Išbandymas miesto švente atlaikytas

Iki šventės nespėjusi suželti veja nukentėjo labiausiai

Iki šventės nespėjusi suželti veja nukentėjo labiausiai

Savaitgalį nušurmuliavus Plungės miesto šventei tebesidalinama įspūdžiais. Daugelis sutinka – šventė išties buvo puiki. Ir žmonių į ją suplūdo tiek, kiek tikriausiai dar niekada nėra buvę. „Žemaitis“ domėjosi, kaip šį išbandymą atlaikė naujoji aktyvaus poilsio ir pramogų zona (iki rekonstrukcijos buvęs centrinis miesto stadionas), kurioje vyko pagrindinis šventės veiksmas – visi didieji koncertai ir daug kitų pramogų. Apie tai kalbėjomės su šią teritoriją prižiūrinčiu Plungės miesto seniūnu Gintaru DOMARKU.

– Savaitgalį vykusi miesto šventė – pirmasis masinis renginys naujojoje aktyvaus poilsio ir pramogų zonoje. Kaip ji atlaikė šią apgultį?
– Mano akimis, atlaikė puikiai. Nukentėjo tik veja. Tose vietose, kur ji sėta ir sužėlė pernai, žymių, jog būta šventės, neliko. Bet pernai nesužėlusios ir šiemet iš naujo sėtos dalys laiku nebuvo spėjusios sužaliuoti, tad minia jas gerokai nutrypė. Vis dėlto veja yra mažiausia problema, nes ją galima iš naujo pasėti. Toje zonoje yra nemažai kitų problemų ir kaip tik rytoj renkamės apie jas kalbėti.
– Gal galite įvardinti, kokios tos problemos?
– Žodis „problemos“ čia gal nelabai tinkamas. Tiesiog praėjusią savaitę visas dienas nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro teko praleisti šioje zonoje ir pamačiau daugybę tobulintinų vietų. Susirašiau gal 40 punktų. Pavyzdžiui, ši šventė parodė, kad būtina platinti centrinius vartus, nes sunkiasvorės mašinos, vežančios sceninę įrangą, garso techniką, pro dabartinius nepratelpa.
Būtina spręsti ir takų, vedančių į buvusį stadioną, klausimą. Ir jūs, ir aš matėm, kad žmonės į šventę plūdo ne tik pro centrinius vartus, bet ir kitais keliais keleliais, kurie projekte nebuvo numatyti. Galbūt ten reikėtų įrengti patogius takus, kad žmonėms nereikėtų lipti per griovius ar brautis per krūmus.
– Kita plika akimi puikiai matoma problema – vietomis vejoje telkšojęs vanduo. Plungiškiai kalba, jog senasis stadionas visada būdavo sausas, o dabar daug kur – pelkės.
– Tose vietose buvo įvykę keli incidentai su vandeniu. Kai kurie atrakcionai vaikams buvo pripučiamuose baseinuose, ir pumpuojant vandenį iš netoliese esančio prūdo praplyšo žarna. To vandens į veją netoli paplūdimio tinklinio aikštelės išsiliejo gana nemažai, tad per visą šventę ta vieta ir buvo drėgna.
Kita dalis vejos užmirko išleidus vandenį iš baseinėlių, kuriuose buvo tie atrakcionai. Tiesa, vienas incidentas įvyko dar ruošiantis šventei. Buvau nurodęs artėjant savaitgaliui išjungti laistymo sistemą, tačiau įvyko nesusipratimas ir tai nebuvo padaryta. Vakar (antradienį – aut.) vietomis veja dar buvo užmirkusi. Jei tas pats bus ir šiandien, reikės žiūrėti, kodėl neveikia drenažo sistema.
– O ką išvydote sekmadienio rytą atėję tvarkyti šios zonos? Ar visus suolelius ir šiukšliadėžes radote savo vietoje?
– Iš tiesų galime tik pasidžiaugti, kad vandalizmo atvejų nebuvo. Radome sulūžusį tik vieną suolelį. Rangovai pažadėjo jį pakeisti. Daugiau niekas nenukentėjo. Bent jau mano ausų nepasiekė informacija, jog būta kažkokių muštynių ar vandalizmo. Turint omeny, kad šiemet į šventę suplaukė rekordinis skaičius žmonių, viskas praėjo labai ramiai.
– Vis dėlto šiukšlių turbūt kitą rytą teko surinkti nemažai?
– Šito neišvengsi. Bėda tik, kad nebelikus viešųjų darbų programos labai trūksta žmonių tam. Ankstų sekmadienio rytą, 5 valandą, šio darbo ėmėmės penkiese – aš ir keturi seniūnijos darbininkai. Vėliau prisijungė dar vienas. Patikėkit, tikrai buvo ką veikti. Kitąmet labai rimtai reikės svarstyti, kur rasti daugiau rankų. Galbūt kviesimės į pagalbą savanorius, kaip daro kitos įstaigos.
Apskritai ši miesto šventė ir man, ir mano komandai tapo tikru iššūkiu. Buvo labai įdomu dirbti, nes erdvė – visiškai nauja. Anksčiau, kai šventė vykdavo Babrungo slėnyje, viskas buvo kaip ir aišku bei įprasta. Be to, toji erdvė jau seniai reikalavo remonto, tad per daug sau galvos nesukdavom, kad kas gali atsitikti ar sulūžti. O čia viskas nauja, nauja erdvė, naujas inventorius. Neapsieita be išbandymų. Pavyzdžiui, pirmą valandą nakties teko ieškoti keltuvo, ir dar ne bet kokio, o tokio, kad neišvažinėtų vejos. Mat paaiškėjo, kad sunkiasvorės mašinos su scenos įranga netelpa pro vartus. Žodžiu, buvo ką veikti (juokiasi – aut.).
– O kaip bus kitais metais – švęsim šioje aktyvaus poilsio ir pramogų zonoje ar grįšime į rekonstruotą Babrungo slėnį?
– Kol kas, kol slėnis remontuojamas, yra visokių pasvarstymų. Rangovai pažadėjo šiemet slėnyje pabaigti visus lauko darbus, tad teoriškai miesto šventę tikriausiai jau bus galima rengti ten. Kita vertus, gal norėsis dar palaukti, kad gerai suželtų veja ir nereikėtų jos per anksti trypti, kaip įvyko šiemet.
O galbūt, atsižvelgiant į šių metų sėkmę, bus nuspręsta miesto šventes visada rengti šioje zonoje, o slėnį palikti mažesniems renginiams. Žodžiu, klausimas tebėra atviras ir laukia diskusijų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...