Nuaidėjo septintasis folkloro festivalis

Festivalį savo pasirodymu papuošė ir tveriškių folkloro ansamblis „Kermušie“

Festivalį savo pasirodymu papuošė ir tveriškių folkloro ansamblis „Kermušie“

Kai Plungėje ūžė tradicinė miesto šventė, smagios nuotaikos netrūko ir Rietavo krašte. Ją dovanojo ant Lopaičių piliakalnio, esančio Tverų seniūnijoje, muzikavę, dainavę ir šokę folkloro ir liaudiškos muzikos kolektyvai, atstovaujantys skirtingiems Lietuvos regionams. Birželio 16-ąją juos čia sukvietė septintasis folkloro festivalis „Užsilėpso aš ont kalna“.

Jau tapo tradicija, kad prieš sugužėdami į Lopaičių piliakalnio prieigas festivalio dalyviai pirmiausia susirenka Tverų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje. Po šventų Mišių visi dar pasidairo po vieną gražiausių Žemaitijos miestelių, o tada jau patraukia piliakalnio link, kur laukia įsimintina liaudiškos muzikos, dainos bei šokio šventė.
Jos rengėjai džiaugiasi, kad kasmet festivalis – vis populiaresnis, kad norą jame sudalyvauti rodo ne tik kolektyvai, bet ir liaudiškos kultūros išsiilgę žmonės. Juk ne dažnai pasitaiko proga per vieną dieną pažinti visų Lietuvos regionų senąją kultūrą, atsiskleidžiančią per šokius ir dainas bei skirtingus tautinius apdarus. O jie – išties gražūs. Ir kiekvieno krašto – saviti.
Už galimybę visa tai pamatyti Tverų krašto žmonės dėkingi šventės sumanytojai ir organizatorei, Tverų kultūros namų vedėjai Irenai Liškuvienei. Jos pastangų dėka festivalis per tuos septynerius metus stipriai išaugo, mat pirmosiose šventėse liaudišką dainą plačia krūtine traukė tik vietiniai kolektyvai bei artimiausi kaimynai.
Vėliau išsipildė svajonė suburti kolektyvus iš visų Lietuvos regionų. Tuo įsitikinti buvo galima ir birželio 16-ąją, kai Lopaičių piliakalnio erdvėse šeimininkavo septyni kolektyvai. Tiek, kiek festivaliui metų.
Šiemet sulaukta folkloro kolektyvo „Vilniaus gija“ iš sostinės, ansamblio „Seklyčia“, atidardėjusio iš Kėdainių rajone esančio Akademijos miestelio. Festivalyje taip pat dalyvavo Klaipėdos rajono Priekulės kultūros centro ansamblis „Vėlingis“, Telšių rajono Varnių seniūnijos kultūros centro ansamblis „Vo kap“, Telšių kultūros centro folkloro ansamblis „Sigėns“ bei Rietavo trečiojo amžiaus universiteto moterų šokių kolektyvas.
O kokia šventė be jos šeimininkų! Tad smagiais pasirodymais visus džiugino ir Tverų kultūros namų folkloro ansamblis „Kermušie“.
Visi kolektyvai džiaugėsi kasmetine švente. Jie dėkojo tveriškiams, kad žmonėms suteikiama proga išgirsti senovines dainas, pasigrožėti liaudiškais šokiais, kai dailiai apsirėdę šokėjai sukasi liaudiškos muzikos ritmu. Ne mažiau smagu pažinti ir skirtingas tarmes, stebėti, kaip susikalba žemaitis su aukštaičiu ar suvalkietis su dzūku.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...