Alsėdiškių vasaros stovykloje – draugai lenkai

Stovyklautojai įsiamžino kartu su Plungės meru A. Klišoniu

Stovyklautojai įsiamžino kartu su Plungės meru A. Klišoniu

Nors mokyklose jau prasidėjo vasaros atostogos, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje mokinių klegesys praėjusią savaitę dar netilo. Mat nuo Joninių čia vyko vasaros stovykla. Prie alsėdiškių gimnazistų šiemet prisijungė ir jų bičiuliai iš Lenkijos – Golub-Dobžyno Anos Vazos gimnazijos moksleiviai, lydimi vadovų. Trečiadienį svečius Plungės rajono savivaldybėje priėmė meras Audrius Klišonis.

Savivaldybės vadovas pasidžiaugė ne vienerius metus puoselėjama draugyste su Plungės miesto partneriu Golub-Dobžynu. Anot jo, džiugu, kad bendrauja ne tik miestų valdžios atstovai, bet ir atskiros įstaigos bei bendruomenės. Viena tokių – Alsėdžių gimnazija, su lenkais besibičiuliaujanti jau trečius metus.
Prisimindamas neseniai nušurmuliavusią Plungės miesto šventę, meras dėkojo, kad joje aktyviai dalyvavo ir partneriai iš Lenkijos. Atsidėkodami plungiškiams už galimybę pabūti jų šventėje, lenkai mūsiškius pakvietė atvykti į kitą mėnesį Golub-Dobžyne vyksiantį jau 43-iąjį riterių turnyrą.
Sveikindamas svečius A. Klišonis tikino, jog lenkai Plungėje yra visada laukiami. Atskirai meras padėkojo dabartinės delegacijos vadovui Marekui Beygeriui, kurio skambučio esą visada malonu sulaukti.
Vis stiprėjančia Plungės ir Golub-Dobžyno draugyste pasidžiaugė ir M. Beygeris, anot kurio, užsimezgę ryšiai su plungiškiais ne tik auga, tvirtėja, bet ir įgauna vis kitų formų.
Delegacijos vadovas turėjo omeny alsėdiškę gimnazistę Agnę Knitaitę, balandžio mėnesį dalyvavusią Lenkijos ir Šveicarijos organizuotame tarptautiniame konkurse, kuriam parengė pranešimą tema „Žygimanto Vazos ryšys su Lenkija“.
Lenkijoje vykusiame konkurse alsėdiškei sekėsi labai gerai. Jos darbas neliko neįvertintas – būsimoji abiturientė užėmė trečiąją vietą.
Svečias priminė, kad talentinga žemaitė buvo pastebėta ne tik konkurso vertintojų, bet ir trijų Lenkijos universitetų. Tad jai suteikta galimybė studijuoti Mikalojaus Koperniko, Varmijos Mozūrų bei Kazimiero Didžiojo universitetuose. Mergina pati gali išsirinkti labiausiai patikusį.
Gražių žodžių apie mūsiškių ir lenkų draugystę negailėjo ir S. Narutavičiaus gimnazijos karjeros koordinatorė Daiva Gramalienė. Ji papasakojo apie Alsėdžiuose vykstančią stovyklą, į kurios veiklą įsitraukė ir Justinos Rudzaminskos bei M. Beygerio vadovaujami lenkų moksleiviai.
Anot D. Gramalienės, ši stovykla skirta jaunimo karjeros kompetencijoms ugdyti. Per įvairią veiklą jaunimas sužino, ką galima nuveikti Lietuvoje. Domisi, ko galima pasimokyti iš lenkų. O veiklų yra visokiausių. Jaunuoliai jau išmoko pildyti CV, aplankė Plungėje veikiančią įmonę „Litspringas“, susipažino su čia vykstančiais gamybiniais procesais. Aplankė ir aktyvaus laisvalaikio ir pramogų zoną mūsų miesto parke, kur išbandė minigolfo žaidimą.
Stovyklos programoje buvo ir išvyka į Skuodą, kur laukė pažintis su motobolu. Taip pat buvo numatyta kelionė į Klaipėdos jūreivystės mokyklą. Gerų įspūdžių netrūko ir viešnagės sostinėje metu, kur stovyklautojai susitiko su lenktynininku Benediktu Vanagu, dalyvavo  koncerte, skirtame atsisveikinti su  Prezidente Dalia Grybauskaite

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...