Tradicinė miesto šventė atsiskleidė naujomis spalvomis

Šiemet miesto šventėje netrūko naujovių, bet daugiausia dėmesio kaip ir kasmet sulaukė tradicinė šventinė eisena

Šiemet miesto šventėje netrūko naujovių, bet daugiausia dėmesio kaip ir kasmet sulaukė tradicinė šventinė eisena

„Jis – įspūdingas, originalus ir unikalus. Jis – senos, unikalios kultūros nešėjas, kuriame gyvena geriausi žmonės ir iškilūs kūrėjai. Jis šiandien suka žemę ir nenustoja klestėti. Jis – gimtasis mano miestas, šviečiantis iš toli, po savo sparnais laikantis gatves, parkus, piliakalnius, dvarus ir mus, jame gyvenančius žmones, mylinčius savo tautą, branginančius savo kultūrą, papročius, dainuojančius lietuvišką dainą…“ Tokie žodžiai šeštadienio popietę nuskambėjo Oginskių parke, Plungėje, per oficialias miesto šventės atidarymo iškilmes. Jos šiemet surengtos naujoje erdvėje – prie Mykolo Oginskio rūmų. Tiesa, tai – tik viena iš daugybės tradicinės miesto šventės naujovių, kuriomis visą savaitgalį džiaugėsi ne tik patys plungiškiai, bet ir svečiai.

Šurmulys besiruošiančioje švęsti Plungėje buvo juntamas jau penktadienį. Tik tądien mieste ūžė ne jo gatves tvarkantys ar tunelinį viaduką įrenginėjantys darbininkai bei jų technika, o įvairūs kolektyvai, repetavę prieš didžiuosius pasirodymus.
Išties pasiruošimo būta didelio. Juk ne juokas pasirodyti prieš tūkstančius žmonių, suvažiavusių į tradicinę mūsų miesto šventę, kuri šiemet tikrai buvo kitokia. Šventinė programa šiais metais persikėlė į naujas erdves bei pasipildė naujais renginiais. Vienas tokių – Žemaitijos regiono dainų šventė „Gyvybės medis“, plungiškių bei svečių dėmesio laukusi sekmadienį. Jos metu buvo galima išvysti  maždaug 600 atlikėjų ne tik iš Plungės krašto, bet ir visos Žemaitijos.
Pirmieji miesto šventės akcentai sudėti jau penktadienį, kai Kultūros centre buvo atidaryta menininko Vido Vagnoriaus šilko tapybos bei jo vadovaujamos Stalgėnų studijos „Menai sau“ kūrybos darbų parodos. Šiuo renginiu studija paminėjo savo veiklos dešimtmetį.
21906-17859agrindiniais miesto šventės renginiais tradiciškai buvo užtvindytas šeštadienis. Tądien Plungė it bičių avilys ūžė iki pat vidurnakčio ir dar po jo. Kad šventės organizatorių pastangos nenueitų perniek, pasistengė ir Dievulis, nes oras buvo puikus. Tikrai retas plungiškis norėjo likti namuose. Visi pulkeliais traukė į šventiniame šurmulyje paskendusį miestą.
Dailiai apsitaisusios šeimos kartu su savo atžalomis sukinėjosi po tradicinę tautodailės ir amatų mugę, kurios dalis prekybininkų įsikūrė Senamiesčio aikštėje, likusieji – prie pagrindinio šventės „židinio“ – šalia aktyvaus poilsio ir pramogų zonos M. Oginskio parke. Vieni dairėsi, kuo nudžiuginti mažuosius šventės dalyvius, kiti trypčiojo prie virtuvės rakandų, buityje naudojamų smulkmenų, dar kitų dėmesį traukė įvairūs suvenyrai. Populiarumo neprarado ir papuošalai bei kitokie aksesuarai, bet bene labiausiai buvo perkami įvairūs gardėsiai.
Kol vieni smalsiais žvilgsniais varstė mugės prekystalius, apžiūrinėjo parodas, laiką leido kavinėje „Laikrodinė“, įsikūrusioje prie Viešosios bibliotekos ar domėjosi „Robotikos akademijos“ dirbtuvių užsiėmimais, kiti (daugiausia vietos valdžios atstovai bei svečiai iš Seimo, taip pat – užsienio miestų partnerių delegacijos) skubėjo į iškilmingą Tarybos posėdį
M. Oginskio rūmuose.
Po jo prie rūmų surengtas miesto šventės atidarymas. Jo metu pasidžiaugta pačiomis gražiausiomis vasaros spalvomis pasipuošusia Plunge ir jos švente. Akcentuota, kad mūsų miestas visada garsėjo savo kultūrinėmis tradicijomis ir darbščiais bei kūrybingais žmonėmis. Ne veltui į šventės programą šiemet įsiliejo šešioliktus metus gyvuojantis respublikinis pučiamųjų orkestrų festivalis, užtikrinantis Plungės kultūrinių tradicijų tęstinumą ir išskirtinumą.
Šventės šeimininkas – Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis – kvietė pasidžiaugti savo miestu bei jo grožį kuriančiais plungiškiais. Prie sveikinimų prisidėjo ir Seimo nariai Jurgis Razma, Jonas Varkalys bei Andriejus Stančikas. O jų pasisakymus palydėjo parko erdves užliejusi Plungės kultūros centro simfoninio orkestro muzika, kurios fone ištirpo solistų Vaidos Genytės ir 21906-17852Eugenijaus Chrebtovo balsai.
Vakare atlikėjų būta dar daugiau. Gerą nuotaiką į aktyvaus poilsio ir pramogų zoną suplūdusiai tūkstantinei miniai dovanojo grupės „Du Donatai“, MAN-GO, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Publika, ypač jaunimas, alpo scenoje išvydę daugkartinį mūsų miesto šventės dalyvį – atlikėją Donatą Montvydą, kuris čia jautėsi it namuose.
Viena iš minėtų grupių – „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, į sceną lipo ir atidarant Plungę sudrebinusį pučiamųjų orkestrų festivalį, kuriame šiemet dalyvavo keli šimtai orkestrantų iš visos Lietuvos.
Visi jie papuošė ir šventinę teatralizuotą įstaigų ir įmonių atstovų eiseną. O kokia šventė be šventinio fejerverko?! Šiais metais jis pranoko lūkesčius. Žmonės užvertę galvas stebėjo Plungės miesto padangę įvairiausiomis spalvomis nušvietusius saliutus. Dėl jų ir aplinkinės vietovės turėjo pajusti, kad Plungė švenčia.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...