Žudikas įsitikinęs, kad dešimtmetis kalėjimo – per daug

Balandžio mėnesį uostamiesčio teismas dešimčiai metų  į kalėjimą pasiuntė trisdešimtmetį plungiškį Mantą Danilevičių. Vyras nuteistas už savo senelio – gerokai septyniasdešimtmetį perkopusio Alfonso Danilevičiaus – nužudymą. Nors žudikas pripažįsta savo kaltę, bet yra įsitikinęs, kad klaipėdiškių teisėjų skirta bausmė – per didelė. Neva į laisvę jis turėtų išeiti gerokai anksčiau. Todėl Klaipėdos apygardos teismo nuosprendį jis apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. Kiek turi kalėti seneliui gyvybę atėmęs anūkas, pastarasis sprendė ketvirtadienį.

Trenkė ne mažiau kaip keturis kartus
Jau rašėme, kad konfliktas tarp A. Danilevičiaus ir jo anūko įsiplieskė vėlų praėjusių metų lapkričio 9-osios vakarą, apie 22 val. Ant tuomet dar 29-erių metų anūko senolis įpyko už tai, kai šis eilinį kartą jį apvogė – išnešė elektrinį grąžtą. Viltį praradęs senolis tąkart dažnai išgėrinėjantį bei iš namų daiktus nešti pradėjusį anūką ėmė varyti lauk.
Vyrai iš pradžių žodžiais apsimėtė, o vėliau ir susikibo. M.  Danilevičius tiek įsiuto ant priekaištaujančio senelio, pas kurį ir močiutę ilgus metus gyveno ir naudojosi abiejų gerumu, kad smogė jam į galvą. Tėvą atstojusiam vyrui plungiškis trenkė ne mažiau kaip keturis kartus. Nuo patirtų smūgių A. Danilevičiui į smegenis išsiliejo kraujas. Išsivysčius antrinėms galvos smegenų kraujosruvoms ir galvos smegenų pabrinkimui, senolio gyvybė užgeso įvykio vietoje.
Žiauriausia, kad jaunas vyras matė, kaip nuo jo smūgių senolis krito ant žemės, bet tai jo nesujaudino. Jis nepakvietė nei artimųjų, nei medikų. Priešingai – nuėjo į kitą kambarį parūkyti. Po to grįžo ir užmigo. Jo nesukrėtė ir ryte išvystas vaizdas, kad senelis tebeguli ant grindų. M. Danilevičius, užuot kam nors pranešęs apie tai, dingo iš namų.
Užmušti nenorėjo
Tokie veiksmai, anot uostamiesčio teisėjų kolegijos, įrodo, kad plungiškis senelį nužudė tyčia, todėl jam skyrė dešimt metų kalėjimo. Tokia bausmė – artima minimaliai, mat už šeimos nario nužudymą Baudžiamajame kodekse numatytas laisvės atėmimas nuo 8 iki 20 metų. Bet net ir tokia bausmė žudikui pasirodė per didelė. Jis kreipėsi į apeliacinį teismą, tikėdamasis, kad šis jo padarytą nusikaltimą perkvalifikuos į kiek lengvesnį  – nužudymą labai susijaudinus. Už pastarąjį maksimali bausmė siekia vos šešerius metus.
Netekęs laisvės M. Danilevičius sukurpė istoriją, kad neva pats senelis, kuris taip pat kaip ir jis buvo girtas, jį išprovokavo. Bandydamas išsukti savo uodegą žudikas ėmė suokti, kad jis buvo ne tik varomas iš namų, bet ir įžeidinėjamas. Dėl to esą labai supyko, o pyktis išprovokavo agresiją. Nuteistasis aiškino, kad smogė būdamas afekto būsenos. Bet užmušti neva tikrai nenorėjo.
Kad trisdešimtmetis gali būti valdomas emocijų, rodo jam nustatytas organinis psichikos ir elgesio sutrikimas. Be to, jis serga epilepsija, kuri jį užklupo po to, kai jis nukrito iš didelio aukščio. Dėl ligos jis net negali dirbti. Nepaisant to, ekspertai nustatė, kad jis – pakaltinamas ir gali atsakyti už savo veiksmus.
Juk jaunam vyrui užtekdavo apsukrumo vogti iš jį globojusių senelių daiktus ir užstatyti juos lombarde, kad tik bet kokia kaina gautų pinigų alkoholiui. O jo reikėjo kasdien, mat plungiškis gerdavo nuolat.
Su juo garbaus amžiaus senoliai – seneliai iš tėvo pusės  – vargo kone dvylika metų. Į jų namus jis atsikėlė iškart po tėvų skyrybų. Nuo tada ir prasidėjo plungiškių bėdos, kurios galiausiai baigėsi didžiule nelaime. O pastarąją buvo galima nujausti, mat toje šeimoje, anot žudiko motinos, buvo dažnai girtaujama.
Kaltę verčia seneliui
Ar plungiškiui pavyko įtikinti Lietuvos apeliacinį teismą sumažinti jam skirtą bausmę, turėtų paaiškėti dar šią savaitę. Kol kas galima tik spėlioti, kaip teisėjai vertins ne kartą keistus žudiko parodymus. Dabar plungiškis bando tikinti, kad pirmasis muštis pradėjo būtent senelis, trenkdamas jam į krūtinę. Tačiau šie žodžiai kelia pagrįstų abejonių, nes iš M. Danilevičiaus dėdės žinoma, kad nužudytasis buvo patyręs insultą, dėl to sunkiai valdė dešinę ranką.
Nuteistojo versija netiki ir prokurorė, nesutinkanti, kad M.  Danilevičiui būtų trumpinamas kalėjimo laikas. Anot jos, ir taip ši bausmė artima minimaliai numatytai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...