Skautiška savaitė šalia Varkalių piliakalnių

Paskutinis skautų apsikabinimas prieš atsisveikinant

Paskutinis skautų apsikabinimas prieš atsisveikinant

Apie penkiasdešimt jaunų žmonių, Gondingos tunto skautų, paskutiniąją birželio savaitę praleido Varkalių piliakalnių papėdėje, kur surengta jų stovykla „N-14: skautai“. Kaip patys sako, buvo smagu: įvairiausios edukacijos ir mokymai, naujokų priimtuvės, nuotykių kupini žygiai, geri darbai, ilgi vakarai prie laužo, nakvynė palapinėse, medžiuose įrengtuose gultuose, hamakuose ar tiesiog… miegmaišyje prie laužo.

Skautiška stovykla, kaip ir priklauso, prasidėjo nuo paruošiamųjų darbų – reikia pastatyti vartus, kryžių, įrengti virtuvę, surikiuoti palapines ir visa kita. Tik prasidėjus stovyklai, aukotos šv. Mišios. Paskui kiekvieną dieną – vis kitokia veikla.
Į stovyklą suvažiavę skautai (beje, jie vieni kitus vadina sesėmis ir broliais) mokėsi lipdyti iš molio, gaminti papuošalus iš virvučių, rišti mazgus, pinti iš vytelių ir žolių, lieti žvakes, šokti lietuvių liaudies ir kitų tautų šokius.
Buvo galimybė išmokti ir kitų įdomių dalykų: savigynos pradmenų, kaip teikti pirmąją pagalbą, gelbėti sužeistąjį karo sąlygomis, orientuotis žemėlapiuose. Viso to jaunimą mokė į stovyklą atvykę kariškiai. O kur dar žygiai, brendant per upę, miškus ir pievas! Ir gerieji darbai! Mat stovyklautojai visad turi atlikti kažką naudingo visuomenei. Šįkart skautai keletą kartų tvarkė Varkalių piliakalnį, nešė po medžių pjovimo ten likusias šakas.
Vakarus stovyklautojai leido žiūrėdami naująjį filmą „Černobylis“ ir organizuodami teminius pasisėdėjimus prie laužo.

Nuotykių kupinas žygis Babrungo upe

Nuotykių kupinas žygis Babrungo upe

Nenuobodžios ir skautiškos naktys, budint ir saugant vėliavas, virtuvę ir ramų kitų brolių ir sesių miegą. „Vieną naktį budėjusios merginos išgirdo traškančias šakas. Eidamos žiūrėti, kas ten, išgirdo kriuksėjimą ir pamatė šernę su šerniukas, o tada jau lėkė vyresnių brolių žadinti, kad šie gyvūną nuo stovyklavietės nubaidytų“, – pasakojo stovyklautojai.
Įspūdžių kupina buvo ir ta naktis, kai skautų stovyklą puolė kariškiai ir rietaviškiai šauliai (beje, užpuolimai – skautų stovyklų tradicija). „Įtarėm, kad būsim puolami, todėl labai saugojomės. O užpuolikai nežinojo, kad bus dveji, tad išėjo taip, kad jie ne tiek mus, kiek vieni kitus užpuolė“, – įspūdžiais dalijosi jaunimas.
Ne ką prastesnė buvusi ir paskutinioji naktis, kai tenka iš anksto pasirinkti, ar tau naktis bus miego, ar nemigos. Mat jei renkiesi miegą, vadinasi, negali dalyvauti jokiose pramogose, jei nemigą – negali nė bluosto sudėti. Ar buvo tokių ištvermingų? Pasak skautų, stovyklavietėje buvo įtartinai ramu, tad tikėtina, kad ir nemiegojusieji… miegojo.
Šios stovyklos metu į skautų gretas įsirašė ir geltonais kaklaraiščiais pasipuošė trys naujokai: Lauryna, Jovilė ir Arnas, o dviem patyrusiems skautams – Deimantei ir Giedriui – užrišti vyšniniai kaklaraiščiai. Baigiantis stovyklai kiekvienas gavo nominaciją, vieni – rimtas, kiti  – šmaikščias, bet neapdovanotų nebuvo.
Kita Gondingos tunto organizuojama stovykla „Skautai – ne skautams“ – liepos pabaigoje Plateliuose. Joje laukiama virš šimto vaikų ir jaunuolių iš visos Lietuvos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...