Pagaliau patvirtintas ir pavaduotojas

Mantas Česnauskas (kairėje) Tarybos nario pareigas iškeitė į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo

Mantas Česnauskas (kairėje) Tarybos nario pareigas iškeitė į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo

Per praėjusį Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdį po ilgo delsimo meras Audrius Klišonis pagaliau pasiūlė kandidatūrą į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Tarybos sprendimu į šį postą paskirtas „Vieningos Plungės“ atstovas Mindaugas Kaunas. Na, o per šį posėdį, kuris vyko praėjusį ketvirtadienį, galiausiai pasiūlyta ir direktoriaus pavaduotojo kandidatūra. Tarybai pritarus, juo tapo praėjusią kadenciją mero patarėju dirbęs, o šią į Savivaldybės tarybą išrinktas Mantas Česnauskas.

Po rinkimų į valdančiąją koaliciją susibūrusios partijos netrukus pasiskirstė postus: vicemero pareigos – Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams, Savivaldybės administracijos direktoriaus  – „Vieningai Plungei“, direktoriaus pavaduotojo – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai. Gana greitai buvo paskelbtos ir personalijos: vicemere taps Asta Beierle-Eigirdienė, direktoriumi – M. Kaunas, pavaduotoju  – M.  Česnauskas.
Meras A. Klišonis minėtųjų kandidatūrų į administracijos vadovų pareigas teikti neskubėjo. Motyvavo tuo, kad negauna reikiamų pažymų ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Valstybės saugumo departamento (VSD).
Aną mėnesį, spaudžiant terminams ir baimei, kad nepaskyrus direktoriaus Vyriausybė Plungėje gali įvesti tiesioginį valdymą, administracijos vadovo kandidatūra buvo pasiūlyta ir patvirtinta. Tuomet teigiama pažyma iš STT dėl M. Kauno tinkamumo eiti šias pareigas jau buvo gauta, iš VSD – ne. Skiriant jį direktoriumi, akcentuota, kad, kol nebus pažymos, jis negalės dirbti ir susipažinti su informacija, pažymėta ženklu „Slaptai“. Meras net iškėlė sąlygą – jei VSD pažyma bus neigiama, M. Kaunui teks palikti postą. Tačiau taip neįvyko.
Birželio 12-ąją pažyma, kad M. Kaunui galima patikėti slaptą medžiagą, buvo gauta. Tad Tarybai beliko savo sprendimu patvirtinti, kad ir ji leidžia direktoriui dirbti su tokia informacija.
Iki birželio 27-osios dėl M.  Česnausko gauta tik viena pažyma – iš STT. Joje nurodoma, kad kandidatas tinka direktoriaus pavaduotojo pareigoms.
„Mantą Česnauską, kuris buvo mano patarėjas, apibūdinčiau kaip darbingą, ieškantį sprendimų žmogų. Klausimų dėl jo tinkamumo į šias pareigas kilo tik vienu aspektu – dėl jo teistumo, kurį jis pats, beje, buvo deklaravęs. Priminsiu, kad 2012 metais Mantas Česnauskas buvo nuteistas už autoįvykį. Jo teistumas išnykęs, daugiau jokių pražangų neturėjo, tad STT neprieštarauja, kad skirtume jį pavaduotoju. Ir aš manau, kad Mantas – jaunas žmogus, kuriam turime suteikti galimybę“,  – sakė A. Klišonis.
Iš 19 Tarybos narių už M.  Česnausko kandidatūrą balsavo 15, prieš – 4.
Naujasis pavaduotojas dirbti pradės nuo liepos 3 dienos. Patvirtintas ir atlyginimas: 14-os bazinių dydžių pareiginė alga (1 bazinis dydis – 173 eurai) ir priedas už tarnybos stažą (1  metai tarnybos Lietuvai  – 1  procentas pareiginės algos). Kol negauta pažyma iš VSD, nuspręsta, kad M. Česnauskas negali dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija.
Pats M. Česnauskas dėkojo visiems, kurie jį palaikė ir nepalaikė, bei žadėjo stengtis kuo geriau dirbti Plungės rajono savivaldybės labui. Taryboje M.  Česnausko vietą turėtų užimti kitas eilėje esantis „valstiečių“ atstovas – Jonas Mockūnas, kuriam, beje, – tik 21-eri.

 

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...