprūpinti naujesne gaisrine autocisterna. Dėl jos tariamasi su partneriais iš Vokietijos Zarbeko miesto. Šie dar svarsto, ar turimą „Magirus“ markės automobilį (kuris jų reikalavimų nebeatitinka, o Tverams būtų lyg naujas) parduoti, ar padovanoti Rietavui.
„Per Jonines vokiečiai atvyks į Rietavą. Sukinėkitės kur nors arčiau, gal ir pavyks kažką sutarti“,  – kreipdamasis į A. Mickų, juokavo A. Černeckis.
Tiesa, išsprendus automobilio problemą, atsirastų kita – naujasis nebetilptų į seną garažą, taigi jį tektų perstatyti. Be to, ir ugniagesiams skirtas patalpas reikėtų remontuoti, pagerinti jų darbo ir buities sąlygas.
„Įgyvendindami Žemės ūkio ministerijos finansuotus projektus, esame sutaupę lėšų, kurias norėtume panaudoti Tveruose esančio tarnybos pastato remontui. Ministras neprieštarauja, kad tuos pinigus pasiliktume. Jei pavyks, turėsime už ką įgyvendinti ugniagesių pastato atnaujinimo projektą“, – kalbėjo A. Černeckis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...